Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika :((((((

problem z pracodwacą i zwolnieniem lekarskim

Polecane posty

Gość Monika :((((((

witam. mam problem z pracodawcą. Dwa lata temu zatrudniłam się w pewnej firmie, otrzymałam wtedy umowę na czas określony. Po roku umowa wygasła, ja pracowałam dalej ale umowy doprosić sie nie mogłam. Składki na ZUS są odprowadzane ale ja nawet nie wiem do kiedy mam umowę. Z uwagi na bardzo zły stan mojego kręgosłupa (na który 10 lat temu miałam operację), musiałam iść na zwolenienie. Pracodawca wypłacał zawsze dwutygodniówki. Po dwutygodniowym zwolnieniu pracodawca nie chce wypłacić mi wynagrodzenia, twierdząc, że jak jestem zwolnieniu, to nie pracowałam, więc on nie czuje się zobowiązany mi zapłacić. Wiem, że musi mi zapłacić i wiem, że umowę powinien mi także dać. Co mam teraz zrobić? Boję się, że wręczy mi umowę, której czas trwania wygasa dzień przed moim pójściem na zwolnienie. Jak mam z tego wybrnąć? Nie mam na leki, na dojazdy na zabiegi. Proszę o pomoc :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młksiegowa
mozesz: zadzwonic do ZUS i sprawdzic, czy sa za Ciebie odprowadzane skladki. Jesli normalnie zglasza Cie do ubezpieczen to musi odprowadzac skladki.Poza tym pracodawca ma obowiazek wydac Ci RMUA - teraz 15ego powinien miec juz RMUA za poprzedni miesiac. A na jakie podstawie lekarz wystawil Ci L4? Przyjeli Cie na gębę? Przecież jak się zapisujesz to musisz mieć aktualny dowód ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×