Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trishasha

alimenty

Polecane posty

Gość trishasha

We wtorek mam sprawę o zniesienie alimentów a nie dostałam wezwania do sądu ani żadnego pozwu. Co w takiej sytuacji robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Pogodzić się ze zniesieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trishasha
a w życiu. Zamierzam walczyć o podwyżkę skoro już muszę się tam stawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płacacy
A kochasz tatusia? Czy pieniążki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GŁOWA MAŁA
ona zapewne przestała kochać tatusia-okazał się nieodpowiedzialnym gnojem cos na wzór twój i zniecierpliwionego (wy tak razem? wy cioty?) trishasha-wejdź na stronę kancelarii adwokackiej http://www.grzybkowski-guzek.pl/tekst/id/1770 na dole są arkusze utrzymania dziecka-wybierz stosowny arkusz do wieku twojego dziecka-pobierz go na komputer,wypełnij-wpisuj ceny po przecinku-nie po kropce-arkusz sam wyliczy na końcu kwote którą potrzebujesz dla dziecka pamiętaj że nigdy alimenty nie są przyznawane po równo-ty dajesz całodobową opiekę,dlatego też alimenty zazwyczaj sąd przyznaje 70,80 % dla ojca i do 30,20% dla matki z takim arkuszem idź na sprawę-zrób go w 3 egzemplarzach-jeden dla ojca dziecka,jeden dla sądu jeden dla ciebie miej przygotowane pismo procesowe w którym musisz podnieść o oddalenie powództwa i podwyższenie alimentów-tez miej to w 3 egzemplarzach- to tak jak pozew tyle że w nagłówku piszesz "pismo procesowe" jeśli ojciec będzie "warczał" na wysokość alimentów i nierówny ich podział to zaznacz że 24 godziny /dobę sprawujesz nad dzieckiem opiekę a jesli ma być po połowie to niech ojciec opiekuje się dzieckiem przez 12 godzin /dobę np od 7.00 do 19.00 ty a on od 19.00 do 7.00 rano a następny tydzień odwrotnie :) trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Do jakiego wieku jest 24 godzinna opieka nad dzieckiem???? A skąd wiesz czy to dziecko czy mamusia???? Ty nic nie wiesz a radzisz. Tak ,ten kalkulator to ,to jest ewangelia.... ale chyba dla Ciebie i Tobie podobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Ps ...mamusia nigdy nie śpi....trwa 24 godziny na posterunku. Proponuję też byś doprowadziła do zmiany realiów zarobkowych w tym zasiłku dla bezrobotnych i wysokości płacy gwarantowanej. Jak również zlikwidowała bezrobocie.Oczywiście mówimy o Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płacacy
GŁOWA MAŁA -> z postu wynika że trishasha jest uprawnionym. Czyli "dzieckiem", które jest dorosłe i "kończą jej się alimenty" :) GŁOWA MAŁA -> masz małą głowę i w dodatku jpustą :);). Ja swoje powinności spełniam. Z naddatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
ciebie zaczyna nawet interesować czym jest dla kogo kalkulator!! czy ty na swoje barki za dużo nie bierzesz opieka nad dzieckiem jest do 18 roku życia!! do 14 roku życia nie możesz zostawić dziecka bez opieki dorosłych gdyby takiemu dziecku coś się stało a nie miałby opieki dorosłego-rodzica można pociągnąć do odpowiedzialności i pozbawić go praw rodzicielskich 18 latka który wraca po godzinie 22.00 do domu musisz doprowadzić pod opieka dorosłego-gdyby dziecko które nie jest pełnoletnie zostało na przykład pobite a stało by sie to po godzinie 22.00 mógłbyś odpowiadać przed sądem za niezapewnienia odpowiedniej opieki osobie niepełnoletnie cóz takie prawo-należy go przestrzegać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
no cóż nie rzadko się zdarza aby pełnoletnie dziecko ale zazwyczaj przewija sie temat alimentów na dzieci a nie alimentów o które walczą w sądach dzieci :) płacący po twoich wpisach widać jak ty swoje powinności spełniasz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
"""""" 18 latka który wraca po godzinie 22.00 do domu musisz doprowadzić pod opieka dorosłego"""""" Przestań wypisywać głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Ps ....trzeba jeszcze nocnik podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płacacy
