Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziewne??

Imię Axel/Aksel

Polecane posty

Gość dziewne??

Podoba Wam się? Od wczoraj myślę czy nie nazwać tak syna, który jest właśnie w drodze, co sądzicie nie jest za bardzo wymyślne i nowoczesne? znacie kogoś o takim imieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość November Mellie
Kojarzy mi się z jakąś kreskówką. Nieładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo ważne
a nie lepiej Paweł albo Łukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo ważne
po co dzicku utrudniac zycie? myslisz ze mu pozniej bedzie latwiej z takim imieniem? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewne??
Hmm no dlatego pytam co inni o tym myślą mi się podoba, a Paweł albo Łukasz to co 2 chłopak ma tak na imię i w klasie potem będzie miał 5 takich, za bardzo popularne i oklepane. Aksel jest przynajmniej oryginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tak o
no oryginalne tylko czy jemu w zyciu bedzie rzeczywiscie z tym imieniem dobrze? pomysl tak - gdybys byla na jego miejscu chcialabys miec tak na imie majac 25 - 40 -60 lat? a sama chcialabys miec jakies wymyslne imie? - amanda czy pamela? chyba raczej nie... nie pomozesz mu w zyciu tym imieniem kazdemu sie co innego podoba wiem o tym, ale jest duzo polskich ladnych i nie oklepanych, poczytaj sobie, poprzegladaj ale Aksel nie dawaj dziecku na imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość November Mellie
to już lepiej Aleks ale nie Aksel! to się kojarzy z jakąś durną kreskówką, poważnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mało, że dziewne a nawet badziewne :) I'm blue dabudbubudaj dabudibubudaj dabudibubudaj... Kojarzy m się z tą posenką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewne??
No właśnie każdy patrzy na to inaczej ja też mam głupie imię i nigdy się ze mnie nie śmiali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczne wczasy
znajomi moich rodziców z akademika dali tak dziecku na imie. ja już pełnoletnia, on tym bardziej więc z tym nowoczesne nie wiem. ludzie chyba jesli im się to z czymś kojarzy to z axel roseem :). i tak szczerze to mnie się to imie też bardzo podoba. najważniejsze żeby się Tobie podoabało, żeby wg Ciebie pasowało do dzieciaczka, tym się sugeruj w wyborze. imie fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewne??
słoneczne wczasy a jaki on jest? bo ja się też w pewien sposób kieruję tym co imię znaczy i jaki człowiek jest który nosi takie imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja ciotka dala tak
psu na imie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi się kojarzy z arkuszem Exel
:) Ja nie jestem wielką przeciwniczką zagranicznych imion, ale wtedy, gdy mają one ułatwić życie, a nie utrudnić. O ile np. imię Dżesika ;) będzie dla nosicielki ułatwieniem w komunikacji z obcokrajowcami a i Polacy chyba bez trudu to imię zapamiętają i powtórzą - to Axel ani w Polsce ani zagranicą niczego nie ułatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolekibolekija
mój golden retriever ma tak na imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magz
Pisze troche po czasie ale pytanie mnie zainspirowalo gdyz sama spodziewam sie synka i tak wlasnie zamierzam mu dac na imie. W Pl moze nie bardzo popularne ale zobaczcie we Francji, Belgii, Niemczech czy Anglii - jak najbardziej istnieje i w krajach francuskojezycznych jest dodatkowo bardzo popularne. Ktos kto pisze ze za granica jest nieznane po prostu nie wie o czym mowi, to imie jest miedzynarodowe a pochodzi z krajow skandynawskich. Lepiej dla dziecka dac Aksel zeby bylo miedzynarodowo a nie jakies typowo polskie imie z ktorym kazdy obcokrajowiec bedzie mial problem. Nasze dzieci i tak sa skazane na mondializacje i podroze wiec bedzie im latwiej. Nawiazujac do imion psow niegdy nie spotkalam sie z akselem psem-nie pasuje zupelnie natomiast spotkalam sie z nadawaniem psom imion Bruno a uwazam ze jest to piekne meskie imie i gdyby nie to moj maz srednio polubil to bym sie nad nim powaznie zastanowila. :) W Polsce wiekszosc ludzi to straszni tradycjonalistami ktorzy nie sa otwarci na nowosci. (ale to sie zmienia i nienalezy zapomniec ze stare generacje odchodza) Nie uwazam rowniez ze dziecko aksel bedzie mialo problemy z tytulu imienia chyba ze na malej wioseczce gdzie jest bardzo zamkniete srodowisko a rodzice dobrze je przeszkola w tym kierunku ;) Imie bardzo ladne i wychodzi ze standardu-polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Axelka
