Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość looz

Czy któraś została mamą po tabletce 72h

Polecane posty

Gość looz

Czy któraś została mamą po tabletce 72h ? Bardzo ważne. Zaszłam w ciaże mimo zastosowania w pierwszych 12 h tabletki escapelle! Jestem w 9 tygodniu. Chciałabym się dowiedzieć, czy są tu kobiety, które urodziły dziecko mimo zastosowania escapelle, postinoru lub innego tego typu specyfiku? Jak zdrowie wszych pociecz, czy wystapiły jakieś skutki uboczne? CZy lekarz zalecił Wam w trakcie ciąży jakieś specjalne babanie? Prosze niech mnie ktoś uspokoji, martwię się, że z dzieckiem może być coś nie-tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habenistos
ja zaszlam w ciaze po escapelle:) i jestem w 11 tyg ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habenistos
a badania zalecona podstawowe:) I ciaza na dzien dzisiejszy przebiega prawidlowo:) Do tego zadnych skutkow ubocznych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja znajoma
ma 3 letnią córeczkę po postinorze śliczna i mądra dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chciałaś mieć dziecka
a teraz zmieniłaś zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość looz
Nie odpowiem na głupie pytanie, niepotrzebnie prowokujesz! Nie Twoja sprawa, co mną kierowało przy podjęciu takiej, a nie innej decyzji! A dla informacji, escapelle nie jest tabletką wczesnoporonna, tylko antykoncepcyjną. jej zadaniem jest zapobiegnięcie zagnieżdżenia się zarodka poprzez zagęszczenie śluzu. Jeśli doszlo już do zapłodnienia, to escapelle podtrzymuje ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
looz nie przejmuj sie, zawsze sie znajdzie jakas glupia "madrala" i chce tylko powkurzac. Moj maluszek byl chory, ale nie wiem czy to po postinorze, mial atopowe zapalenie skory i dysfunkcje ukladu wchlaniania itp, ale teraz to zdrowy 10 latek i gania za dziewczynami. Wazne aby lekarz wiedzial co wzielas , z tego co pamietam jak juz doszlo do zaplodnienia to postinor nie moze zaszkodzic ciazy. Nie martw sie . Z drugiej strony, jakie to okropne , ze w takim momencie gdy mlode dziewczyny sa w potrzebie, w wielkiej prosbie sa zalezne od lekarzy. Tu gdzie ja mieszkam Postinor jest ogolnie dostepny , nawet bez recepty, idziesz do apteki i kupujesz , nikt cie o nic nie pyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość looz
bardzo dziękuje za odpowiedź. Ja mam 26 lat i 11 miesięcznego synka, dlatego, gdy doszło do tego ryzykownego stosunku, uznałam, że muszę zażyć tabletkę"po", bo dla mnie to trochę za wcześniej na kolejną ciąże. Chcieliśmy jeszcze jedno dziecko, ale nie tak szybko. Oczywiście teraz bardzo się cieszę z tej ciazy i już wszystko sobie poukładałam, damy radę ;) Jedynie została obawa, że ta tabletka może mieć negatywny wpływ na rozwój płodu. Z tego co piszecie nie musze się martwić, ale wiecie ja to jest, każda matka ma obawy, nie raz są one zdecydowanie na wyrost, ale takie nasze prawo, że sie możemy martwić:) Dziekuję jeszcze raz, pozdrawiam! A co do prowokatorów, to szkoda słów! Olewam to !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiddle
Doskonale Cię rozumiem. Ja zażyłam tabletkę 72h 'po', a mianowicie "escapelle" wypisaną przez ginekologa, bo współżyliśmy w dzień płodny, i bałam się zajść w ciążę ze względu na swój wiek - 19 lat ... a w ciążę i tak zaszłam, escapelle nie sprawdziła się, teraz jestem w 27 tygodniu i cieszę się że stało się tak a nie inaczej : D Kuba narazie rozwija się bardzo dobrze, mam coraz mniej miejsca dla niego w brzuszku, dodam że w ciąży spokojnie prawo jazdy zrobiłam i maturę zdawałam, ciąża przebiega bez komplikacji. Nie ma się czego bać, bo nasze dzidziusie na pewno będą zdrowe jak rybki :D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamara1019
Jestem po ellaone i 9 tydz ciąży martwie się czy wszystko będzie ok .Nigdzie nie mogę znaleźć opini na temat ciąży po tym leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to są leki które zagęszczają śluz itd i uniemozliwiają ruchy plemnikom ale jak już się zapłdoniło to tylko podtrzymują ciąże.. widać plemniki były szybsze niż tabletka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dopisałam powyżej wyraźnie - w dniu w którym miałam dostac okres zrobiłam test i wyszedł negatywny- na 100% myślałam że nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co tu czytam, to widze,ze te tabletki :PO: nie dzialaja,chodzi o kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka po postinorze urodziła dziecko w stanie ciężkim, udało się wyprowadzic ale do 4 roku to dziecko przeszło szereg chorób znosząc je dużo gorzej niż rówieśnicy. Ma silną alergie. Azs przechodzi bardzo ciężko, ogólnie ma masę zachodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiajjj
Witam ja tez wzielam ta tabletke , ciaza przebiega prawidlowo jestem w 25 tygodniu ciazy do tej pory sie odwiniam o ta tabletke ale wzielam ja po 48 h i odrazu poszlam do toalety bo rozbolal mnie brzuch jezeli ciaza przebiega ok niema sie co martwic pozdrawiam was dziewczyny i duzo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZNOWU MAMA
Witajcie,ja wzielam Ellaone 2 godz.po stosunku.OBECNIE JESTEM W CIAZY.Dziala,nie dziala trudno powiedziec,wlasciwie 100% pewnosci nie daja.Wydaje mi sie ze wiele zalezy od momentu jajeczkowania,co zreszta jasno jest napisane w ulotce.Z mojego doswiadczenia moge potwierdzic,ze NA PEWNO NIE JEST TO TABLETKA WCZESNOPORONNA.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny wzielam tabletkę ellaone ,bylam pewna ze nie jestem w ciazy a tu Prosze... dwie Kreski. Pytanie more czy ona moze mied wplyw na rozwój płodu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadaniem pigułki po jest zapobieganie ciąży po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia poprzez szybkie opóźnienie owulacji, jeśli ta jeszcze nie nastąpiła. Oznacza to, że plemniki oczekujące w jajowodach nie spotkają się z komórką jajową i nie zapłodnią jej. Pigułki antykoncepcji awaryjnej nie są w 100% skuteczne. Istnieje bowiem możliwość, że do owulacji doszło przed zażyciem pigułki antykoncepcji awaryjnej. Ciążę, która wystąpiła mimo przyjęcia ellaOne można zgłosić anonimowo producentowi: http://www.hra-pregnancy-registry.com/pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś tu zagląda? Chciałabym zadać pytanie, a nie bardzo chce mi się rozpisywać jak nikt nie będzie tego czytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Host
wszystko sobie wytłumaczą . Do ******** pierwsze ,ale ciąża,no to już nie.A że dziecko sie uszkodzi,a co tam ,to nic,To tylko wypadek przy zabawie. Ot tak,nic się nie stało. Tępe pi..dy i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodzilam corke po plan b, wzielam po 16h. Wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, właśnie jestem w 4!!!! ciąży po ellaone wziętej po pękniętej prezerwatywie. Mam 41 lat i trzy córki. Zauważyłyście, że po zastosowaniu tabletki "po", jeżeli kobieta zachodzi w ciążę to zazwyczaj rodzi chłopczyka? Dajcie znać, co urodziłyście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie ciaza! Zsunieta gumka, cykle nieregularne, escspelle w ciągu 12h godzin i prawie padlam jak zobaczyłam 2kreski!!! Normalnie cud! Nie chcieliśmy tego dziecka (może facet by i chciał, ale nie namawiał ) i usunelam w 7tygodniu. Skoro się zabezpieczam, a mimo to wpadka, to nie zamierzam sobie życia paprac. Aborcja nic przyjemnego, ale psychicznie bardzo dobrze się czuję. Teraz stosuje tabletki anty z wyliczeniem co do godziny i czasami dodatkowo prezerwatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie ciaza! Zsunieta gumka, cykle nieregularne, escspelle w ciągu 12h godzin i prawie padlam jak zobaczyłam 2kreski!!! Normalnie cud! Nie chcieliśmy tego dziecka (może facet by i chciał, ale nie namawiał ) i usunelam w 7tygodniu. Skoro się zabezpieczam, a mimo to wpadka, to nie zamierzam sobie życia paprac. Aborcja nic przyjemnego, ale psychicznie bardzo dobrze się czuję. Teraz stosuje tabletki anty z wyliczeniem co do godziny i czasami dodatkowo prezerwatywy. A gdzie byla aborcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda
Dnia 4.04.2017 o 19:38, Gość gość napisał:

