Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZlotaAnia

Chrzest a brak ślubu kościelnego

Polecane posty

czyli wg prawa katolickieg nie mozesz byc chrzestna i zadnego haczyka na to nie ma , dobra wola ksiedza jak mu dasz na ofiare kupe kasy ale nawet nie wiem czy na to moze przymknac oko wydaje mi sie ze nnie bo tak napawde rozgzeszenia nie dostaniesz i do komuni nie mozesz isca jako chrzestna musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy komunia chrzestnego na chrzcie jest musowa?? Bo chrzestny mojego syna nie przystąpił bo mu się do spowiedzi nie chciało iść i do komuni nie poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochrzcic musza bez wzgledu na to czy rodzice sa po koscielnym czy nie , no ale co do chrzestnych maja wymogi. sprobuj z nim pogadam i zapytaj za ile i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, na chrzcie naszego syna tylko chrzestna była do komuni i obeszło się bez komuni chrzestnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdlrfhr;tlkjtruy
Złota Aniu, Po co Ty w ogóle chcesz być tą chrzestną skoro na każdym kroku zastanawiasz się jakby tu ominąć zasady swojego kościoła ? To prawda że są głupie i nieżyciowe ale to przecież wiadomo od dawna. No i te zasady zostały ustalone nie przez pojedynczego księdza ale przez całą instytucję jaką jest KK. Więc nie psiocz na księży bo nie ma powodu, oni tylko wykonują polecenia zwierzchników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, kończmy to już bo przeradza to się już w coś beznadziejnego. Nie obrażajmy się, kulturka. Dzięki , jak coś załatwię to dam znać. Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy łaskawie możecie
wyjaśnić po co chcecie swoje dzieci ochrzcić, skoro wam nie po drodze z kościołem katolickim, a przede wszystkim Bóg wam przeszkadza? Przeciez cyrk można odstawić bez księdza, pchacie się siłą tam gdzie nie chcecie być. No po co? Szkalujecie księży, że są tacy czy inni, ale sami do tych księży łazicie. Przecież to jest wasze zakłamanie. Fałsz i obłuda. Zupełnie nie rozumiem takiego postępowania, pogardzać kimś, a jednocześnie łazić i prosić się o łaskę. No po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdlrfhr;tlkjtruy
Ja to wszystko rozumiem i dlatego właśnie nie jestem katoliczką ;] Więc kompletnie nie rozumiem ludzi którzy mimo iż wyklinają kościół i księży wciąż należą do wspólnoty wiernych i wciąż przyjmują sakramenty. Jeśli komuś nie podoba się KK to można z niego wystąpić i tyle, po co się użerać z kimś kogo się nawet nie szanuje ? Czyżby tak was przestraszyli w dzieciństwie diabłem że nie umiecie od nich odejść ? ;] Jest przecież tyle bardziej liberalnych wyznań, nawet chrześcijańskich......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że ktoś się rozwodzi to nie znaczy że trzeba go wywalić z kościoła, a księża tak robią. Niestety nie wszystkim w życiu się układa tak jak by się chciała. Nie miałam zamiaru być z mężem który zaczął pić i bić, więć się rozeszliśmy Mieliśmy sobie zrobić większą krzywd? Tak wiem, teraz usłyszę że widziały gały co brały, to jednak nie jest tak. Ale po co te tłumaczenia. Ksiądz jak ma dzieci na boku to jest ok, jak molestuje dzieci to też jest ok. A czy ja dużo chcę? Chcę być tylko chrzestną dla siostrzenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdlrfhr;tlkjtruy
Złota Aniu przecież nikt Tu Cię nie krytykuje za to że rozwiodłaś się z mężem. Ja To rozumiem i popieram, ale Twój kościół tego nie rozumie i nie popiera. My Tu nic nie poradzimy na to że kościół katolicki jest jaki jest. Sama zdecydowałaś że właśnie do tego kościoła, z takimi zasadami chcesz należeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I to właśnie mnie boli, bo byłam z tym kościołem od urodzenia, godziłam się na wszystkie warunki i przywileje, ale gdy ja jestem w potrzebie to jestem odrzucona i napiętnowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak zrobię, będę taka jak moherki. Tak jak wszyscy zapłacę, ale swoje i tak pomyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdlrfhr;tlkjtruy
Złota Aniu, a nie pomyślałaś nad unieważnieniem swojego pierwszego małżeństwa ? Wtedy wg Kościoła katolickiego byłabyś ok. mogłabyś wziąć następny ślub ze swoim partnerem i przystępować normalnie do komunii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam, ale to nie jest takie proste i niestety czasochłonne. A siostra właśnie urodziła dziecko ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzestna nie mozesz byc
na 100% ... jednak istnieje opcja bycia ŚWIADKIEM CHRZTU. Poczytaj sobie o tym w internecie. Ja jestem chrzestnym i mój chrześniak ma jeszcze świadkową chrztu (kobieta jest po slubie cywilnym z rozwodnikiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie a jak to wygląda, dziecko ma matkę i ojca chrzestnego i świadka chrztu? Czy jednego rodzica chrzestnego i świadka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×