Mój synek Axel ma już 7 lat - więc :) imię pochodzenia skandynawskiego (tam: Axel).Wywodzi się od biblijnego imienia Absalon (z hebrajskiego: Absalom - "najpiękniejszy"). Zdrobnienia: Axi Charakterystyka: spokojny, wieczny optymista. Dla niego nie istnieje słowo "niemożliwe". Uważa, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Potrafi zarazić otoczenie swoją energią i chęcią do działania. Nie lubi stanowczych, niezależnych kobiet. Patroni i święta: imieniny 2.09 Szczęśliwa liczba: 3 Szczęśliwy kamień: bursztyn Szczęśliwy kolor: koniakowy, czerwień Imię oczywiście oryginalne - bo zagraniczne, często ludzie mylą go Myślę, że lepiej dać imię Axel niż Jezus czy Adolf ..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aksel mi sie kapslem kojarzy, jak dla mnie okropnie hamerykańskie .lansowanie sie na siłę. Siebie nie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola lubi imie axel
Super. Polecam. Bardzo to imie mi sie podoba i moje dziecko nie ma zsdnych problemow. W recz przeciwnie. Ci którzy myślą inaczej sa zacofani....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Axel wanił sie mój pies juz śp ludzie mają zryte beretki tyle polskich imion normalnych ale ci na siłe jakiejs Hybrydy szukają synek c***odziekuje jak dorosnie za tego Axelllla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aksela
mam syna Aksela jest super chłopakiem, nigdy nie miał problemów ze swoim imieniem, jego imię bardzo podoba się jego kolegom, jest bardzo lubiany, jest duszą towarzystwa, optymistą , a osoby, które mówią źle o dzieciach z tym imieniem to zwykłe barany!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie leci w tvn 7 Gliniarz z Beverly Hills, Eddie Murphy jako Axel Foley :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli mieszkasz w PL to takie imię nie przejdzie, przykro mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem Axel to nie jest złe imię dla dziecka. Jestem nauczycielką i mam w klasie jednego Axela. Bardzo fajny chłopak. A tak poza tym drogie panie to nie imię z głupiej kreskówki. Tak miał na imię główny bohater w filmie Gliniarz z Beverly Hills, w którego rolę wcielił się Eddie Murphy. Samo imię za granicą nie sprawi chłopcu problemu zwłaszcza w krajach anglojęzycznych, np. Ameryka, bo tam jest to powszechne imię. W Polsce jest to mało znane imię dlatego większość jest tak sceptycznie nastawiona do tego imienia. To samo było z wspomnianym wcześniej imieniem Dżesika czy też Jesika. Jeszcze kilka lat temu (czyt. 8-10) było nie do pomyślenia, żeby nazwać tak dziewczynkę, a teraz jest ich w Polsce sporo i nikt nie robi z tego wielkiego problemu. Wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Dawniej, mam tu na myśli początki Polski, imiona, które dziś są tak powszechne, np. Łukasz, czy Paweł, o których też tu wspomniano, były traktowane tak jak obecne imiona Axel czy Jesika. Była to po prostu abstrakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecyduj się na pisownię - Dżesika albo Jessica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aksel - kapsel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
same prostak!!!!i Axel to piękne i wyjątkowe imię mój syn ma już 10 lat i to imię mu w niczym nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam na imie Aksel i mam 20 lat. Nigdy w zyciu nie mialem kompleksów z powodu swojego imienia a szczerze to je uwielbiam bo wiem ze jestem wyjatkowy. Nie spotkalem drugiej osoby z takim samym imieniem. Przez moje wyroznialem sie w srodowisku bo bylem zawsze jedyny. Sam czasem zartuje ze mam imie jak pies. Mysle ze dzieki temj imieniu mam wlasnie wielki dystans do siebie. Jak ktoś twierdzi ze to utrudnienie to grubo sie myli. Jestem wdzięczny mamie za tak wyjatkowe imie. Gorąco polecam, nie ma czego sie bać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj wnuczek ma na imie Axsel...niedawno sie urodzil..To imie pochodenia skadynawskiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×