Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kropka w kropce

pomoc z soczewkami

Polecane posty

Witam Kafeterianie, Czy pomógłby mi ktoś rozszyfrować co oznaczają symbole dotyczące zapisanych mi soczewek? Bo chciałabym sobie zamówić przez internet ale nie bardzo wiem które liczby co znaczą: " BC 8,7 OP +0,5 Dcylax 90' OL +0,5 dcylax75' "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Help Me Please
BC 8,7 - ??? OP +0,5 - Oko Prawe plus 0,5 dioptrii Dcylax 90' - ??? OL +0,5 - Oko Lewe plus 0,5 d. dcylax75' - ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Help Me Please
Jakaś przekątna soczewki? Nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a quiet anthem
Dcyl to cylinder, pewnie masz astygmatyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a quiet anthem
soczewki "z cylindrem" to soczewki toryczne, są droższe niż takie z samymi plusami/minusami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo dzieki za podpowiedz :) Na stronie na której chcę kupić soczewki mam do wyboru Tylko to BC i moc. Czy to ax 75' i 90' nie jest aż tak istotne, że zostało pominięte w formularzu zakupów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a quiet anthem
nie no, to jest bardzo istotne. Być może soczewki, które chcesz kupić nie są produkowane w wersji dla astygmatyków. Lepiej idź do jakiegoś dobrego optyka (nie do żadnego vision express, bo tam sie nie znają), albo jeszcze lepiej do gabinetu okulistycznego, gdzie można kupić soczewki i poproś o pomoc w wyborze szkiełek ;) Potem już będziesz wiedzieć jakie sobie zamawiać. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam niestety u wielu i chyba w promieniu 100 km nie ma nikogo rozgarniętego w tym temacie. A jedyny optyk, który powiedział, że załatwi mi takie zaśpiewał sobie za nie 480 zł ;/ Na infoliniach pani gada swoje a ja pytam o swoje.. Znalazłam w internecie dużo tańsze i wolę zapytać kogoś kto ma doświadczenie niż kupować w ciemno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×