Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

9 miesiecy

co robicie kiedy wasze dziecko zaczyna lapac chorobe?

Polecane posty

co robicie kiedy zauwazacie ze wasza kruszyna zaczyna np kaszlec lub zaczyna jej leciec z nosa bo wychodzi maly katar?macie w domu jakies leki ktorymi zapobiegujecie te przeziebienie czy idziecie odrazu do lekarza? jak podajecie jakies leki to jakie np? zauwazylam ze moja corka zaczyna kaszlec tak dziwnie ze az jej sie odrywa i nie wiem czy mam isc z nia juz do lekarza czy moze znacie jakies sposoby na wyleczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona nie wieeeeeeee
c o ma zrobic:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak kaszle i to mokro, to lepiej weź ją do lekarza, żeby nie poszło na oskrzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jesu,
tak, tak, niech od razu przepisze antybiotyk bo bez niego ani rusz...:O dziecko nie ma gorączki to do lekarza nie musisz iść na razie. miej w zasięgu paracetamoli i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za podpowiedz.a wy jak chronicie swoje maluchy przed rozwinieciem choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zwiększam ilość witaminek
np ne weekend przewiało trochę mojego 2 latka, bo bylismy na rowerach, wieczorem miał lekką gorączkę, dostał wibowit do herbatki z hibiskusa (hibiskus ma lekkie działanie przeciwgorączkowe... można tez dać lipę na wypocenie), pił też soczek wyciśnięty z pomarańcza i grejpfruta, dziś zrobię mu jeszcze na pewno z jabłka i marchewki, dostaje też herbatkę rumiankową (rumianek działa przeciw zapalnie) z miodem i cytryna .... apetytu nie ma i do jedzenia go nie zmuszam..... ...zazwyczaj takie lekkie infekcje przechodzą mu p o2-3 dniach, bez ingerencji chemii i lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jesu - nikt nie mówił o antybiotyku. Do lekarza, żeby osłuchał dziecko - jeśli oskrzela czyste, to domowe sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Potrójna
Podaję Oscillococcinum; homeopatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majjjka35
A moj jak zaczyna kaszlec nacieram go na noc olejkiem kamforowym,babcine sposoby dzialaja najlepiej nam zawsze to pomaga,zaden kaszel u mojego brzdaca jeszcze nie wymagal wizyty u lekarza,bo 2 dni i kaszlu nie ma :) A jesli chodzi o katar to nic nie robie zazwyczaj trwa 5 dni i przechodzi.NO ale jak do objawow dochodzi wysoka goraczka to lepiej zeby lekarz dziecko obejrzal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idź do lekarza, nic nie zaszkodzi, a będziesz spokojna, a dziecko szybciej wyzdrowieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocny kaszel
Jestem mloda mama i potrzebuje rady , moj maly synek zaczyna kaszlec ma 2 latka czy wychodzenie z nim co dziennie na powietrze moze spowodowac nocny kaszel ktory nie daje mu spac :( co robic zeby tego uniknac ? Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. uderzeniowa dawka witaminy c - 3 tabletki na raz 2. czapka na głowę do spania na noc 3. wymoczenie nóg w niemal gorącej wodzie z solą 4. herbata z miodem i sokiem z malin (bo nie lubi mleka z czosnkiem i miodem) 5. jeśli kaszle albo ma temp -herbata z lipy co dwie godziny (pół kubka ale naprawdę ciepłej) 6. grube skarpety na nogi, niezależnie od okoliczności. Na szczęście takie akcje prawie w ogóle mi się nie zdarzają, bo od 3 roku życia podaję małej tran - zaczynam w połowie sierpnia (dwie kapsułki dziennie), potem w listopadzie zmniejszam dawkę (jedną kaps dziennie) i utrzymuję ją do marca. Dziecko nigdy nie chorowało poza jelitówką i zapaleniem ucha jak ją przewiało na wycieczce w przedszkolu. W zasadzie te metody, które podałam przetestowałam na starszym dziecku, które tran zaczęło brać dopiero w szkole ;) Ale na ogół się sprawdzały: starsze antybiotyk miało dwa razy w życiu (teraz ma 13 lat), a młodsze (teraz 9) nigdy w życiu, poza tym zap. ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój Mały jak tylko ktoś w domu jest chory t od razu wapno+wit C nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocny kaszel
Dziekuje za odpowiedz dzisaj zrobie goraca kapiel zaczne stososwac sok z malin :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czapka na noc do spani? Jestes nienormalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie moje dziecko choruje, więc tę opinię o czapce wsadź sobie między nogi debilu, na zdrowie :classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma prawie 2 latka. Na pierwsze objawy przeziebienia podaje Lipomal i wapno w syropie. Ponadto jak ma katar to psikam nosek woda morska i sciagam katar aspiratorem katarek. Na noc nawilzam pokoj olejkiem eukaliptusowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×