Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia4379

Kim jest Jezus????

Polecane posty

co raz częściej spotykam się z opinią ze chrzescijanie źle pojmują Boga gdy mówią że Jezus jest prawdziwym człowiekiem jaki prawdziwym Bogiem (*szczególny sprzeciw widać wśród Świadków J) Czy prawdziwy Chrześcijanin potrafi zrozumieć istotę Boga? Ćzy potrafi zrozumiec naukę kościoła? Wielu odrzuca wiarę w Trójcę Św ale czy słusznie? Najpierw należy zrozumieć co znaczy Jezus jest Bogiem Przede wszystkim nie chodzi tu o jego osobę -jest osobą ale jego istota jest równa Bogu bo z Boga został zrodzony(jako jednorodzony syn) logicznie rzecz biorąc gdy rodzi się nowe życie: kot -rodzi kota,pies-rodzi psa kobieta rodzi człowieka -istotę ludzką Jezus jako jednorodzony Syn Boga jest więc istotą Boską(zrodzony a nie stworzony), człowiekiem bo przyjął ciało z Maryi (moge tu użyć słowa przez wcielenie,bez udziału ziemskiego mężczyzny) ale jego natura jest czysto Boska dlatego go nazywamy Bogiem jest on jednak odrebną osobą Kazdy bowiem wie że jest Bóg Ojciec Syn Bozy i Duch Św. A co mówi biblia? Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. 3 Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. Ja i Ojciec jedno jesteśmy. „ Żydzi znowu naznosili kamieni, aby go ukamienować. Odrzekł im Jezus: Ukazałem wam wiele dobrych uczynków z mocy Ojca mego; za który z tych uczynków mnie kamienujecie? Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem. (J 10: 31-33) „ A Jezus zawołał donośnym głosem: Kto wierzy we mnie, nie we mnie wierzy, ale w tego, który mnie posłał. Kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał. Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto we mnie wierzy. (J 12:44-46) „Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze mnie. Gdybyście mnie poznali, i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go. Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. Odpowiedział mu Jezus: Tak dawno jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? (J 14:6-9) jest wiele takich cytatów i przede wszystkim należy pamietać że chodzi o ISTOTĘ Jezusa a nie o Jego osobę !!!! Jego odrebnośc jako osoby widzimy np tu „ Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. B o nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. (J 3:16-18) „ Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz. Zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał. A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym. A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym. (J 6:37-40) Mojemu dziecku tłumacze tak : Masz jajko niespodziankę (wyobraźmy sobie Boga) co jest najważniejsze w jajku? On mówi zabawka to wyobraź sobie że ta zabawka jest Bogiem Ojcem,czekolada Jezusem a Folia Duchem Św Gdyby zabrakło jednego elementu to by to nie było już jajko niespodzianka tylko podróba tak więc Bóg Ojciec,Jezus,Duch Św Tworzą jedno Obraz Boga prawdziwego ,jedynego lub wyobraźcie sobie wodę np. w kubku (Bóg Ojciec),odlewamy dzieląc na 3 czesci, 1zamrazamy powstaje z tej wody coś innego,odrębnego lód(Jezus), reszte wody gotujemy powstaje para wodna(Duch) Mamy więc wode,lód i parę -3 odmienne postaci które w sumie stanowią jedno źródło,jedną istotę,jeden byt-wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
następna kwestią jest gdzie był Jezus przed wcieleniem? np. Świadkowie J odrzucajac bóstwo Jezusa próbują zrobic z niego Archanioła Michała Lecz nigdzie w Biblii nie ma jednoznacznie napisane że jest on Archaniołem Michałem!!!! natomiast mozemy znaleźc taki cytat: o dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. 6 On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, 7 lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, 8 uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. 9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, 10 aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. 11 I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca. On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, 16 bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. 17 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. 18 I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. 19 Zechciał bowiem , aby w Nim zamieszkała cała Pełnia, 20 i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża. (Kol1 15-20) więc co mówi Biblia? Jezus istniał w postaci bozej od samego początku tj od założenia świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcimnnn
nareszcie skapowałem o co w tym chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak powiem...
