Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marmarist

badanie genetyczne płodu Poznań Polna

Polecane posty

Gość marmarist

Witam Bardzo proszę o pomoc. Otrzymałam skierowanie na możliwosc bezpłatnego wykonania badań na Polnej w Poznaniu, jestem w 12 tc. Niestety nie wypytałam lekarza na czym będą dokładnie polegać i nie wiem czego mogę się tam spodziewać i ile to wszystko trwa. Jeśli któraś z dziewczyn miała na polnej badania bardzo proszę o informację, bedę wdzięczna bo mieszkam 100 km od Poznania. Nie wiem jak sie przygotować bo chyba bycie naczczo nie ma z tym nic wspólnego??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
Hej ale napisz czy chodzi o usg genetyczne tzw badanie przeziernosci karkowej czy inne? jesli pytasz o Poznan polecam szpital AM na ul Polnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marmarist
mam 28 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marmarist
no właśnie lekarz mi tylko powiedział badania genetyczne a ja nie zapytałam na czym polegają, dopiero w internecie znalazłam, że może być usg itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
Najpierw tam zadzwon na poczatek ale mysle ze mozesz sie przygotowac na krotki pobyt w szpitalu przyjecia na 8 rano a potem w zaleznosci od wykonywanych badan:) nie stresuj sie ja tez tam jezdze na badania i nawet tam dwa razy rodzilam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marmarist
dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania23L
poczytaj na temat badań genetycznych nieinwazyjnych i inwazyjnych moga ci zrobić usg badanie przezierności karku itp. usg-11 a 14 tydzień poziom AFP- 14 a 18 tydzień test potrójny-16 a 20 tygodniem aminopunkcja-13-16 tydz biopsja trofoplastu 6 a 11 tydz kordocenteza ok 20 tygodnia poczytaj o tych badaniach bedziesz wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
Widzisz zwykle od usg sie zaczyna i jego wynik wskazuje zasadnosc innych badan prenataln.Na usg robi sie pomiar faldu karkowego i sprawdza obecnosc kosci nosowej te dwa markery daja obraz o zagrozeniu wadami takim jak zespol Downa czy Turnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marmarist
dziękuję za odpowiedzi :) ja czytałam jakie są możliwości co prawda nie znalazłam takiego opisu tygodni jak podała Ania23L, na to wskazuję że bedzie usg. Moja wina że nie wypytałam lekarza. Ale mam plamienia i jak okazało się, że z dzieckiem wszystko dobrze nic więcej już nie było mi potrzebne na te 5 min.... Poza tym interesowało mnie jak to jest na polnej, pewnie od rana straszne kolejki, ale jak wszędzie... dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety nawet prawidłowy
obraz usg nie wyklucza ewentualnych wad tylko badania inwazyjne dają pewność, ale nawet te nie są w stanie wykryć pewnych chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
pewnie ze tak nic chyba nam nie zapewni 100% pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
Co do kolejki- moze tak byc ogrom ludzi ale nie wszyscy maja skierowanie na ten sam oddziela i jakos to idzie naprawde nie ma tragedii no i najgorzej jest w poniedzialki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marmarist
ja mam na czwartek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marmarist
aaa jeszcze nie wiem czy moge normalnie rano zjeść????? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta_wis
raczej dr Bruszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ennnnnn
Byłam wczoraj na ul.Polnej z skierowaniem o które poprosilam mojego gin. Kolejki jak wszędzie ale wszystko poszło w 2h więc lajcik.Wiec najpierw udajemy sie z skierowaiem do poradni tam połozna da ci numerek kolejki i idziesz sobie czekac na usg.Kiedy juz jest Twoja kolej wchodzisz do kabiny aby sie przygotować,usg jest przez BRZUCH.trwa 5 min spr wszystkie narządy,nastepnie od nich dostajesz skierowanie a krew,idziesz do innej częsci budynku i ci pobierają ,trwa to 2 min. Potem juz tylko 10 dni czekasz by zadz czy jest wynik,jak jest to oczywiście trzeba się udać po odbiór. a czy usg było ok to ja zapytałam sama. no i przed przyjsciem nalezy zadz aby Pani podała godz na którą mamy się wstawić i wpisała w rejestr ze przyjdziesz tego dnia. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość JUSTI
A czy wynik USG podają od razu po tym badaniu czy dopiero razem wraz z wynikiem badania krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaboga13