trishasha napisała:" mam sprawę o zniesienie alimentów". Niepełnoletnie dziecko nie może mieć "sprawy". Praktycznie niemożliwe jest "zniesienie alimentów" na niepełnoletnie dziecko. Wniosek: trishasha jest dorosłym dzieckiem, które się nie uczy, ani nie pracuje. I ojciec wniósł powództwo o "zniesienie alimentów" "płacący po twoich wpisach widać jak ty swoje powinności spełniasz!!" JAK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
zniecierpliwiony widzisz nie znasz przepisów a sie wypowiadasz!! jeśli dziecko które nie ma ukończonych 18 lat np idzie na dyskotekę musi wrócić do domu albo przed 22 albo o 22 musi być pod opieką dorosłych-nie może chodzić po ulicy samo!! gdyby mu się coś stało ty jako jego opiekun odpowiadasz przed sądem o brak należytej opieki!! była w moim mieście głośna sprawa-zgwałcono dziewczynę która nie miała 18 lat a stało się to przed północą-rodzice mimo że po rozwodzie odpowiadali za niezapewnienie DZIECKU należytej opieki!! płacący pewnie "głowa mała" miała na myśli twoje wcześniejsze wpisy-musisz przyznać że reprezentowały one niski poziom kultury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płacacy
To zdanie: "płacący po twoich wpisach widać jak ty swoje powinności spełniasz!!" napisałaś TY, a nie głowa mała (która n.b. głowę ma małą, a także w dużych obszarach ma wolne miejsca). I pytanie było do ciebie!!!! Powtórzę je: JAK???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płacacy
czytam sobie -> nie dość że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nie umiesz pisać z sensem. A jak cię zagonić w kozi róg - to lejesz po nogach i beczysz. I nie potrafisz nic wydukać. wniosek: jesteś głupsza od małej głowy. buuuhahahaha :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
jak cię słyszą tak cię widzą jesteś chamowatym prostakiem-nie raz będąc pod innym nickiem próbowałeś mnie obrazić-mnie i inne kobiety-wchodzisz na forum aby którejś z nas naubliżać w tematach alimentów niczego nie wnosisz nowego-stale poniżanie i durne sugestie po tym sadzę że swojej powinności nie spełniasz-ani wobec byłej zony ani wobec dziecka spójrz na swoje posty-zawsze traktujesz wszystkie kobiety jak złe,głupie i pazerne-podobnie jak zniecierpliwiony tyle że ten jest bardziej pohamowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Jeżeli Ty kogoś oceniasz ,nie znając go .....to musisz brać pod uwagę rożne reakcje. Odpowiedzi ...myślę powinny dotyczyć tematu nie osoby. Fakt ....niektórzy aż się proszą. Zwłaszcza jak twierdzą ,że 2+2 to jest 10. Ciągle od kogoś czego żądają ... i zawsze maja pretensje do garbatego ,że ma proste dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadal wklejam
Fundusz jest zabezpieczeniem dla tych którzy maja zasądzone alimenty-dostają je na czas!! A ty kieruj swoje pretensje do tych co nie płacą!! Co się uchylają!! Co ukrywają dochody i pracują na czarno!! Ci są nieodpowiedzialni!!To ty za nich płacisz!! Poza tym to dowiedz się co znaczy słowo FUNDUSZ i nie myl Funduszu z Instytucją-mylisz chłoptasiu pojęcia!! I póki ty nie zrozumiesz różnicy,nie zrozumiesz kto jest winien w ogóle powstania i powołania FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO stale będziesz sie nakręcał i chodził po świecie sfrustrowany!! PŁACIĆ ALIMENTY MAJĄ ZOBOWIĄZANI A FUNDUSZ TO TYLKO ZABEZPIECZA!! FA udziela kredytu alimenciarzowi-kieruj swoje pretensje do tego który zaciąga kredyt i nie zwraca!! Matkę dzieci obchodzą dlatego walczą o pieniądze na ich utrzymanie i wykształcenie-to zobowiązanego do płacenia na te dzieci nic nie interesuje-nawet nie płaci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
W takim razie ....kto udziela kredytu FA??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