Jezus to syn Matki Bożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak - dla wierzącego jest to oczywiste , że Jezus jest i Bogiem i człowiekiem . Natomiast bez wiary , bez dotknięcia Ducha Św. nikt tego sam z siebie zrozumieć nie może .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha7888
Jezus to Książe pokoju,Syn Boży ,Bóg, Istotnym momentem w historii relacji między Bogiem a Izraelem było proroctwo Natana (por. 2 Sm 7, 7-15) zapowiadające, że Mesjasz będzie pochodził z rodu Dawida i że będzie panował nad wszystkimi narodami, nie tylko nad Izraelem. O Mesjaszu jest mowa w innych tekstach prorockich, że Jego narodzenie będzie miało miejsce w Betlejem (por. Mi 5, 1), że będzie należał do rodu Dawida (por. Iz 11, 1; Jr 23, 5), że zostanie Mu nadane imię „Emmanuel, to znaczy, Bóg z nami (por. Iz 7, 14); że będą Go nazywać „Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju (Iz 9, 5), i tak dalej. Obok tych tekstów opisujących Mesjasza jako Króla i Potomka Dawida, istnieją inne, opowiadające również na sposób prorocki, o odkupieńczej misji Mesjasza, nazywając Go Sługą Jahwe, Sługą boleści, który przyjmie w swoim ciele pojednanie i pokój (por. Ef 2, 14-18): Iz 42, 1-7; 49, 1-9; 50, 4-9; 52, 13-53, 12. W tym kontekście istotny jest tekst Dn 7, 13-14 na temat Syna Człowieczego, który w tajemniczy sposób poprzez pokorę i uniżenie przewyższa ludzką kondycję i odnawia mesjańskie królestwo w jego ostatecznej fazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARYJA- W momencie zwiastowania Maryja rozpoczyna swoją pielgrzymkę, idąc razem z Chrystusem drogą Jego życia, wspólnie wędrują do Ojca. Będąc świadkiem ważnych wydarzeń posłannictwa Chrystusa uczestniczy czynnie wraz a Nim w dziele odkrywania świata. Po śmierci i zmartwychwstaniu Jezus obiecuje apostołom nowego Pocieszyciela, którego zsyła w wieczerniku. Razem z nimi przebywa Maryja, obecna przy narodzinach Kościoła. W ten sposób jej pielgrzymka wiąże się z drogą Mistycznego Ciała Chrystusa. Od tego momentu Maryja jest nieustannie obecna w życiu Kościoła, razem z nią podążamy do portu zbawienia. Maryja swym „fiat zapoczątkowała misję Chrystusa na ziemi. Kościół zawsze patrzył na Rodzicielkę swego Zbawiciela, którego nieustannie się prosi o łaski za jej zmartwychwstanie. Wspólnie z Nią modlimy się do Boga i za Jej pośrednictwem kierujemy prośby do Pana. Maryja nieodłącznie nam towarzyszy w naszych trudach, cierpieniach i radościach, będąc wzorem silnej wiary i zaufaniu Bogu Boża Rodzicielka strzeże nas i pragnie abyśmy wypełniali słowa Chrystusa. Na weselu w Kanie Galilejskiej, gdy zabrakło wina prosi ludzi, aby czynili, to co powie im jej Syn. Nieustanna troska Maryi o Kościół jest konsekwencją miłości do nas, a wyraża się w licznych objawieniach, w których przypomina wolę Jezusa i doradza jak dojść do Ojca. Jest Ona swoistym zwierciadłem Bożego miłosierdzia, w którym odbija się Jej dobro. Wpatrując się w Maryję musimy tak żyć, aby i nas Bóg obdarzył tyloma darami, jakie na Nią wylał. Jako umiłowana Boga i wybrana na Matkę Chrystusa posiada szczególne przywileje. Nieustannie modli się za nas, wypraszając liczne łaski. Trudno byłoby sobie wyobrazić życie Kościoła bez jej pomocy i modlitwy, które towarzyszą nam począwszy od wieczernika, aż po nasze czasy. Jak nieoceniona jest Jej pomoc, świadczą liczne uzdrowienia, rozwiązania trudnych spraw. Do Ojca możemy kierować modlitwy, mając pewność, że za Jej wstawiennictwem zostaną wysłuchane. Jednak wiele ludzi (w tym SJ) uważaja że Maryja jest Szatanem lecz człowiek myslący logicznie tak nie myśli Dlaczego ? Otóż Jezus tez był posądzany że wyrzuca duchy,uzdrawia dzięki Belzebubowi Co powiedział? spójrzmy do Biblii "Jak może szatan wyrzucać szatana?Jeśli jakieś królestwo wewn"...Mk3,22 Więc gdyby Maryja była Szatanem to by Szatan działal przeciwko sobie Bo o co Maryja prosi?-O modlitwę do Boga, nawrócenie, by przestać grzeszyć ,by modlić się za duchowieństo bo Szatan już wszedł w ich szeregi(być może chodziło jej o liczne zarzuty o pedofilstwo)Czy szatan prosiłby o to by czczono Boga? NIE BO ON NIENAWIDZI BOGA!!! Ale Szatan jest podstępny i zwodzi ludzi nawet takich którzy chcą Boga kochać (np SJ dobrzy ludzie jednak walczą z kościolem i Maryją,oczerniają kościół Chrystusowy-szatan się cieszy z tego........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość historyk sztuki
