Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blblu

TANIE ciepłe danie na święta

Polecane posty

Gość blblu

tak jak w temacie . Co byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Żurek z jajkiem i białą kiełbasą na własnym zakwasie!!!! Kiełbasa też najlepiej własnej produkcji!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
U mnie w domu rodzinnym nigdy nie było żurku, jak żyję :) zawsze barszcz czerwony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość movvom
A może pieczeń rzymska z jajkami na twardo w środku? U mnie w domu jemy ją zarówno na ciepło do obiadu jak i na zimno jako wędlinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blblu
zurek u mnie nie przejdzie tzn ja bym zrobila i pewnie chetnie y zjedli ale moj ojciec powie ze za tanie . myslałam nad tymi jajkami w miesie tylko ze to trzeba przygotowac na 15 osob ;/ i chyba by trzebabylo tona biezaco smazyc zeby bylo swieze. a gdyby zostalo niezjedzone to jak to przetrzymywac mozna mnozic czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość movvom
Jeśli piszesz o pieczeni rzymskiej, to piecze się to w piekarniku, żadnego smażenia nie trzeba. Można mrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
Udziec indyka - nie dość że tanie, to jeszcze błyskiem się robi. Dodatki - żurawina/borówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli żurek za tani to nie wiadomo jakie dania tak naprawdę proponować :D Pieczeń rzymska już padła - smaczna! Więc idealna na ciepło i zimno. Pieczona biała kiełbasa w piekarniku a potem do tego różne dodatki -żurawina,chrzan etc. schab faszerowany który można podać na ciepło np do obiadu z jakimś sosem lub bez ,a na zimno super sprawdza się jako wędlina. faszerowane skrzydełka lub udka miesem mielonym i pieczarkami gołąbki pulpeciki z jajem - farsz jak na mielone a do środka wkłądasz całe jajko ugotowane na twardo przepiórcze i smażysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udzieć indyka wcale
nie jest tani. U mnie kosztuje prawie 17 zł za kg, czyli cena udźca wynosi ponad 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość białą kiełbasa z pieczarkami
mój tato zawsze robie białą kielbasę z pieczarkami w prodizu, nie wiem czy w piekarniku można, pewnie tak, kładzie kiłbasę, całe pieczarki, posupuje przyprawami, co kto lubi, np trocche czerwonej papryki słodkiej, wegety troszkę, i jakieś zioła np prowansalski, i danie pycha, wszyscy sie tym zajadają u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw autorka zakłada
teamt - TANIE ciepłe danie a potem pisze, że za tanie. Zdecyduj się, ma być tanie czy drogie? Ja myślę, że najważniejsze aby było smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
No ja nie wiem, czy żur jest taki tani,chyba że do jego zrobienia użyjesz "byle czego" Ja żur robię solidny.Na własnym zakwasie, dużo warzyw,swojska szyneczka w kostkę pociachana i kiełbasa biała swojska i jajka.Jest pyszny i tradycyjny na święta Wielkanocne.Tani będzie jak dasz do niego kiełbasę z marketu - 6zl/kg.Wtedy będzie i tani i ohydny:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Może też tanie ale dobre naleśniki "inaczej" - usmaż naleśniki - taką ilość jaka potrzebna jest twojej rodzinie, kup lub zrób , bardzo dobra kiełbasę białą,przetnij ją wzdłuż na pól.Na patelni podsmaż pieczarki pokrojone w kosteczkę razem z cebulą w kosteczkę, pdlej wodą i podduś do miękkości.Jak będą miękki, smaż ,aż odparuje woda.Na każdy naleśnik połóż podłużną połówkę kiełbasy,poobkładaj ją pieczarkami, zawiń naleśnik, otocz w jajku i bułce i usmaż na złoty kolor.Podawaj z dobrym barszczykiem czerwonym.Kiełbaski i pieczarki możesz zawinąć zamiast w naleśniki to w wafel, trochę mniej roboty a efekt ten sam.Do wafla można też zawinąć wymienione pieczarki z szynką:D Pychoty:D - Tanie nie znaczy niedobre,albo godne pogardy - czasem te tanie są najlepsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Skórkę z kiełbasy zdejmij!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak żurek za tani to ja nie wiem.....W moim przypadku: 2 swojskie kiełbasy, jedna biała, śmietana, zakwas, pęczek włoszczyzny, dodatkowa cebula, do tego jajka, ziemniaki... Wychodzi cenowo jak piersi z kurczaka :) Jakbym nie miała kasy, a obiad na głowie to zrobiłabym całego kurczaka w piekarniku, do tego ćwikła, surówka z białej kapusty lub pekinki i ziemniaki zapiekane. Tym sie cały pułk naje :) Widziałam juz kilkukrotnie kuraki pieczone na butelce piwa- tanie, oryginalne i wszyscy zajadajacy chwalili. dokładny przepis w necie (nigdy nie robiłam, wiec nie podam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka nie określiła
czy chodzi o danie na śniadanei wielkanocne czy na obiad.... Na śniadanie - pieczona kiełbasa biała. Na obiad - pieczona karkówka w ziołach (np. prowansalskich, albo samym tymianku lub oregano). roladki schabowe nadziewane pieczarkami i gotowane. szynka pieczona w skorupce musztardowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×