Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pelna.obaw.

wynik beta-HCG w dniu spodziewanej miesiączki.

Polecane posty

Gość pelna.obaw.

Witajcie, wraz z mężem staramy sie dzidziusia. Zrobiłam testy - wszystkie pozytywne. Zrobiłam również beta-HCG w dniu spodziewanej miesiączki (której naturalnie nie dostalam) i wynik to 517mIU/ml. okazuje sie, ze jestem w upragnionej ciązy. Tylko czy wynik nie jest zbyt niski?Dodam,ze ostatnią miesiaczke miałam równo miesiąc temu.A progesteron mam 35,90. Moje obawy biora sie stąd, ze już jedną ciaże poroniłam. Wizyte u gina mam w środę. Jestem pełna obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelna.obaw.
Znam te normy. Problem w tym jak powinno się liczyć tygodnie ciaży: od ostatniej miesiączki czy od dnia zapłodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x...x...x
od ostatniej miesiaczki, przeciez nie wiesz na 100% kiedy mialas owulacje i kiedy doszlo do zaplodnienia. Kazdy ginekolog powie ze ciaze sie liczy od ostatniej miesiaczki 40 tygodni. Przy czym ciaza trwa 38 tygodni a te dwa to wlasnie taki optymalny czas od miesiaczki do zaplodnienia. Plus minus kilka dni, wiadomo. Dlatego tez nie kazda dzidzia sie rodzi dokladnie w wyznaczonym terminie :) Glowa do gory, bedzie dobrze. aha, czy beta jest wystarczajaco wysoka to nie powinno Cie martwic, normy sie roznia i roznie to wyglada tez w praktyce. Powinnas przebadac sie np. poniedzialek, sroda, piatek i zobaczyc jak przystarsta. To jest wazne, ze rosnie i jak - duzo, malo. Powodzenia i glowa do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży miałam 2 dni po spodziewanej miesiączce 1065, w drugiej- 178, obie ciąże rozwijały się prawidłowo (pierwsza zakończyła się porodem przedwczesnym z powodu niewydolnej szyjki, ale to nic do rzeczy nie ma). Z tej w której miałam wynik 278 mam teraz dwumiesięczne dziecko :) A w ogóle powtarzałam bodajże po tygodniu i wynik skoczył do ponad 13 tys. Te widełki są luźne, nie ma powodów do obaw.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panikara jakich mało
Granice normy są tak płynne, że najbardziej wiarygodne będzie właśnie sprawdzenie czy beta przyrasta, powtórz więc badanie po mniej wiecej 48 godzinach od ostatniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelna.obaw.
Dziękuje dziewczyny, troszkę mnie uspokoiłyście. Panikuje ponieważ mam za sobą już 1 poronienie i nie chciałabym przechodzic tego jeszcze raz..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie tygodnie mierzymy od ostatniej miesiaczki, beta jest ok. Owulacja mogla sie tez przesunac:) idz do gina z beta i ze wzgledu na wczesniejsze poronienie popros o przepisaniwe acardu bo jest wsakazany i mozesz poprosic o profilaktyczne zapisanie progesteronu. Ja bym tak zrobila:) z reszta ja bete mialam polowe nizsza i dzwonilam do gina a po progesteron poszlam do rodzinnego i zaczelam brac na wlasna reke.teraz zaczynam 16tc. Biore 2x1 progesteron kwas foliowy 5mg i dodatkowo clexane p/zakrzepowo. Acard tez dziala podobnie i wspomaga ukrwienie macicy co pomaga dobrze zagniezdzac sie zarodkowi. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelna.obaw.
Nie chcę brać niczego bez konsultacji z lekarzem. Progesteron zrobiłam ponieważ przeczytałam, ze brak objawów ciązy (poza bólami podbrzusza) to wynik niskiego progesteronu. Okazało sie, ze mam go w normie (przynajmniej tak mi sie wydaje). Mam też w domu luteinę podjezykową i Duphaston. Nie wezmę ich..póki lekarz nie zaleci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelna.obaw.
Ale dziekuje za dobre rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta jest jak
najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie Wy uczone jestescie... Ja po zrobieniu testu juz nic nie sprawdzalam. Do lekarza poszlam w 10 tyg bo wczesniej mi sie nie chcialo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelna.obaw
Bardzo się cieszę, ze nie miałaś zadnych obaw i czułas sie dobrze. wierz mi - gdybyś przeszła to co ja (poroniłam ciąże w 8t.c.) nie bylabys tak bardzo wyluzowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycjaaaaaa
witam. mam pytanie: czy wynik beta hcg z krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycjaaaaaa
witam, mam pytanie: czy wynik beta hcg z krwi < 2,0 zrobiony jakieś 4-5 dni po terminie spodziewanej miesiączki i ok 3 tyg po stosunku jest w pełni wiarygodny całkowicie wyklucza ciążę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrycja tak calkowicie wyklucza ja tak samo teraz mialam i dostalam normalnie okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycjaaaaaa
dziękuję bardzo za odpowiedź :) ulżyło mi, bo bardzo się stresowałam gdyż u mnie jeszcze nie czas na bobo :) jeszcze raz dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goszaaaaaa
Też robiłam ostatnio bete, ale obawiam się, że się pospieszyłam.. Zrobiłam 9 dni po zbliżeniu, wynik 2. Mam zamiar powtórzyć w przyszłym tyg, 16 dni od zbliżenia. Uważacie, że jest szansa na wzrost? Spodziewam się okresu za 8 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby doszło do zapłodnienia beta by już to pokazała. Szkoda pieniędzy na kolejne badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, proszę pomóżcie. Jestem po inseminacji (10 dni po). Po 7 niach zrobiłam test wyszedł pozytywny, beta hcg 4,7. Powtórzyłam w dniu dzisiejszym beta hcg (czyli 10 dni po inseminacji) wyszedł 0,9. co o tym mysleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety w ciąży: 3 tydz:5,8-71,2 4 tydz:9,5-750 5 tydz:217-7138 6 tydz:158-31795 7 tydz:3697-163563 8 tydz:32065-149571 9 tydz:63803-151410 10 tydz:46509-186977 12 tydz:27832-210612 14 tydz:13950-62530 15 tydz:12039-70971 16 tydz:9040-56451 17 tydz:8175-55868 18 tydz:8099-58176 takie są normy badań hcg dzisiaj odebrałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejszy jest prawidłowy przyrost. Jednostkowy wynik niewiele mówi. Zrób jutro drugą betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angie, daj zdać co i Ciebie, jestem w identycznej sytuacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angie1985
W piątek idę do lekarza więc rozwieje wszystkie wątpliwości. Dam znać napewno ale jestem dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A robiłaś kolejną betę? Ja w dniu spodziewanej miesiączki miałam betę 47,04 U/l i jutro idę na kolejne badanie. Strasznie się martwię :( Owulację miałam na pewno w 15 dc (potwierdzona monitoringiem). Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angie1985
Nie robiłam kolejnej ale okresu brak i objawy ciąży są. Nie ma się co martwić tylko trzeba iść do lekarza.Będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja właśnie objawów nie mam absolutnie żadnych. Nie bolą mnie ani piersi ani brzuch... Lekarz kazał mi jutro powtórzyć betę i się odezwać. Trzymam kciuki za nas obie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pysiaczekkkk
U mnie w 32 dc HCG (total + podjednostka B) 16 mIU/ml za dwa dni kolejne badanie, czy któraś z Was miała tak niski poziom bety?? Dodam, że ostatnio cykle trwały u mnie 30-31 dni. Martwie się czy wszystko będzie OK... wizyta u lekarza dopiero w połowie przyszłego tygodnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pysiaczekkkk - to bardzo ale to bardzo niski poziom bety. Nie mówię tego aby Cię zdołować ale "nie przyzwyczajaj "się na tym etapie do ciąży....Być może wszystko jest w porządeczku tylko owulacja była później i później doszło do zagnieżdżenia. Wykonaj bete za 2 dni i wtedy będziesz wiedziała odrobinę więcej. Z radością z ciąży poczekaj aż beta będzie powyżej 1000 i zobaczysz obraz maluszka na USG. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pysiaczekkkk
Dzięki:) zrobiłam dzisiaj betę i wynik 83 :):) a dwa dni temu było tylko 16 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już nie mam nadziei.Ostatnia @10.03.W 30 i w 32 dniu cyklu beta 16,8.Lekarz nie kazał odstawiać żadnych leków,a biorę acard,bromergon,luteinę dopochwowo 3x2,clexane podskórnie.W śr.mam powtórzyć betę ale jestem realistką.W poprzedniej ciąży 15 miesięcy temu beta w 30 dc.była 55,po 48h.207,po kolejnych 2 dniach 800.Niestety była pozamaciczna.I tak wolę wczesne poronienie niż zabieg i usunięcie jajowodu jak wtedy.Załamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×