Bóg zszedl na ziemie w postaci Jezusa a zydowskie judasze doprowadzily Go do wydania,sprzedania,zabicia ,tyle sa warci niektorzy ludzie na ziemi .nic. wiec Bóg przyjdzie jeszcze raz na ziemie w postaci Jezusa ale wiedzac ze znowu by Go opluwano,zdradzono, zabito, zrobi porzadek na ziemi i nic nie zostanie takie jest moje zdanie na podstawie Bibli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy sa szczesliwi
dziewictwo wynika z apokryfów za akuszerka sprawdzała czy jest dziewica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareczek78tjj
Odwieczny Stwórca, przyjął postać sługi (Flp 2, 7)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnostic
Jezus był ponoć żydem, katolicy żydów nie nawidzą na tym kończy się moja koncepcja jak zrozumieć katolików kim był Jezus? dla mnie cieślą który opowiadał bajki ktos to spisał, przez lata kościół katolicki jakoś to przerobił, zrobił z tego wiarę i źródło pozyskania kasy dla siebie, trochę lud postraszył, trochę dodał i mit Jezusa żyje do dziś nie wiem czemu wielbicie Jezusa a do żydów odnosicie się negatywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ćwiartka
jak to " ponoć " był Żydem ?:) przecież Biblia opisuje cały Jego rodowód , pokolenie po pokoleniu a wszyscy Żydzi z Żydów - to kim miałby być ? pewnie najlepiej Polakiem ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podbno synem Bożym, bo sam
tak mówił o sobie, a naprawdę, był synem rzymskiego żołnierza o nazwisku Dziewica i żydowskiej kobiety, i to by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jak na zwykłego człowieka przjawiał naprawdę fascynujące zdolności -np . chodzenie po wodzie :) ale moze wszyscy żołnierze rzymscy posiedli ta umiejętność ?:D a co z odpuszczaniem grzechów ? -z uzdrawianiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno synem Bożym, bo sam
co za problem chodzić po wodzie, durna pało, jak jest zamarznięta, każdy to potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnostic
ok miał jakieś tamumiejętności opisane w księgach ale moje zasadnicze pytanie brzmi skoro był żydem czemu katolicy nienawidzą żydów skoro ich Syn Boż żydem był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnostic
a co z odpuszczaniem grzechów...hmm Odpuszczam Ci wszystkie grzechy Licencja ale uzdrawiac nie potrafię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z szaconkiem proszę do pana
nienawidzą Żydów, bo Żydzi dali taki pokaz sado-maso, że zayebali w końcu Jezuska na amen....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha7888
Ja jestem katoliczką i nie nienawidzę Żydów przecież oni są takimi ludźmi jak my. Dlaczego mam ich nienawidzić? Dlaczego tak uogólniasz w sumie osobiście nie znam takiej osoby która by sie np z pogardą odnosiła w stosunku do Żydów lub innych nacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnostic
ja nie wiem ja tylko słyszę w moim otoczeniu że żyd to coś tam że napewno żyd nie wiem czemu skoro wszyscy co to mówią do kościoła lażą i wierzą w Boga dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka444
Znak krzyża był obecny w chrześcijaństwie od śmierci Jezusa. Z powodu złej sławy krzyża, który był znakiem hańby i poniżenia, a także w obawie przed prześladowaniami, chrześcijanie nie używali go wiele. Powodem dla używania innych symboli była także ostrożność, aby świętych tajemnic wiary nie narazić na profanację ze strony pogan. Wśród symboli funkcjonujących niejako w zastępstwie krzyża były m.in.: kotwica, trójząb, ryba. Kotwica wyraża nadzieję na zbawienie. Wyraża mocne trwanie pierwszych chrześcijan w wierze, zakotwiczenie łodzi życia w porcie wieczności, ufność wśród burz prześladowań. Częstym znakiem był także trójząb, używany w symbolice