Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jesienna aura

Silne bóle głowy od dawna

Polecane posty

Gość Nieznośne bóle głowy
Ok oczywiście,że skorzystam z Twoje rady jeśli rezonans niczego nie wykaże. Z tym,że ja słodycze jadam cały czas, a ataki występuję głównie wtedy gdy robi mi się ciepło. Więc to już raczej z węglowodanami nic wspólnego nie ma. Nie mniej jednak spróbować nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam znajomego który ma dwudziestoparoletnią córke która cierpi na migreny. tez miała rezonans i nic nie wykazał,okulista tez nie widzi problemu. ja podpowiadam co mi pomogło. spróbowac nie zaszkodzi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznośne bóle głowy
Rezonans nic nie wykrył. Neurolog stwierdziła,że to migrena. Zapisała 3 tabl za 30 zł i stwierdziła,że mam przyjmować doraźnie gdy zacznie mnie boleć głowa. Latem boli mnie codziennie więc nie wiem ci ta kobieta myślała przepisując mi dwie tabletki i w dodatku za taką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznośne bóle głowy
Głodówka niczego nie zmieni bo bóle powstają na skutek ciepła. Podejrzewam,że rozszerzają się wtedy nadmiernie naczynia krwionośne i stąd migrena. Od dziecka mam ręce lodowate, sinieją mi paznokcie od połowy, a lekarz stwierdził, że taka już jestem i to moja uroda.. :O zimą nie mogę ruszać palcami. Przeszywa je taki ból jakby mi je ktoś poucinał. Ale wg lekarza taka moja natura :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznośne bóle głowy
Podejrzewam,że to może mieć ze sobą jakieś powiązanie. Jakieś problemy z układem krążenia. Wiecznie zimne i sine ręce. I nagle gdy robi się ciepło naczynia gwałtownie się rozszerzają i wywołują migrenę. Ale lekarz oczywiście by mnie zbył twierdząc,że taka moja natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez odkąd pamietam mam migrenowe bóle glowy tylko mnie nie pomagają przy tym żadne leki przeciwbólowe, musze to po prostu przeczekac. Cięzko jest bo bol utrzymuje się przeważnie 3,4 dni. MOże nie tyle wtedy co jest gorąco ale jak jest duszno, często na zmiane pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tcm
Witam Jestem lekarzem tradycyjnej chińskiej medycyny studiowałem w Chinach w sprawie konsultacji i porad mozna kontaktować si ę : www.tcm-online.com.pl pozdrawiam Tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co ma zywienie do
bolow glowy ktore sa spowodowane wyzsza temperatura. nie pisz bzdetow anusiadanusia.ona nie ma bolow od spozywania okreslonych pokarmow wiec co jej zywienie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatrus.php
proponuje zrobić morfologie krwi i sprawdzic poziom płytek krwi , u mnie był podobny przypadek i okazało się ,że mam nadplytkowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznośne bóle głowy
Morfologie robiłam :( wszystko jest w porządku. Zazwyczaj migrena spowodowana jest zmianami ciśnienia, jskimś jedzeniem, zapachami.. a u mnie ciepłem. Nie spotkałam drugiej takiej osoby, która dostawałaby migrenę od ciepła :O lekarz ma na to za przeproszeniem nasrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznośne bóle głowy
Źle się wyraziłam. Nie chodzi o to,że od razu od ciepła każdego musi boleć głowa, bo mu się naczynia rozszerzają. Mam na myśli to, że ja mam wiecznie zimne ręce i stopy i zastanawiam się czy to nie ma wpływu na te bóle głowy. Nie to,że mam zimne ręce i nogi ale fakt, że coś z krążeniem musi być nie tak skoro w takiej pogodzie jak teraz, sinieją mi końcówki palców. I zakładajac,że coś jest nie tak z moim krążeniem zastanawiam się czy mogłoby to mieć wpływ na migreny. Być może te naczynia są za bardzo zwężone, bo krew nie krąży tak jak należy i gdy nadchodzi ciepło to gwałtownie te naczynia rozszerza wywołując migreny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miewam bardzo silne bóle głównie w trakcie okresu. Nie mogę wtedy nawet głowy oderwać od poduszki. Mam wrażenie, jakby ktoś rozwalał mi głowę od środka. Ratunkiem wtedy jest tabletka pyralginy i sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiołkowa99
