Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elutkaa

alimenty pytanie prosba

Polecane posty

Gość walercia na wczasach
a ty komu i ile dawałeś tej nadziei o której piszesz? jaka nadzieje dałeś swojemu dziecku? komu pomogłeś bezinteresownie w swoim życiu nie oczekując nic w zamian? ty śmiesz mówić o powinnościach? ty?!! kto ty jesteś aby prawić morały odpowiedzialnym i zapracowanym rodzicom którzy na co dzień zmagają się z trudem dnia codziennego? zacznij od siebie i opowiedz tu nam c ty dla tego ludzkiego gatunku zrobiłeś by można było ciebie nazwać człowiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołku
ale wy chłopcy najczęściej nie macie czasiku się dzieciaczkiem zajmować bo karierkę trzeba robić:-)a i nowej dupeczki nie ma jak zarwać jak dzieciaczka nie ma z kim zostawić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Przecież to wy same dajecie dupy. Jak nie jednemu to drugiemu. Uszy opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość długo to potrwa
widzę zniecierpliwiony, że nerwy puszczają Tobie.zajmij się swoim zdrowiem psychicznym lepiej- to dobra rada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
co znaczy "dajecie dupy"-co to znaczy dajecie? i komu dajecie? i co dajecie? wiedziałam że jesteś szurnięty ale że prostakiem ?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ważna informacja
Fundusz Alimentacyjny - działa od 1974 roku. Fundusz ten jest zwyczajnie pośrednikiem między płacącymi zasądzone należności, a osobami je pobierającymi. Z jakiego powodu go likwidować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slask
zniecierpliwiony jak już pisałam wyżej pieniądze zdobywa się poprzez posadę w zakładzie pracy. Uważam ze jako dorosły człowiek wiesz o tym. co do twojego "skarga czy argument" ani jedno ani drugie raczej informacja. a co do twojego błyskotliwego pomysłu (zlikwidowanie funduszu alimentacyjnego) to tez jest bardzo prosta odpowiedz. Gdyby osoby na których ciąży obowiązek alienacyjny były by na tyle dojrzale by pilnować samemu swoich spraw i samemu płacić alimenty fundusz nie był by tu potrzebny. To właśnie przez ciebie i ciebie podobnych ludzi fundusz dalej istnieje i potrzebuje coraz to więcej pieniędzy z ludzkich podatków. Gdybyś sam zabrał odpowiedzialność za siebie nie musiał by tego robić fundusz. wiec pretensje możesz mieć tylko i wyłącznie dla siebie. to oddajcie dzieciaka - ale czy ktos tu narzeka na swoje dziecko? czy ja napisalam ze jest ono (dziecko) dla mnie jakimś ciężarem? kocham swoje dziecko i uwielbiam z nim spędzać czas. lobie patrzeć kiedy zjada caly obiad z smakiem, kiedy uczy sie nowych rzeczy. Kocham gdy widzę ze czuje się przy mnie bezpieczne i gdy daje mi rano na dzień dobry buziaka. Kocham je nawet wtedy gdy jest marudne, bo to moje dziecko. jedyne na co mogę narzekać to tylko i wyłącznie na to ze doba jest dla mnie za krotka i dziecko raczej nie ma z tym nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
A co mnie obchodzą Twoje dzieci????? Oraz to ,że nie masz lub masz trudności ze znalezieniem pracy???? Mnie obchodzi .....dlaczego ja płacę na cudze dzieci poprzez FA. Jak płodzicie dzieci to zadbajcie o ich utrzymanie.Te pokrętne tłumaczenia niewydolnych ludzi .....są żałosne. Szczególnie w tym kierunku jadą kobiety. Najpierw im małżeństwo nie wypala ...a później mają problem z utrzymaniem potomka a jeszcze lepiej własnego mieszkania.. Zawsze pretensja do całego świata tylko nie do siebie. FA jak i instytucje alimentów należy jak najszybciej zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slask
