Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malinka98

Pranie w płynie czy w proszku

Polecane posty

Gość gość
ja też kupuję proszki z niższych półek, nie te reklamowane, bo piorą tak samo dobrze, a mają dużo lepszy skład i zawierają mniej chemii. Tylko proszek, żadnych przereklamowanych żeli do prania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A możesz poleci jakiś dobry proszek,ja patrzę na skład na opakowaniu i mam wrażenie ,ze wszędzie jest napisane to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie lepsze są płyny, bardziej delikatne. Mam alergika w domu i czuję się bardziej bezpieczna że nic się nie stanie. W sumie od początku używam płynu/mleczka lovela do tego jak potrzeba dodaję odplamiacz tez z loveli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pralkę łądowaną od góry i używam w zasadzie tylko płynów. Kiedyś często zdarzała się sytuacja, że pralka nie wypłukała dobrze proszku. Przy płynach i proszkach trzeba jednak pamiętać, żeby raz ja jakiś czas pralkę wyczyścić i zamykać drzwiczki dopiero jak pralka wyschnie. Mam znajomego, który naprawia pralki i on twierdzi, że to co używamy do prania nie ma wpływu na urządzenie, chyba, że są to płatki mydlane lub sypiemy za dużo proszku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używam płynów, do ciemnych i do kolorowych tkanin proszku do białego używam wyłącznie do prania firan, obrusów, ewentualnie białych ciuchów które chcę trochę odświeżyć, wybielić zraziłam się do proszków gdy zdarzyło mi się kilka razy że proszek niedokładnie się wypłukał z ciemnych tkanin czy dżinsów mam też wrażenie że proszek za bardzo wybiela kolorowe ubrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio kupuję wyłącznie kapsułki. są mniej wydajne od żeli, płynów i proszków, ale jaka wygoda! przymykam oko na ich wady i cieszę się, że nie muszę się brudzić i niczego odmierzać. to samo ze zmywarkowymi. do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja większość rzeczy piorę w płynie do prania, jedynie białe bawełniane ubrania i pościele raz na jakiś czas piorę w proszku przeznaczonym do białego, aby nie zszarzały ani nie zżółkły. Ostatnio dostałam od mamy płyn cleaneco (proekologiczny w bardzo korzystnej cenie) i jest godny polecenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja171
Ja już od jakiegoś czasu stosuję kapsułki. Ostatnio dostałam na wypróbowanie perły piorące Perlux. Rewelacja - rozpuszczają się szybko nawet w niskich temperaturach i dopierają nawet zmasakrowane leginsy mojej 8 - latki. Naprawdę łączą żel z proszkiem do prania i to bez potrzeby dozowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie proszki zdecydowanie trochę zbyt drażniące i często mnie uczulały poza tym wydaje mi się że niszczą mi pralkę trochę, ja najchętniej stosuję kapsułki najbardziej lubię zdecydowanie te z persila byleby oryginalne niemieckie bo różnica w jakości ogromna ale zamawiam sobie w http://sklepzproszkami.pl/ i mam pewność że będą świetne działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel80
Kapsułki ariel 3w1 (nie trzeba używać lenora) kupuję 64 sztuki za Ł7 czyli około 35 zł, płyn Persil 60 prań (używając voucher Sainsburys) - Ł5.33 czyli około 26 zł. Produkty markowe, które sprawdzają się doskonale i oszczędzam Ł2.5 na dużym lenorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej prać w kapsułkach i nie martwić się ani o to, czy nasypie się za dużo/za mało proszku czy naleje za mało/za dużo płynu. http://www.polomarket.pl/ tu jest zniżka na kapsułki Woolite, 25 sztuk w opakowaniu i teraz ich próbuję, zrobiłam już kilka prań, wszystko jest pachnące i czyste. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja całe życie używałam proszku Vizir i Persil. Teraz w kauflandzie były kapsułki Persil na promocji i spróbowałam- dopiero teraz wiem, co to znaczy czyste pranie, aż w szoku byłam. Słyszałam, że Ariel też ma dobre kapsułki, jak będzie promocja to kupię. Ponoć kapsułki to płyn do prania tylko porcjowany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piorę i w proszku i w płynach.kupuje najtańsze lub ze średniej półki bo nie mam ochoty wywalać kasy na środki do prania.jak widzę proszki po kilkadziesiąt złotych to normalnie nie wierzę że ludzie są tacy głupi żeby tyle płacić skoro tanie też dopierają.albo te kapsułki ,te to dopiero mają przebitkę cenową.rozbój w biały dzień. jak to reklama może ludziom mózgi wyprać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się przekonałam niedawno do płynów. Piorą tak samo dobrze jak proszki a przynajmniej nie zostawiają jak niektóre proszki białych śladów. Spróbuj a się przekonasz sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolę proszki niż kapsułki do prania. Kapsułki nie rozpuszczają się i pozostają w bębnie. Ostatnio kupiłam listki do prania Disolve.. Są małe, można je podzielic na kilka części. Pierwszy raz kupiłam je w sklepie internetowym e-chemia, ale ostatnio wdziałam je również w Tesco. W sklepie internetowym są torchę tańsze.Kupowałam je w sklepie internetowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może warto napisać jakich kapsułek używacie, bo może te smugi zostają wam tylko po jednej marce. Ja używam kapsułek ariel lub persil i nigdy nie mam smug, ani śladów po folii. Z tym, że zawsz kładę kapsułkę na spód prania. Co do dopierania to szału nie ma jak na tę cenę. Choć mam wrażenie, że na początku byłam z nich bardziej zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata007
Mi tam nie zostają po proszku żadne smugi. Może dlatego, że piorę na 40 i się wtedy zawsze wszystko rozpuszcza. Fakt, że kapsułki są bardziej praktyczne. Sam też ich używam. Kupuję teraz Waschkonig i są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosalilly
Ja raczej piorę w proszku, czasami kupię płyn lub kapsułki, jak mnie skusi cena :) Od dłuższego czasu jestem wierna proszkowi surf, ma przepiękny zapach, a ja uwielbiam pachnące pranie :) Dopiera też bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henretka
i nie dodajesz już żadnego płynu do płukania? Pranie pachnie mimo płukania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystalanka
Surf ma takie zapachy które nawet mimo płukania sie utrzymują. Gdybym dawała płyny jakieś zapewne bym calkowicie popsuła efekt. Zmieszane zapachy to nie ejst najlepszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie proszek płyn czy kapsułki to jest to samo tylko cena inna. To jak z maszyną do kawy jak kawa za tanią to kup kapsle do kawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobowika
Oczywiście, że nie jest to tak samo jak się używa płynu, żelu, proszku czy kapsułek. Przecież to ma znaczenie dla naszej wygody, ale też chociażby dla bezpieczeństwa pralki. Próbowałaś wszystkich wersji? Ja testowałam wszystko. Teraz mam formę żelu, od Surf .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybacka
A jak ten Surf się bobowika sprawdza? Ostatnio widziałam ich reklamę i trochę głosów, że pachnie niesamowicie. Widziałam jakies nowe zapachy, ale czekałam aż mój obecny proszek się skończy. Może jednak spróbuje wcześniej wersji żelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joleki

To zależy jaką ma się pralkę. Ja mam teraz Electrolux z systemem Ultra Care i mogę używać każdego detergentu, bo pralka wstępnie miesza detergent z wodą co chroni ubrania 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×