Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pełen relaks

pytanie o bratki

Polecane posty

Gość pełen relaks

Chciałabym w tym roku posadzić bratki na balkonie, czy one będą kwitły całe lato? Kto ma doświadczenie z tymi kwiatkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratki kwitną do maja - czerwca , potem wyrastają .Po nich możesz posadzić aksamitki - kwitną aż do przymrozków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwitną i dłużej, odpowiednio traktowane, ale robią sie wielkie krzaczyska i trzeba je podpierać do jesieni to byłby kłopot, bo pewnie miałyby z pół metra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
szkoda, ze nie kwitną do jesieni, muszę sadzić co innego :( rok temu miałam pelargonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co roku sadzę pelargonie, zmieniam tylko kolor.Spróbuj posadzić fuksje, też długo kwitną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a juz w ogóle niezniszczalne są aksamitki własnie byłam na wiejskim targu, bardzo ładne duże sadzonki sa po 2 zl szt., kupiłam na 1 skrzynkę sunvitalia po 4 zł, tez fajna, zwisająca, kwitnie na żółto, tylko musi miec mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
rok temu miałam pelargonie, kwitły całe lato, ale więcej było liści niż kwiatów i nie zwieszały się tak fajnie, jak u niektórych aksamitki odpadają - mąż nie wytrzyma tego zapachu (mnie się podoba) - zastanowię się jeszcze. poczytam o tej sunwitalii balkon południowy, non stop grzeje, i kwiaty zwieszałyby się za barierkę - czyli narażone na deszcz. Ewa, fajnie masz, bo masz teraz gdzie sadzić :) na działeczce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi aksamitkami to nie wiem dlaczego, ale mi wcale nie śmierdzą, chyba, że je ruszam, ale mi ten smrodek nie przeszkadza pelargonii jakoś nie lubię, jakos mi sie źle kojarzą balkon mam poludniowo-zachodni, też goracy, ale podlewam czasem nawet 2 x dziennie i jest ok sunwitalia idzie o doniczki wiszącej, która jest na ścianie balkonowej, na wieszaczku, do drugiej pójdzie pachnąca surfinia, najciemniejsza, jaką znajdę takim sposobem zostały mi jeszcze 2 skrzynki do zagospodarowania (metrowe) a na dzialce to na razie sadek plus roboty ziemno-architektoniczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
ja mam 3 skrzynki - 2 wieszam na barierce balkonu, jedną stawiam na parapecie - w tej na parapecie posieję maciejkę - może w tym roku raczy wzejść w liczbie więcej niż 1 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
czy ta sanwitalia uchowałaby się na barierce balkonu, narażona na deszcz? wygląda bardzo ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka*
Sanwitalia śliczna jest. Podpowiedzcie mi, czy ją się wysiewa, czy można już taką większą kupić? Pełen relaks, z maciejką to ja już się poddałam. Tyle razy wysiewałam i zawsze klęska. :( Nigdy u mnie nie wyrasta, a taki cudowny zapach ma! :) Wielka szkoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunvitalia jest dość wytrzymała, ja ja miałam i w skrzynkach na zewnątrz barierek i w wiszących doniczkach przy ścianie i było ok nie znosi tylko zasuszenia kupuje sie gotowe roślinki, dośc duże, we środę na wiejskim targu kosztowały 4 zł za szt. - do dużej wiszącej doniczki kupilam 2 szt. - jak pisałam wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka*
Dzięki za tak dokładne wyjaśnienie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
kurcze, ktoś usunął mój wpis, dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×