Dziewczyny wzielam tabletkę ellaone ,bylam pewna ze nie jestem w ciazy a tu Prosze... dwie Kreski. Pytanie more czy ona moze mied wplyw na rozwój płodu??

Witaj .ja wzięłam tabletke ella one i nie zaszlam w ciążę czyli tabletka ta nie jest wczesnoporonna,bo później  miałam wyrzuty sumienia ,ale widocznie nic tam nie było.odp  co myślisz o tej tabletce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda
Dnia 14.09.2017 o 10:19, Gość gość napisał:

Witam, właśnie jestem w 4!!!! ciąży po ellaone wziętej po pękniętej prezerwatywie. Mam 41 lat i trzy córki. Zauważyłyście, że po zastosowaniu tabletki "po", jeżeli kobieta zachodzi w ciążę to zazwyczaj rodzi chłopczyka? Dajcie znać, co urodziłyście :)

Czyli ta tabletka nie jest wczesnoporonna,ja wzięłam  zeby nie być w ciąży ,ale później mialam wyrzuty sumienia ze moze mieć działanie wczesnoporonne.wzięłam pierwszy raz bo zmusiła mnie sytuacja facet wymusił na mnie sex a okazało się  ze to dni płodne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Mam syna po EllaOne, wzięta 20 godzin po stosunku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda
11 godzin temu, Gość Ggg napisał:

Mam syna po EllaOne, wzięta 20 godzin po stosunku. 

Czyli jeśli  doszło do owulacji i plemnik połączył się z komórką jajowa to znaczy ze ona juz nie działa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×