widze ze panu nerwy poszczają. tłumacze jeszcze raz FA płaci za błędy które maja płacić alimenty a nie osób które je pobierają. to tak niedorzeczne jak czepianie sie emerytów dlaczego po tylu latach pracy pobierają emerytury w końcu to tez idzie z twoich podatków. kolejna sprawa czy ja gdzieś napisalam ze pobieram pieniądze z FA? nie! bo nie pobieram. Pracuje na pełnym etacie zarabiam ciut wyżej niż najniższa krajowa to mnie dyskwalifikuje do pobierania jakichkolwiek zasiłków czy alimentów z FA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Emeryci na na swoją emeryturę pracowali latami. Tu nie ma żadnego porównania. Ja nie rozumiem .....w czym w takim razie masz problem?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slask
a dzieci do pewnego wieku trzeba utrzymać i to się tyczy obojga rodziców. jesli jeden z rodzicow z obowiazkiem alimentacyjnym nie "potrafi" tego dopilnowac robi to FA. wiec po raz kolejny tłumacze, ze pretensje powinieneś mieć do ludzi przez których został fundusz stworzony a nie dla ludzi którzy z konieczności z niego korzystają. Bo matka nie stoi w kolejkach w urzędach tylko i wyłącznie dlatego ze ma taki kaprys, stoi tam dlatego ze ojciec miga sie od alimentów jak może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Dziecko to nie tylko obowiązek....dziecko to przede wszystkim szczęście..... ,którego ktoś został pozbawiony .a za szczęście się płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slask
owszem za te szczęście jest trochę kosztowne. I tak jak ojciec ma prawo spotykać sie z swoim dzieckiem musi tez na to dziecko płacić. najpierw obowiązki potem przyjemnosci taka kolejność jest właśnie prawidłowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadal wklejam
Fundusz jest zabezpieczeniem dla tych którzy maja zasądzone alimenty-dostają je na czas!! A ty kieruj swoje pretensje do tych co nie płacą!! Co się uchylają!! Co ukrywają dochody i pracują na czarno!! Ci są nieodpowiedzialni!!To ty za nich płacisz!! Poza tym to dowiedz się co znaczy słowo FUNDUSZ i nie myl Funduszu z Instytucją-mylisz chłoptasiu pojęcia!! I póki ty nie zrozumiesz różnicy,nie zrozumiesz kto jest winien w ogóle powstania i powołania FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO stale będziesz sie nakręcał i chodził po świecie sfrustrowany!! PŁACIĆ ALIMENTY MAJĄ ZOBOWIĄZANI A FUNDUSZ TO TYLKO ZABEZPIECZA!! FA udziela kredytu alimenciarzowi-kieruj swoje pretensje do tego który zaciąga kredyt i nie zwraca!! Matkę dzieci obchodzą dlatego walczą o pieniądze na ich utrzymanie i wykształcenie-to zobowiązanego do płacenia na te dzieci nic nie interesuje-nawet nie płaci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Zatem .....kto udziela kredytu FA????? Ja decydowałem o tych dzieciach....dlaczego mam na nie płacić??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ddddddd z takim równouprawn
to wynieś sie na bezludna wyspe - bo tak jest jak mieszka sie w państwie to sie płaci podatki, które ida na rózne rzeczy To tak jak ja bym zapytała czemu moje podatki ida na alkoholików, palaczy i ich leczenie, "nierobotnych", dziurawe drogi - bo tak już jest, jak komuś nei pasuej to pakuje manatki sru z tego kraju. Akurat zamiast funduszu to zasugerowałabym roboty przymusowe dla alimenaciarzy i wieźniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Choćby dlatego ,że z dróg to korzystają wszyscy, alkoholicy zaś, ot choroba i mogą przez swoją chorobę wyrządzać krzywdę itd. Ja się zapytałem ....kto kredytuję FA ...i dlaczego ja płacę na cudze dzieci....skoro o nich nie decydowałem....nawet ich na oczy nie widziałem. Swoją drogą to zainteresuje się chyba .....ile mam tych dzieci na utrzymaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
