Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Piekarynka

Sprzedaż chleba domowego

Polecane posty

Gość Chlebowa
GPiekarz48 dziękuje za taki fajny komentarz - sama jestem w podobnej sytuacji - bardzo pokrzepiający . Mam takie dodatkowe pytanie , czy wiesz coś o konieczności zgłaszania takiej działalności do S....d ?przy bardzo drobnej sprzedaży.. Pytam, bo ogłosiłam chęć pieczenia dla Ludu na lokalnym portalu i pewna Pani mnie nieco nastraszyla tą i innymi instytucjami ..:( Wiadomo ze domowi zawsze czyściutko i mam książeczkę s.. ale czy już trzeba coś więcej zgłaszać ???Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gpiekarz48
Oczywiście ze tak. Od tego roku istnieje możliwość produkcji i sprzedaży pewnych produktów ale trzeba być rolnikiem i nawet w takiej sytuacji należy zgłosić działalność w sanepidzie. Jeśli nie jest się rolnikiem, trzeba zakładać działalność gospodarczą a to wiąże się z wszelkimi procedurami obowiązującymi w tym kraju. Dla drobnych producentów spożywki, jak my -raczej nie do ogarnięcia w pojedynkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gpiekarz48
PS. ...nie do ogarnięcia... chyba że ktoś posiada lokal, który spełnia unijne przepisy sanitarno-epidemiologiczne, przeciwpożarowe, posiada odpowiednie przeszkolenia, certyfikaty, badania, zatwierdzone receptury... wie co to HACCP i jest w stanie go przestrzegać.... Jak ogarniesz to wszystko i jeszcze więcej (np. rachunkowość itp) to możesz próbować...powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chlebowa
gpiekarz48 bardzo dziękuję :-) Wiedzę raczej posiadam ale lokalu jeszcze brak ;-) Zobaczymy zatem , czy uda się rozwinąć domorosłej pasji ;-) Dziękuję raz jeszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zawsze warto sprobowac
Też jestem w szoku tych reakcji odnośnie braku norm, sanepid itp. Ludzie wy wszyscy wiecie jakie przekręty robią q tych sieciowych sklepach bo kto tylko pracuje przy produkcji jakiegos jedzenia to tego nie je. Restauracje kreują się na '' domowe jedzonko'' a tu tyle komentarzy że w domu to źle. Zacznijcie używać swoich rozumow... Ja bym z miłą chęcią kupowałam taki chleb. W żadnym sklepie takiego nie dostanę i dlatego jestem zmuszona sama piec, jednak ja jestem początkująca i piękne na drożdżach. Spróbuj bo powiem ci jedno jak już ktoś raz spróbuje taki dobry chlebek to nie będzie chciał wracać do sklepowe go syfu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chlebowa
Zawsze warto próbować - dziękuje , tez jestem tego zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbuj! Ale jak dopieprza ci kare za niezgloszenie działalności, niezaplacone składki ZUS i podatki to się tym chlebem w locie posrasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona kuzynka piekła ciasta w domu i sprzedawała - ogłaszala się na Facebooku. Urząd skarbowy dowalił jej kare 25 tyś zł. Teraz spłaca to w ratach - tak świetnie wyszła na domowej działalności!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jaka tania szeptanka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×