cmentarnej na znak zbawienia przyniesionego duszy przez Krzyż Chrystusa oraz wskazujący na Trójcę Św. Ważną rolę pełniła swastyka (crux gammata) złożona z 4 odwróconych greckich liter gamma. Krzyż gamma występujący w religiach pogańskich i wschodnich (buddyjski klucz do raju), nie był jedynie przejęciem obcych tradycji kultu ognia, słońca itp., ale świadomym użyciem litery, używanej od czasów apostolskich jako znak Krzyża Chrystusa i zbawienia. Mimo tego, iż sam krzyż nie był używany publicznie, to zajmował ważne miejsce w codziennej pobożności uczniów Chrystusa. W roku 211 Tertulian pisze tak, jakby zwyczaj czynienia na sobie znaku krzyża był już głęboko zakorzeniony: „Przy każdym kroku lub ruszeniu się z miejsca, przy każdym przyjściu i odejściu, przy wciąganiu obuwia, przy myciu się, przy stole, przy zapalaniu świateł, przy układaniu na spoczynek, przy siadaniu i przy każdej czynności dnia codziennego znaczymy czoło znakiem krzyża. Jako przedmiot kultu i znak tożsamości dla chrześcijan krzyż rozpowszechnił się i nabrał znaczenia na początku IV w. Według przekazu, cesarz Konstantyn Wielki, przed bitwą z uzurpatorem Maksencjuszem, przy moście Milwijskim pod Rzymem, zobaczył na tle słońca znak krzyża i napis: „w tym znaku zwyciężysz. Polecił więc umieścić symbole chrześcijańskie na sztandarach swych wojsk, a odniesione zwycięstwo przypisał chrześcijańskiemu Bogu. Edykt tolerancyjny z 313 r. był m.in. oznaką wdzięczności cesarza. Drugim czynnikiem było odnalezienia drzewa Krzyża św. w Jerozolimie. Obok używania krzyża w architekturze sakralnej, popularne stały się niewielkie krzyże noszone przez wierzących na piersiach. Staje się znakiem rozpoznawczym i symbolem bardzo często używanym w liturgii i uświęca całe życie chrześcijańskie: zaczyna i kończy modlitwę, dzień i każdą ważniejszą czynność, uświęca przestrzeń i jest używany przy wszelkich błogosławieństwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle tylko ,ze Jezus nie chodził po zamarzniętej wodzie :) - durna pało :D a łazarza pewnie też nie wskrzesił ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnostic
licencja? a wskrzesił? masz dowody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z szaconkiem proszę do pana
lepiej by ten Jezus, małpo zielona nauczył ciebie używać dużych liter, durna pało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z szaconkiem proszę do pana
Biblia, mówi także, że są gadające węże- jarosze częstujące , kobitki jabłkami, zapodajace sobie dopalacze, albo marihuanę......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieraz z pewnością spotkaliście sie z krytyką katolików że czczą obrazy,figury itp a czy wiecie ze: Święci S i NT posługiwali się przedmiotami, przez które okazywała się chwała Boga???Lb 21:18 mówi o wywyższonym miedzianym wężu(Król Ezechiasz zniszczył węża, bo Izraelici odsunęli się od kultu Boga. Oddawali cześć obcym bogom na wyżynach, czcili stelle i aszery oraz składali ofiary kadzielne wężowi, a nie Bogu. Zaczęli też wierzyć w niego jak w magiczny przedmiot dając mu imię Nechusztan, nie związane z Bogiem lecz z miedzią i wężem. Tylko to wynika z 2Krl 18:4. Wcześniej, gdy Izraelici uprawiali czysty kult Boży, pozwalał On im posiadać to co sam nakazał im sporządzić i co przypominało im wielki cud na pustyni (Lb 21:8).) , a 2Krl 13:21 o wskrzeszających właściwościach kości Elizeusza. On sam płaszczem rozdzielił wody Jordanu (2Krl 2:14), a kości Józefa wielce szanowano (Wj 13:19, Syr 49:15). Kobieta dotykająca się płaszcza Chrystusa została pochwalona (Mk 5:28nn., 34), a chustki dotknięte przez Pawła uzdrawiały (Dz 19:11n.). Bóg użył nawet cienia Piotra dla niesienia pomocy chorym (Dz 5:15n.). Jezus uzdrawiając posłużył się zaś błotem (J 9:6). Rz 1:20 uczy, że nawet Boga poznajemy przez Jego dzieła, którymi niejednokrotnie może być martwa natura. Czy obraz pejzażu nie może przypominać nam rzeczywistych dzieł Bożych? Czy osoba na obrazie nie może przypominać nam tej istoty? Por. Mdr 13:5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×