ja stawiam na babcine, domowe sposoby – kładę zimny okład na czoło, wypijam duszkiem kubek wody, staram się wyjść na powietrze, jak jestem w pracy, planuję regularne posiłki… po tabletkę sięgam, jak już naprawdę nie mam wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stołowaOp
Na silne bóle głowy - wizyta u neurologa. U mnie okazało się, że cierpię na migrenę. Obecnie łykam leki przepisane przez lekarza, kiedy tylko czuję, że zbliża się atak i jest całkiem nieźle. Przed wizytą u neurologa warto zapoznać się z www.abcmigrena.pl/jak-przygotowac-sie-na-wizyte-u-neurologa i prowadzić dzienniczek migrenowy - wtedy lekarzowi łatwiej będzie określić charakter naszego problemu i zastosować właściwą dla nas metodę leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giwituja2
próbowałaś Pyralginy? Dla mnie najlepszy środek na bóle głowy i mięśni. Pomaga też przy wysokiej temperaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukajj
Muszę przyznać, że w przypadku mojego taty to dużo dało zastosowanie magnetoterapii metodą dr Volla, z wykorzystaniem urządzenia MagnetON MAX. Świetnie się sprawdza zwłaszcza przy gojeniu ran w tym owrzodzeń cukrzycowych, z którymi ojciec się musi męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka5500
Z bólem głowy to nie ma żartów. On potrafi naprawdę zmienić życie w ciągłe pasmo złego samopoczucia. Najlepiej działać, jak tylko zaczyna nas niepokoić. Nie trzeba iść do lekarza i stać w kolejkach i się denerwować, bo teraz jest opcja eDoktor24 usługi która umożliwia korzystanie z pomocy lekarza online. To ogromna wygoda i szybka diagnoza. A sam ból głowy może mieć naprawdę różne podłoże... i czasem bardzo niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mi tak przez dłuższy czas dokuczały bóle głowy, to poszłam do lekarza. Okazało się, że to z powodu stresu. Niestety w pracy nie da się go uniknąć, więc jestem przygotowana i zawsze mam przy sobie pyralginę, żeby ją zażyć już przy pierwszych sygnałach, że głowa zaczyna boleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem pierwsza godzina od napadu migreny jest najważniejsza! Wtedy działanie leku jest najbardziej skuteczne. NIe dajmy się jednak zwariować i nabierać na te wszystkei leki bez recepty. One nie są odpowiednimi lekarstwami na migreny. Kochane, jeżeli szukacie właściwego leku, to odwiedźcie neurologa. To ważne. Życzę wszystkeigo dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martasobol
Niedawno mi siostra doradziła kompresory żelowe Flex Sanity i taki jeden większy sobie kupiłam. Świetna rzecz na bóle kręgosłupa. Poza tym że czasami mąż mi masaż zrobi na bolące plecy to jeszcze taki ciepły okład robi swoją robotę. Rozluźnia, łagodzi ból. Można się odprężyć, a w sumie taki kompres jest tani i też łatwo można go sobie podgrzać w wodzie czy mikrofalówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinawoj
Od tego roku zaczęłam na moje bóle głowy stosować okłady z kompresów żelowych Flex i jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I w jakich tabletkach dostępnych bez recepty jest ten kwas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że najlepszym pomysłem będzie udać się do neurologa. Kiedyś korzystałam z pomocy http://neurologprzygodzice.pl - naprawdę warto się do niego zgłosić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aktualnie przebywam na leczeniu w Alicante w klinice Asklepios i jestem dobrej myśli pierwsze objawy fibriomialgii przechodzą. Dobra opieka na miejscu nie mam jakiś barier i problemów językowych. Z chorobą walczę od 7 lat i mam nadzieję że to już będzie koniec, oby, bo lecę na oparach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia

eśli bóle pojawiają się regularnie a do tego jeszcze od dłuższego czasu to na pewno powinno się to skonsultować z lekarzem , mi na silne bóle głowy pomaga ad hocowo gardan, no ale u mnie zdarzja sie one raz na jakiś czas a nie codziennie tak jak u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artii

Ostatnio byłem w Niemczech i trafiłem na mini inhalator nie pamiętam dokładnie nazwy ale jakiś model Clip czy jakoś tak, cena bardzo dobra bo tylko 7 euro a dość szybko okazało się, że przynosi ulgę moim problemom z bolącą głową.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×