Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tęczusia

Delikatne gotowanie

Polecane posty

Gość Tęczusia

Witam ! Jestem 16-latką, która ma ogromne problemy z trawieniem. Zawsze jadłam bardzo pikantne potrawy, jednak w ciągu ostatnich dni postanowiłam jeść zdrowo. Kuchnia zdrowa to niekoniecznie kuchnia niesmaczna, po prostu trzeba umiec coś przyrządzić i mnie dobre przepisy. Proszę o własnie takie przepisy, coś lekkiego, łatwo strawnego, delikatnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm warzywa gotowane na parze najlepiej bez soli albo z minimalnailoscia soli delikatne mieso np filety kurze chrupkie pieczywo chuda wedlina multum warzyw i owocow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ugotuj na parze kurze filrty do tego gotowany kalafior albo fasolka szparagowa albo salatka z pomidorow pomidory z bazyia kasza gryczana ryze tez sz ok jesli chcesz zdrowo omlety z warzywami chudy btwarog np zsz szczypiorkiem i rzodkiewka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filet z indyka pieczony
filet z kurczaka i warzywa na parze, ryż z warzywami, dużo kasz - najlepsze to: gryczana i jaglana,zupy warzywne,chude ryby pieczone bez tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tęczusia
Jestem w stanie odmówić sobie jakichkolwiek przypraw więc nic mnie nie zaskoczy ! Dziękuję Kaciaa Jak ktoś może to jakieś przepisy na delikatną kolację bądź obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryby najlepiej piec w folii aluminiowej pyszny jest pstrag pokropiony sokiem z cytryny z odrobina masla ziolowego z ryzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieczywo chrupkie na nim salata zielona pomidor troche cebulki delikatnie plasterek chudego seraz zoltego :) badz cieniutka warstwa pasztetu pieczywo chrupkie lub chleb razowy salata plasterek szynki chudej jajko ugotuj ryz do tego piers kurza badz indycza i np salatka z ogorkow pomidorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serke wiejski zmieszaj z rzodkiewka :) pyszny jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ciagu dnioa pogryzaj surowe marchewki rzodkiewki jedz duzo pomidorow nawet koktajlowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tęczusia
Ryż niestety odpada, mam problemy z trawieniem jak wczesniej wspomniałam... jestem zupełną zwolenniczką ryżu i jadłam tylko to, jednak dowiedziałam się,że niestety może być to przyczyną mojego 3tygodniowego nie-załatwiania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tęczusia
Kaciaa jesteś cudowna !!!!!!!!!! Dziękuję i czekam na więcej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i pij duzo wody mineralnej najlepiej niegazowanej nie kupuj gotowych sokow rob je w sokowirowce dobry jest grejfrut jak chcesz daj do smaku troszke cukru pudru ale minimalnie duzo sokow pomidorowych :) tez nie kupnych a robionych wlasnorecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast chemicznych przypraw
używaj ziół: bazylię, oregano, curry, tymianek, paprykę, kolendrę itd ;) Podam Ci przepis na pyszne i bardzo szybkie danie w parowarze ;) Piersi z kurczaka lekko rozbij, posyp przyprawiami (troszkę soli, pieprzu, papryki, bazylii i czym tam jeszcze chcesz), na filety rozłóż mieszankę warzyw mrożonych (mogą być takie jak na zupę jarzynową) i też posyp przyprawami (głównie ziołami), gotuj w parowarze 25minut i gotowe ;) Podawaj z ryżem. Pyszne, zdrowe i tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam cudowna :) zwyczajna ale dziekuje bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziola w maire mozliwosci swieze a nie te z torebki duzo zielonej pietruszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np na sniadanie muysli z jogurtem naturalnym duzo owocow miogdalow owsianka otreby :) chleb najlepiej razowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tęczusia
Uwielbiam zieloną pietruszkę ! Doskonale się składa, mam duży ogród ,ale nigdy nie jadłam tych warzyw i owoców :) ! Moi rodzice sadzą i jedzą ,a ja wolałam mcdonalda ! KONIEC Z NIEZDROWYM JEDZENIEM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz smazysz smaz na oliwie z oliwek zawzyj blizsza znajomosc z brazowym makaronem zakup voka ;) np makaron ryzowy ( przepis na opakowaniu ) do tego starta drobno marchewka grzybki mum odrobina sosu sojowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha do wody mineralnej wcisnij sok ze swiezej cytryny :) na upaly rewelka zlagodzi pragnienie no i jest zdrowy :) ser kozi jest tez pysznya a salatka z truskawek koziego sera na lisciu zielonej salaty rewelacyjna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbata zielona albo czerwona na upaly rowniez dobra i zdrowa jest mieta najlepiej swieza a nie z torebki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tęczusia
Zapisuję na kartce Twoje porady Kochana ! Woda źródlana czy mineralna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tęczusia
Dziękuję kochana ! Bedę podróżować po róóóżnych kuchniach i wybierać coś delikatnego i zdrowego, w TWOIM STYLU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teczusia jak najwiecej ryb to zrodlo fosforu nie kupuj pangi to swinstwo szprotki sardynki pstrag lososc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) wiesz ja akurat jem mega niezdrowo kluski slaskie gulasze kopytka placki po wegiersku leczo itd itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omlety z warzywami tez sa pych np pieczarki pomidory groszek zielony pieczarki pomidory por cebula czerwona multum swiezych ziol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUUUUUUUUUPER
Jak się nie możesz wysrać za przeproszeniem to jedz dużo błonnika- jabłka, śliwki suszone, otręby itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np w woku pokroj na cienkie paski papryke zielona i czerwona dodaj grzyby mum albo kurki al;bo p[rawdziwki niewiele bo to ciezkostrawne groszek zielony makaron sojowy (wczesniej przysrzadzony wedle przepisu na opak) usmaz na oliwie z oliwek 2-3 krople :) mozesz tak tez experymentowac z chudym miesem jak filety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram na zatwardzenie sliwki nie wegierki ale te duze zielonme psiakrewka nazwy zapomnialam rob sobie sorbety sama miksuj swieze owoce np maliny pomarancze brzoekwinie z jogut\rtem naturalnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otreby zrob tak zalej wieczoirem miseczke otrebow przegotowana woda tyle aby te otreby przykrylo zostaw na noc zjedz rano migdaly suszone sliwki pestki dyni nasiona slonecznika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×