Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZlotaAnia

Chrzest a brak ślubu kościelnego

Polecane posty

ja miałam 16 lat jak zostałam chrzestną :D tydzień po moim bierzmowaniu chyba chodzi tobie o to, że mieszkacie razem a nie macie ślubu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa to ten dział już wiem o co chodzi. Napiszę tak, to wszystko zależy od księży. Moja kuzynka miała tylko cywilny i nie mogła być chrzestną - ksiądz wymagał kościelnego więc na szybko musieli wziąć. ale jak już pisałam to zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim wypadku należy się spytać. W jednej parafii powiedzą tak a drugiej tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, ale skoro należe do danej parafi i ksiądz nie da pozwolenia to mogę iść do innej parafi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniu dziecko, przecież
chrzestną nie zostaje sie dla kariery, to jest podjęcie zobowiazania, że pomożesz dziecko wychować według zasad Kościoła Katolickiego. A jak możesz to obiecać skoro ty zyjesz wbrew tym zasadom? Dal mnie takie postępowanie dowodzi że ktoś jest falszywy, nie wierząc w Boga, chce podawać dziecko do chrztu. Dla zabawy? Dla pieniędzy? Splendoru? Nie masz poczucia zakłamania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczucie zakłamania bym miała gdybym nadal była z kościelnym mężem, gdybym godziła się za jego picie i bicie mnie. Mam swoje dzieci, są ochrzczone, mam chrześniaczkę, i znowu chcę być chrzestną. Czy jestem złą matką bo nie mam z mężem kościelnego ślubu???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniu dziecko,
nie wiem czy jesteś złą czy dobrą matką. Po prostu nie żyjesz według zasad Kościoła, to wszystko. A przecież, skoro jesteś w związku niesakramentalnym, to czego jako matka chrzestna chcesz to dziecko nauczyć? Że można udawać wierzącego a żyć po swojemu? Aniu dziecko, nikt ci nie mówi że jesteś zła, ale że chcesz dopuścić się fałszu. Ale przecież, to tylko twoje sumienie, zrobisz jak chcesz. O ile oczywiście rodzice dziecka ciebie poproszą, znaczy, że są tak samo zakłamani jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wobec tego powiedz czy jako chrzestna kuzynki przed rozwodem nadal jestem chrzestna tego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzestna nie mozesz byc
na 100% ... jednak istnieje opcja bycia ŚWIADKIEM CHRZTU. Poczytaj sobie o tym w internecie. Ja jestem chrzestnym i mój chrześniak ma jeszcze świadkową chrztu (kobieta jest po slubie cywilnym z rozwodnikiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet gdyby
to chyba tylko w polsce takie rzeczy sie dzieja :o ja chrzcilam dzieci za granica i nikt od moich chrzestnych nie wymagal zadnego slubu ani nawet tego, zeby sami byli katolikami! skoro muzulmanin moze wziac slub w kosciele katolickim, to na jakiej niby podstawie ksiadz sie zgadza lub nie zgadza na chrzestnych?! chociaz juz sam fakt, ze jeden ksiadz sie zgadza a drugi nii swiadczy o idiotyzmie, wiec ty umoralniajaca na pomaranczowo nie pieprz glupot tylko doczytaj biblie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No w Polsce.
A przeciez autorka w Polce jest. A ksiądz pyta, bo sakramenty to jego działka, on ma prawo decydowania kto może kto nie może. Ludzie, chcecie czegoś od księdza, a jednocześnie macie gdzieś to, czego ksiądz wymaga na mocy swoich uprawnień? Skoro to wy łazicie do księdza i czegoś chcecie, to się dostosujcie do jego wymagań. Czy to tak trudno zrozumieć? Nikt nikogo nie zmusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×