PAŃSTWO które rozporządzając zasobem środków finansowych bądź majątkowych przeznaczona na z góry oznaczony cel, tworzony w drodze ustawy i działający w zorganizowanej formie funduszu. Przepisy prawa przewidują kilka rodzajów funduszy: - fundusze celowe, - fundusze emerytalne, - fundusze inwestycyjne. 2. Fundusz celowy: - powołany ustawowo, którego przychody pochodzą ze środków publicznych, a wydatki są przeznaczone na realizację wyodrębnionych celów, z zastrzeżeniem, że ustawa budżetowa może określić inne, niż ustawa tworząca fundusz, przeznaczenie środków funduszu celowego, o ile nie otrzymuje on dotacji z budżetu państwa, - jest osobą prawną lub stanowi wyodrębniony rachunek bankowy, którym dysponuje organ wskazany w ustawie tworzącej fundusz, - wyróżniamy: państwowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne fundusze celowe. 3. Fundusz emerytalny: - przedmiotem jego działania jest gromadzenie środków pieniężnych i ich lokowanie z przeznaczeniem na wypłatę członkom funduszu po osiągnięciu przez nich wieku emerytalnego, - jest osobą prawną, - organem funduszu jest towarzystwo emerytalne. 4. Fundusz inwestycyjny: - forma zbiorowego lokowania środków pieniężnych wpłacanych przez osoby fizyczne, osoby prawne, przedsiębiorstwa czy gminy, - tworzony z wpłaty członków kapitał jest korzystnie inwestowany w celu osiągnięcia wyższych zysków, niż tradycyjna lokata bankowa, - majątek funduszu lokowany jest na zasadzie dywersyfikacji ryzyka, - dzielimy na otwarte (fundusze oparte na jednostkach uczestnictwa) i zamknięte (fundusze oparte na certyfikatach inwestycyjnych). 5. Przykładowymi funduszami są: - Bankowy Fundusz Gwarancyjny, - Fundusz Daru Narodowego, - Fundusz im. Komisji Edukacji Narodowej, - Fundusz Kościelny, - Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych, KAŻDE PAŃSTWO CYWILIZOWANE POWOŁUJE FUNDUSZE NA RÓŻNE CELE W TYM TEŻ NA CELE SOCJALNE PAŃSTWO JEST ZOBOWIĄZANE PRZEZ UCHWALONĄ KONSTYTUCJĘ DO ZAPEWNIENIA ŚRODKÓW NA PODSTAWOWE POTRZEBY SWOICH OBYWATELI skoro rodzic nie płaci, państwo w jego zastępstwie użycza jemu kredytu wypłacając alimenty na rzecz osoby której alimenty na drodze sądowej zostały mu przyznane FA z góry zakłada że wypłacane pieniądze zostaną zwrócone przez zobowiązanego JA TEŻ ODPROWADZAM SKŁADKI-NIE WIEM CZY AKURAT MOJE IDĄ NA FA I TY TEZ NIE MASZ TAKIEJ PEWNOŚCI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Jakaś część idzie na pewno ......niech to będzie i ułamek%. Nadal jednak tego nie rozumnie ....dlaczego ja płace na cudze dzieci .... i ile ich mam. Pomocy to można a nawet trzeba udzielić osobom ,które nie z własnej winy są w trudnej sytuacji. W moim przekonaniu ...usprawiedliwia to jedynie stan zdrowia .....na pewno nie ...płodność czy jurność albo brak wyobraźni i perspektywicznego widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
zniecierpliwiony a dlaczego nie wściekasz się na alkoholików którzy stali się bezdomnymi-im udziela się opieki medycznej,żywi się je darmowych stołówkach,zimą uruchamia się noclegownie-to oni sami zgotowali sobie taki los!! na własne życzenie mają to co mają!! masz pretensje do dzieci?!! a co one są winne?!! one maja rodziców i miej pretensje do nich!! wiesz ja nawet nie potrafię do ciebie dotrzeć-ty uparłeś się jak osioł i tkwisz przy swoim rozumowaniu zmień myślenie-odwróć sytuację-winą obarczaj tych którzy spłodzili i uciekli-d nich kieruj pretensję!! to ich utrzymujesz i dajesz im przyzwolenie obwiniając tych rodziców którzy borykają się z przeciwnościami losu. Dzieci gdyby miały praw wyboru nie wybrały by sobie durnego ojca czy durnej matki!! NIE MIAŁY NA TO WPŁYWU A JEŚĆ MUSZĄ aby te dzieci nie były zagrożeniem dla ciebie,dla mnie należy ich wychowywać w godnych warunkach i jeśli ty sam widzisz patologię i trwonienie społecznych pieniędzy na inne cele niż utrzymanie dzieci-zgłoś to-nie bądź bierny!! nie przyglądaj się krzywdzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrzę i nie widzę
nie odpowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×