Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eks zona28

Chce alimenty od meza. Lepiej zlozyc wniosek do sadu czy dogadac sie z nim?

Polecane posty

Gość eks zona28

Sprawa wyglada tak, ze rozwod byl z jego winy, nie mamy dzieci. Ja po rozwodzie wyprowadzilam sie do swojej kawalerki. Jednak moj poziom zycia znacznie spadl. Na chwile obecna nie pracuje, zyje z oszczednosci. Eks maz zarabia prawie 20 tysiecy msc i tyle tez zarabial w czasie trwania malzenstwa. Rozstalismy sie z klasa i w zgodzie i dlatego wlasnie nie wiem jak postapic. Czy moge sprawe alimentow zalatwic tylko z nim czy powinnam zlozyc wniosek do sadu by miec wszystko czarno na bialym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eks zona28
aha istotne jest to, ze jestem obecnie w 5 miesiacu ciazy. Na dziecko bedzie placil alimenty, ale zalezy mi tez na alimentach dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eks zona28
ale czy dogadujac sie z nim powinnam miec jakies potwierdzenie tego, ze bedzie placil? Chodzi mi o to czy mamy dogadac sie miedzy soba, ale na zasadzie umowy tylko slownej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak zrobiłam, z tym, że ex płaci mi alimenty na syna. Nigdy w żadnej sprawie nie byliśmy w sądzie. Wszystko ustaliliśmy między sobą i jak dotąd nie miała miejsca sytuacja, żeby ktoś z nas nie dotrzymał danego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie słuchaj bzdur
ustal na piśmie ilość alimentów bo sentymenty szybko się skonczą sama się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eks zona28
czyli powinnam na pismie to potwierdzic? a jeszcze mam pytanie ile powinnam chciec tych alimentow na siebie biorac pod uwage jego zarobki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co jej to da jak na piśmie ustalą wysokość alimentów? przecież taki papier i tak nie będzie miał żadnej mocy prawnej. Moc prawną nabiera tylko wyrok sądowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie słuchaj bzdur
no to notariusz lub sąd. Można grzecznie także w sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Określ najpierw jakie są Twoje potrzeby finansowe, ale nie licz na to, że pokryje on je w 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eks zona28
moje potrzeby to przede wszystkim czeste wizyty u lekarza, leki. To juz jakies 500zl msc(mam ciaze zagrozona), do tego musze oplacac czynsz, zdrowo sie odzywiac, wyprawka dla dziecka itd. Mysle, ze wyszlaby z tego nie mala suma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eks zona28
wybacz, ale honorem nie podtrzymam ciazy, nie oplace czynszu i nie utrzymam dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie słuchaj bzdur
Tak- uważam że kobieta powinna mieć swój honor-za rozwód się płaci. A autorka powinna mieć godne warunki do życia stworzone przez byłego męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie słuchaj bzdur
Eks żono... współczyesne byłe żony często mylą honor ze zwykłym wykorzystywaniem. Z honorem nie ma to nic wspólnego więc NIE SŁUCHAJ BZDUR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahaha.........
[zgłoś do usunięcia]Ga-gatka Nie doczytałam, że rozwód był z jego winy, przepraszam Te mundra :P gdyby rozwod nie byl z winy meza to w ogole nie mialaby prawa do alimentow. Wiec tu nie bylo czego "doczytywac", wystarczyloby posiadac kapke inteligencji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ludzie są różni i cieszy mnie to, że znajdują się także tacy, którzy nie szperają w kodeksach i paragrafach a z czystej, nieprzymuszonej woli znając złą sytuacje drugiej strony, deklarują pomoc finansową. Osobiście znam taki przypadek, choć przyznam, że jest to jeden jedyny znany mi. Mam jednak nadzieję,że nie jedyny na świecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eks zona28
a ile powinnam powiedziec, ze chce tych alimentow? Czy 6 tysiecy na mnie i dziecko lacznie bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eks zona28
moze ktos jeszcze podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie słuchaj bzdur
dowiedz się u prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eks zona28
nie stac mnie na prawnika obecnie dlatego pytam na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje zdanie jest takie, że
kiedy pojawiają się rozprawy itd. to zanika "przyjaźń", w zależności od tego jaki jest były, jeśli jest spoko to może "po dobroci" więcej dostaniesz niż w innej sytuacji, ja bym się obawiała, że jak złożę wniosek to były (do tej pory chętnie płacący) może zacząć się bronić bo odczuje to nie jako moje zapewnienie swojej sytuacji ale jako atak na jego osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje zdanie jest takie, że
o ewentualne potwierdzenie tego, że by ci płacił bez wyroku moim zdaniem nie powinnaś się martwić bo w razie czego to będzie jemu potrzebne a nie tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łehehe
eks żono, żądasz od niego 6 tys?? Watpię, żeby nawet sąd tyle ci przyznał. widać że chcesz ugrać dla siebie jak najwięcej bo za 6 tys złotych to byś dwójkę dzieci i siebie utrzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
A dlaczego uważasz ,że on powinien Tobie płacić alimenty ????? Bo sąd stwierdził jego winę???? A kto w tym sądzie siedzi......nieomylni i zawsze uczciwi ???? Gdybyś miała odrobinę godności to nawet takiego pytania byś nie zadała. Pamiętaj też i o tym ,że on dziś zarabia a jutro może przestać zarabiać .......całkowicie w sposób usprawiedliwiony. No i.....jaka jest zasługa Twoja w tym ile on zarabia?????? Kto też jest ojcem tego dziecka????? O to kolejny przykład ....dlaczego instytucję alimentów należy zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimentowym dezerterom 3xNIE!
tak Zniecierpliwiony Sąd jest od tego by sądził:-) W koncu zajarz:-) albo skoncz Prawo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent dla zniecierpliwionego
I innych baranów Ivana Trump - Najbogatsza rozwódka świata Gdy ojciec Ivany nagle umiera w wieku 63 lat na serce, Donald Trump mięknie i wspiera żonę. Nie tylko godzi się dać jej to, co było zapisane w intercyzie. W 1992 roku Ivana dostaje bajońską sumę 20 milionów dolarów w gotówce, wartą 14 milionów posiadłość w Connecticut, kolejnych 5 milionów na jej utrzymanie, 350 tysięcy rocznych alimentów, całą biżuterię, 49 procent udziałów w Mar-a-Lago wielkiej rodzinnej posiadłości w Palm Beach, która jest także hotelem i klubem dla elity. A także darmowy transport helikopterem Donalda, gdy będzie chciała polecieć gdzieś dalej na zakupy, oraz... drogocenne nazwisko i dozgonną przyjaźń gratis. Z Donaldem łączą ją dzisiaj także wnuki: dwoje dzieci Donalda Jr. i dziecko Ivanki, które ma przyjść na świat lada moment. AUTORKO- NIE PRZEJMUJ SIĘ . dziecko ma miec szczęśliwą, atrakcyjną i zadbaną mamusię którą stać na luksusy . Miałaś bogatego męza który Cię zawiódł- to jego zasrany obowiązek utrzymywać WAS na takim poziomie , byś nie była stratna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Prawo stanowione .....musi być przede wszystkim zgodne z prawem naturalnym. Wtedy jest respektowane. Inaczej pozostaje prawem martwym ....lub wprowadza anarchię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Do poprzedniczki.....rozumnie ,że Ty masz kilkunastu mężów i pięknie wyglądasz, masz też prawo i żyjesz bezstresowo. Koń chodzi za Tobą. Pozazdrościć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×