PAŃSTWO które rozporządzając zasobem środków finansowych bądź majątkowych przeznaczona na z góry oznaczony cel, tworzony w drodze ustawy i działający w zorganizowanej formie funduszu. Przepisy prawa przewidują kilka rodzajów funduszy: - fundusze celowe, - fundusze emerytalne, - fundusze inwestycyjne. 2. Fundusz celowy: - powołany ustawowo, którego przychody pochodzą ze środków publicznych, a wydatki są przeznaczone na realizację wyodrębnionych celów, z zastrzeżeniem, że ustawa budżetowa może określić inne, niż ustawa tworząca fundusz, przeznaczenie środków funduszu celowego, o ile nie otrzymuje on dotacji z budżetu państwa, - jest osobą prawną lub stanowi wyodrębniony rachunek bankowy, którym dysponuje organ wskazany w ustawie tworzącej fundusz, - wyróżniamy: państwowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne fundusze celowe. 3. Fundusz emerytalny: - przedmiotem jego działania jest gromadzenie środków pieniężnych i ich lokowanie z przeznaczeniem na wypłatę członkom funduszu po osiągnięciu przez nich wieku emerytalnego, - jest osobą prawną, - organem funduszu jest towarzystwo emerytalne. 4. Fundusz inwestycyjny: - forma zbiorowego lokowania środków pieniężnych wpłacanych przez osoby fizyczne, osoby prawne, przedsiębiorstwa czy gminy, - tworzony z wpłaty członków kapitał jest korzystnie inwestowany w celu osiągnięcia wyższych zysków, niż tradycyjna lokata bankowa, - majątek funduszu lokowany jest na zasadzie dywersyfikacji ryzyka, - dzielimy na otwarte (fundusze oparte na jednostkach uczestnictwa) i zamknięte (fundusze oparte na certyfikatach inwestycyjnych). 5. Przykładowymi funduszami są: - Bankowy Fundusz Gwarancyjny, - Fundusz Daru Narodowego, - Fundusz im. Komisji Edukacji Narodowej, - Fundusz Kościelny, - Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych, KAŻDE PAŃSTWO CYWILIZOWANE POWOŁUJE FUNDUSZE NA RÓŻNE CELE W TYM TEŻ NA CELE SOCJALNE PAŃSTWO JEST ZOBOWIĄZANE PRZEZ UCHWALONĄ KONSTYTUCJĘ DO ZAPEWNIENIA ŚRODKÓW NA PODSTAWOWE POTRZEBY SWOICH OBYWATELI skoro rodzic nie płaci, państwo w jego zastępstwie użycza jemu kredytu wypłacając alimenty na rzecz osoby której alimenty na drodze sądowej zostały mu przyznane FA z góry zakłada że wypłacane pieniądze zostaną zwrócone przez zobowiązanego JA TEŻ ODPROWADZAM SKŁADKI-NIE WIEM CZY AKURAT MOJE IDĄ NA FA I TY TEZ NIE MASZ TAKIEJ PEWNOŚCI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
N o tak ....to wszystko wyjaśnia . Ludzie ...rozmnażajmy się....przepisy wszystko zabezpieczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
zniecierpliwiony a dlaczego nie wściekasz się na alkoholików którzy stali się bezdomnymi-im udziela się opieki medycznej,żywi się je darmowych stołówkach,zimą uruchamia się noclegownie-to oni sami zgotowali sobie taki los!! na własne życzenie mają to co mają!! masz pretensje do dzieci?!! a co one są winne?!! one maja rodziców i miej pretensje do nich!! wiesz ja nawet nie potrafię do ciebie dotrzeć-ty uparłeś się jak osioł i tkwisz przy swoim rozumowaniu zmień myślenie-odwróć sytuację-winą obarczaj tych którzy spłodzili i uciekli-d nich kieruj pretensję!! to ich utrzymujesz i dajesz im przyzwolenie obwiniając tych rodziców którzy borykają się z przeciwnościami losu. Dzieci gdyby miały praw wyboru nie wybrały by sobie durnego ojca czy durnej matki!! NIE MIAŁY NA TO WPŁYWU A JEŚĆ MUSZĄ aby te dzieci nie były zagrożeniem dla ciebie,dla mnie należy ich wychowywać w godnych warunkach i jeśli ty sam widzisz patologię i trwonienie społecznych pieniędzy na inne cele niż utrzymanie dzieci-zgłoś to-nie bądź bierny!! nie przyglądaj się krzywdzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Odpowiedziałem na innej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadal wklejam
