Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaliope393

ranking kaw,jaką kawę pijecie parzoną ,rozpuszczalną?

Polecane posty

Gość moje zdanie takie jest
ani rozpuszczalnej ani parzonej ;) espresso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutus
Osobiście polecam rozpuszczalną Kenco Smooth. Pijamy ją z żoną od długiego czasu,wysmienita kawa rozpuszczalna. Ostatnio znalazłem sklep gdzie można ją nabyć,jedyna wada że jest w opakowaniach 300g.Podaję link:http://smakorientu.com.pl/10,sklep.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem ludzie jak Wam
ale mi wszystkie kawy rozpuszczalne śmierdzą. ohyda to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piję tylko ziarnistą kawę Lavazza, próbowałam już wielu różnych kaw, bo lubię eksperymentować, ale żadna nie mogła się z nią równać. Nie tylko mam ulubioną kawę, ale i ulubiony sklep, w którym systematycznie zamawiam. Dla chcących spróbować wyśmienitej kawki polecam http://www.kawalavazza.com.pl/kawa-ziarnista-c-1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpuszczalna to syf odpadki
rozpuszczalna kawa to syf z odpadków a parzona to po prostu pospolita plujka czy kompot z kawy , zachód się z tego śmieje(na Bałkanach nawet) jak Polacy robią kawę po turecku :( kawę się robi w kawiarkach,ekspresach albo gotuje w specjalnych naczyniach(imbryczkach) jak to się robi przykładowo w Brazylii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dla mnie najlepsza jest rozpuszczalna z Lidla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pije rozpuszczalna z mlekiem skondensowanym :) ani z ekspresu, ani parzona i inne cuda mi nie smakuja. rozpuszczalne nescafe sa wg mnie kwasne, lubie z jacobs (nie pamietam dokladnej nazwy....gold) , a ostatnio wlasnie z lidla mi zasmakowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kawa tylko z Lidla albo Biedronki a na deser obowiązkowo wino Arizona, albo Myśliwskie. Śmietanka tylko w proszku, bo najsmaczniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piję z ekspresu. Polecam stronkę www.prawdziwakawa.pl świetna kawa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manue_pe
Witam, najzdrowsza jest kawa ziarnista, którą potem mielimy w młynku. Najprostsza metoda zaparzenia dobrej kawy to kawiarka (np Bialetti) lub Aeropress. Jako czyste espresso np Pellini Top wychodzi całkiem dobrze: www.delizia.pl/m-22/p-31/pellini-top-1000g , natomiast do caffe latte sprawdza się Pellini Espresso Vivace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekKawosz
W pracy kawa rozpuszczalna, bo szybko i wygodnie... w domu tylko aromatyczna kawa z ekspresu ciśnieniowego (zwykły kolbowy ręczny) - ważne by kawa była świeża i dobrze zmielona - odpowiedni stopień zmielenia - wtedy jest pianka i odpowiedni smak... sama kawa nie jest już taka ważna, choć kawa Lavazza Qualita Rossa jest OK, ale lubię eksperymentować i często kupuję różne kawy tutaj: www.coffee-world.pl to sklep z Tarnowskich Gór (mieszkam w tym mieście), ale przy promocji z darmową wysyłką nie muszę wychodzić z domu. Kawa jest dużo tańsza od cen z marketów, nie mówiąc już o świeżości kawy. A na co dzień nawet Jacobs byle ten niemiecki... ten na Polskę jest bardziej zmielony... A teraz idę na kawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja to zawsze uwielbiam kawe u starbucksa rano no na spoko :) www.youtube.com/watch?v=glVAzwRFphs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupuję kawę ziarnistą ,mielę i parzę ...na jedną porcję : do garnka daję ,1 łyżeczka kawy ,szkl.wody zimnej ,na czubek noża cynamonu ,kardamon mielony lub w ziarnach ,kilka ziaren kroję i wrzucam do garnka ,przykrywam garnek pokrywką,wstawiam na kuchenkę i doprowadzam do wrzenia ,gotuję delikatnie ,żeby tylko mrugała 4-5 min.przecedzam przez sitko bezpośrednio do filiżanek lub kubków ,pychota ,polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiafo
widzę że "kawoszów" jest coraz wiecej, ja jestem zdania że należy wiedzieć co sie pije, unikam rozpuszczalnych gdyż ta kawa jest bardzo mocno przetworzona :/ a przecież unikamy takiej żywności. Są dwa rodzaje kawy arabika i robusta, arabika bardziej szlachetna i robusta - kawa też dobra bo mocniejsza czyli kawa która daje tzw kopa ale kwaśniejsza. Zależy od podniebienia i gustów ;). Najlepiej kupować kawę w ziarnach i samemu zmielić gdyż bardzo często w mielonej znajduje się zborze a aromat kawy robi za wszystko. Ja kupuję zawsze w ziarnach, ostatnio jestem fanką sklepu internetowego Kawing :) smacznego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiafo
http://kawing.com.pl/ no właśnie to ten sklep a ostatnia kawa która mnie ujęła to kawa pomarańczowa :) mmmm......cały dom pachnie kawą i świeżą pomarańczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracowałam w fabryce kawy rozpuszczalnej i nie polecam :) szkoda dobrej kawy na ten syf A dobra kawa to świeżo zmielone ziarna dla mnie Arabica , zaparzone w kafetierce . Dla mnie Bez mleka. Z cukrem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja najhardziej cenie sobie w kawie świezość i mozliwośc eksperymentowania z rodzajami wypalania to zapewnia mi chyba tylko ta strona swiezowypalana.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekspresso? A co to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selena_G
Heh, dla mnie dzień bez kawy to dzień którego nie było :P Muszę rano sobie dziabnąć małą czarną bo inaczej padam na twarz. Dobre espresso można dostać na stronie www.swiezowypalana.pl/pl/p/-Esclusivo-Espresso/10 . Ekskluzywna kawa, bardzo mi podchodzi jeśli chodzi o smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Mnie bardzo podchodzi smakowo kawa od New York. Ostatnio zamawiałem mieszankę 80 Arabica/20 Robusta ze sklepu online www.ekstrakawa.pl . Oryginalna, smaczna kawa, mogę ten sklep polecić. Nie było też problemu z dostawą. Mają funkcję z paczkomatami, co mi akurat bardzo odpowiada, bo mam automat pod blokiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piję tylko kapucziono, smak kawy jakoś mi nie podchodzi nawet jak mało wsypię czy to tozpuszczalna czy zwykła nie ma to dla mnie smaku. Ale co kto lubi. Mój facet sypie tyle kawy że łyżeczka stoi w szklance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio znalazłem najtańszą Pellini Vivace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piję tylko Tchibo niebieską z przelewowego ekspresu.Uwielbiam ją i jestem jej wierna już z 20 lat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawowa lady
Ja jak nie mam czasu rano na nic, to na szybko piję jacobsa - http://www.kawa-herbata-kakao.pl/opinie/produkt:jacobs%20gold.html z mlekiem. Czytałam gdzieś, że kawy nie powinno się pić z mlekiem.. ale co ja na to poradzę, że tak lubię? ;) A w ciągu dnia najczęściej w kawiarce robię sobie taką: http://www.kawa-herbata-kakao.pl/promocja/kawa/kawa-ziarnista-new-york-extra-1kg-8002436730003.html - co prawda droga.. ale warta ceny! Najczęściej proszę, żeby mi w prezencie ktoś kupił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×