Wyniki usg masz od razu. Dostaniesz wydruk, który pokażesz potem swojemu gin. Jak trafisz na fajną dr (Połczyńska) to już w trakcie badania wszystko Ci opowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, i moj***adanie nie trwało 5 min, tak jak ktoś tu wyżej pisał, ale prawie pół godziny, bo wszystko dokładnie badają i mierzą a mój mały nie chciał się dobrze ustawić początkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdegustowana mama
To badanie powinno trwać ok. pół godziny, ale na Polnej trwa 5 minut, bo chodzi chyba o to żeby jak największą ilość pacjentek obsłużyć. Nie wiem, czy po takim badaniu ten lekarz cokolwiek wie. Ani paluszków nie liczy, nic. Nic nie mówi wystraszonej mamie..porażka. Odradzam badania prenatalne na Polnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozczarowana11
Jestem właśnie po usg połówkowym na polnej. Miałam stawić się na 9:00 ale byłam trochę wcześniej licząc, że ominę kolejki. Niestety czekało już grono zdezorientowanych Pań. Rejestrować zaczęli od 9:30. Trochę dziwnie bo połowa pacjentek była już zarejestrowana a połowa nie. O 9:55 udało mi się dotrzeć do rejestracji po numerek po czym jakimś cudem od razu skierowano mnie do pokoju oczekiwań i po 3 minutach byłam już na fotelu. Samo badanie trwało 5 minut jak u zwykłego ginekologa. Doktor podawał pielęgniarce wszystkie parametry. Dostałam wydruk i wszystko. Jestem ogólnie rozczarowana, że dłużej zajęło mi czekanie na korytarzu niż samo badanie. W moim przypadku było wszystko ok ale co mają powiedzieć kobiety, które chcą być zbadane dokładnie? Ja sama zastanawiam się czy nie powtórzyć badania gdzieś prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, mam pytanie, czy każda z Was dostała wydruk z usg po badaniu? Ja też byłam na Polnej w grudniu na pappa i nic nie dostałam, tylko skierowanie na krew, i czy wynik trzeba odebrać osobiście czy też wysyłają i po jakim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozczarowana mama
Odradzam wykonanie badań prenatalnych na Polnej. Badanie trwa 5 min lekarz traktuje pacjentów przedmiotowo. Na zadane pytanie przez Nas odp, że na wszystko przyjdzie czas. Na kolejne badanie zapisana jestem w innej placówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez nie polecam badan prenantalnych w tej placowce!!!!!!!!!!u mnie skierowanie ze wzgledu na wade mózgu pierwszej ciaży a badanie tak jak tu dziewczyny pisza trwałoo 5min!!!!!!!!czuje sie kompletnie olana, nawet mimo mojej prośby nie sprawdzili płci dziecka i tak jestem w 23tyg i nadal jej nie znam. Niby w badaniu wszystko wyszło z dzieckiem OK ale przez to że było zrobione w takiem tempie mam watpliwosci. A myslałam że podchodza powaznie do takich badań bo to wkącu wielka klinika. Co do wynikow to po pierwszym USG dostajemy poczta lub na maila po okolo 2tyg bo czeka sie za wynikiem krwi a na drugim USG dostalam od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aerial
Wasze badanie trwało aż 5 minut? Moje może dwie... (a łącznie na USG i labo zeszło kilka godzin czekania). Lekarz nawet nie złapał stabilnego obrazu, mierzył jakieś rozlane plamy. Nie było widać twarzy dziecka, a on stwierdził obecność kości nosowej i to dopiero jak położona spisująca markery spytała o NB. W tym czasie na ekranie nie było już obrazu mojego USG, więc nie wiem na podstawie czego lekarz to stwierdził... Wydruku nie dostałam, to chyba też wiele mówi. Dla mnie te badania były zupełnie niewiarygodne, a że na termin czekałam tak długo, że załapałam się na ostatni możliwy dzień (CRL wynosiło już 82 mm, a można badanie przeprowadzić przy maks 84 mm), to nie mogłam już nigdzie powtórzyć badania, nawet odpłatnie... Dlatego zdecydowałam się na dodatkowe, słono płatne, nieinwazyjne badania z krwi. Polnej nie polecam pod żadnym względem. Byłam tam parę lat temu i widzę, że nic się nie zmieniło na lepsze. Mam nadzieję, że okoliczności nie zmuszą mnie do porodu w tym beznadziejnym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka878
Przy tego rodzaju badaniach to ja bym nie patrzyła po mieście, a po opiniach lekarza. Sama szukałam dość długo, aż w końcu trafiłam do dr Rozmus Warcholińskiej i nie żałowałam ani przez chwilę tego wyboru. Kobieta dokładnie tłumaczy cały przebieg badania i jest bardzo miła. Co ciekawe, jako jedna z nielicznych wykonuje specjalistyczne echo serca płodu - to świadczy o tym, jak dużą posiada wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam badania usg połówkowego na polnej. Badanie trwa około 5 minut i nic nie wnosi. Katastrofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.. Dziewczyny macie moze namiary gdzie moge zrobic badania prenatalne kwalifikuje sie juz na nfz. Na polnej nie chce.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadzwon do premedicare na druzbickiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×