człowiek nie rozumie, że istnieje takie pojęcie jak ALIMENTACJA.Nie alimenty, ale ALIMENTACJA: Alimentacja, obowiązek prawny dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania, spoczywający w zasadzie na krewnych w linii prostej i rodzeństwie. Obowiązek ten obciąża poszczególne podmioty prawa w sposób określony w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym (zstępnych przed wstępnymi, a wstępnych przed rodzeństwem; gdy jest kilku zstępnych lub wstępnych, obciąża bliższych stopniem przed dalszymi, krewnych w tym samym stopniu zaś - w częściach odpowiadających ich możliwościom zarobkowym i majątkowym). W przypadku małżonków, w razie rozwiązania lub unieważnienia małżeństwa, obowiązek alimentacyjny małżonka względem współmałżonka wyprzedza obowiązek alimentacyjny krewnych tego małżonka, obowiązek alimentacyjny zobowiązanego w dalszej kolejności powstaje zaś dopiero wtedy, gdy nie ma zobowiązanego w bliższej kolejności lub gdy nie może on uczynić zadość swojemu obowiązkowi. W przypadku rodziców obowiązek alimentacyjny trwa - niezależnie od wieku - tak długo, jak długo dziecko nie może utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka są wystarczające na pokrycie kosztów jego utrzymania. Zakres świadczeń alimentacyjnych jest zróżnicowany i zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego z jednej strony, z drugiej zaś od możliwości zarobkowych i majątkowych zobowiązanego do alimentacji. Wykonanie tego obowiązku względem dziecka, które nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie, może polegać w całości lub w części na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie. Obowiązek alimentacyjny nie jest dziedziczny i nie przechodzi na spadkobierców. Roszczenia o świadczenia alimentacyjne (tzw. raty alimentacyjne) ulegają przedawnieniu z upływem trzech lat od daty wniesienia pozwu o alimenty. Obowiązek alimentacji może ulegać pewnym zmianom, które polegają na zwiększeniu usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego lub na zmniejszeniu, a nawet ustaniu, możliwości zarobkowych zobowiązanego (wówczas można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego). Gdy osoba dostarczająca alimentów nie jest zobowiązana do ich spełnienia lub zobowiązana jest w dalszej kolejności, może żądać ich zwrotu od osoby zobowiązanej do spełnienia świadczenia. Do obowiązku alimentacyjnego zalicza się także obowiązek, spoczywający na ojcu nie będącym mężem matki, pokrycia kosztów wydatków związanych z ciążą i porodem, a także kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu (w uzasadnionych wypadkach nawet przekraczających ten okres). W celu płynnego wykonania obowiązku alimentacyjnego utworzony został 1975 tzw. fundusz alimentacyjny, którego dysponentem jest ZUS (jego organy ustalają konkretne świadczenia i ich wypłatę oraz ściągają należności wypłacone z funduszu od zobowiązanego do alimentacji). Uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego jest występkiem zagrożonym karą określoną w kodeksie karnym (art. 209).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co jak móhj były nie płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie płaci, to najlepiej po prostu iść do komornika. Ten powinien się wziąć za delikwenta. Jesli wiesz gdzie pracuje, podaj namiary na firmę, a ten już powinien dalej zadziałać. Ja mam świetnego do polecenia http://www.tarnow-komornik.pl/ bardzo dobry specjalista, zna się na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poladokd

Wiele lat byłam na garnuszku męża, wychowywałam dzieci. Niestety przyszedł w końcu czas rozwodu. Trochę byłam osaczona przez męża, jego rodzinę. Uratowały mnie konsultacje z prawnikiem. Najpierw dzwoniłam do kancelarii https://grzybkowskiguzek.pl, a później przekonano mnie do wizyty. Właściwie prowadzono mnie krok po kroku, aż do rozstania, po alimenty i podział majątku. W międzyczasie otrzymałam od prawnika plik excela do stworzenia, jakby to ująć profilu wydatków na dzieci. Dostałam nawet większe alimenty niż zakładałam, co jest dla mnie ogromnym ułatwieniem. Zaczęłam pracę w rodzinnej miejscowości. Dzieci zostały ze mną, ale mąż ma dowolność odwiedzin. Nie blokuję mu spotkań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberta

Nasza firma współpracuje z kancelarią adwokat Pawłowskiej we Wrocławiu (o nich myślę – http://kancelariapawlowska.pl/). Wszystko okej, nie było problemów żeby ustalić zakres obsługi i warunki cenowe, myślę, że będziemy korzystać z ich usług przez długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×