Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emolium czy Olilatum?

Emolium czy Olilatum?

Polecane posty

Gość Emolium czy Olilatum?

Prosze mi doradzić po czym skóra bedzie bardziej nawilżona emolium czy oilatum ? Mam na myśli noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXXXXXXXXXXXXXXXxXXXXXXXXXXX{
oilatum. niby wychodzi drożej, ale co z tego jak emolium trzeba nalać więcej? emolium to tańszy odpowiednik oilatum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej powyzej
co do emolium sie nie wypowiem ale moge dac porownanie oilatum i oilan. po oilatum, mimo nniewielkiej ilosci wlanej do wanienki skora coreczki pieknie nawilzona nie tlusta. po oilan mimo ze probowalam i malej ilosci i duzej ilosci wlanej do wanienki zadnego efektu nie bylo. akurat tak moja cora reagowala na te 2 kosmetyki, a niby to to samo. ale nie wiem jak dziala emolium bo nigdy nie uzywalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może plastry??
jest jeszcze oillan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mojej córki oilatum
był beznadziejny, lepiej sprawdziła się normalna oliwka po kąpieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ej słuchajcie
Popieram gorąco przedmówczynię! Niektóre dzieci po porodzie faktycznie mają skórę, która wygląda na łuszczącą się, ale nic bardziej mylnego (!) - to nie jest tak naprawdę coś, na co przepisuję się zazwyczaj emolienty, bo to nie jest AZS, tylko łuszczący się vernix (!), który nijak nie ma wpływu na komfort dziecka i po prostu musi zejść. Dlaczego u licha nikt wam o tym nie mówi w szpitalach? Dlaczego tak was oszukują z tymi emolientami? Więcej możecie wyrządzić dziecku nimi szkody niż zwykłym tanim mydłem dla niemowląt. Znam przypadki gdzie matki używające emolientów na dzieciach od urodzenia bez przerwy, muszą używać ich nadal przy przedszkolakach, bo okazuje się że nie potrafią nie reagować alergicznie na inne kosmetyki - ich skóra przestała samodzielnie regulować stopień natłuszczenia i nawilżenia. Emolient to nie kosmetyk, tylko lekarstwo na AZS. Kiedy to zrozumiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywalam nivea baby i moj syn ma swietna skore. Glowke mu tez myje nivea i zero luszczenia. Uzywam calej serii nivea i nie smaruje oliwka. Jesli nie musisz to po co kupowac emulienty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram powyżej po co te specyfiki wprowadzac poki dziecko na prawde nie ma problemów z nią?? dla noworodka wystarczy delikatne mydełko z nivea czy bambino czy żel i potem oliwka w razie potrzeby lub mleczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nivea nie uczula i doskonale nawilza. U mnie sie sprawdzilo... Po kąpieli smarowalam tylko mleczkiem i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostalam pelno probek w szkole rodzenia.... herbatki, pampersy, buteleki avent, smoczki, emolium, lyzeczki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do Was dziewczyny
moja córka jest alergikiem, a ja używam dla niej serii kosmetyków hipp, są naprawdę fajne, na pewno długo ich nie zmienię. Pisze na nich że nie zaburzają naturalnej równowagi skóry. Emolienty odradzam, nie są potrzebne u zdrowych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu zakładacie że autorka ma dziecko bez problemów skórnych? Ja tak samo jak część dziewczyn tutaj uważam że emolienty sa u zdrowych dzieci niepotrzebne i nawet nie myślałam żeby to kupować, zdaję sobie sprawę z tego że skóra się przyzwyczaja do tego a noworodek nie wygląda zaraz po porodzie jak dziecko z reklamy. Ale synek miał po żelu do kąpieli Nivea, po płynie z oliwką (nie pamiętam jakiej firmy), nawet po stosowaniu zwykłej oliwki- suchą skórę, tak podrażnioną że obcierała go do krwi tetrowa pielucha (nie zakładałam jako pieluchy tylko podkładałam np. pod buzię), wychodziła mu pokrzywka nawet od gumki skarpetek... Dopiero Emoilum do kąpieli i krem Lipobase na buzię pomogło i teraz mały wygląda pięknie i się nie męczy,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, można się zapędzić z różnymi założeniami, ale skoro dziewczyna mówi o noworodku, to na tym etapie jeszcze rzadko można stwierdzić problemy z suchą skórą właśnie dlatego, że z takiego malucha łuszczy się często naskórek z okresu płodowego, ale na to nie można za bardzo pomóc. Niekiedy zdarza się, że taki maluch już od pierwszych dni reaguje alergicznie na mleko, pokarm matki, tkaniny lub detergenty wtedy można pomyśleć o używaniu właśnie nawilżających i przeciwświądowych dermokosmetyków. Płyn do kąpieli z emolientem i jakiś krem albo balsam. Inne kosmetyki nie doprowadzą takiej problemowej skóry malucha do normalnego stanu. Dermokosmetyki z apteki są delikatne, wyjątkowo rzadko alergizują, zmniejszają świąd i pomagają odbudować warstwę ochronną naskórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Petrycja111
Mnie tylko zastanawia dlaczego tak wspaniała firma jak emolium używa w produktach dla niemowląt i dzieci SLS i w dodatku ma rozbieżne informacje na stronie i tym co jest napisane w składzie na opakowaniu. I np. Kremowy żel do mycia nie posiada informacji o numerze dokumentu rzekomo pozytywnej opinii Centrum Zdrowia Dziecka. Na stronie nie znajdziemy informacji że w składzie jest SLS a na opakowaniu już tak. Jak dla mnie firma droga i w dodatku mocno nieścisła co do informowania swoich klientów o nieszkodliwości produktów dla dzieci i niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arianne10
Na poczatku mylam dziecko mydelkiem bambino i smarowalam oliwka. Potem przeszlam na plyn do kąpieli z babycap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samantia
Oliwka wcale nie jest zdrowa dla skóry dziecka. Może jednak lepiej postawić na takie kosmetyki specjalnie przeznaczone dla skóry malucha. Lepiej zrobić maluchowi kąpiel co kilka dni emulsją do kąpieli na przykład Emolium. Wtedy skóra będzie nawilżana, natłuszczona i złagodzi wszelkie podrażnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FelkaZ
Ja kupuję Eloderm polecono go nam w aptece synek miał podrażnioną i wysuszoną skórę kopiliśmy emulsje pomogła i tak już z nami została nie miewamy żadnych problemów skórnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej stosować naturalne kosmetyki, jak na przykład ten olejek z Himalayi: http://www.indiaonline.pl/catalog/himalaya-odzywczy-olejek-dla-dzieci-200ml-p-1042.html Jest na bazie naturalnych olejów: słonecznikowego, sezamowego i oliwy z oliwek. Zwykła oliwka to po prostu parafina, która dla zdrowej skóry nic dobrego nie robi (co innego AZS). A emolienty mają nienajlepszy skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmaruda
Ani jedno ani drugie bo za drogie moim zdaniem najlepszy jest Eloderm i dosyć tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PetuniaKołek
Nam też najbardziej przypadł do gustu Eloderm fajnie, że można go stosować od pierwszych kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja preferuję emolium. Dziewczyny, a gdzie kupujecie? Stacjonarnie czy jednak lepiej online? Znalazłam na www.ebiton24.com ostatnio i cenowo wydaje się ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej kokosowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eloderm jest ma bardzo fajny skład i jest w przyzwoitej cenie. My się na niego przerzuciliśmy i skóra jest po nim naprawdę nawilżona i gładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, moja skóra po nim przestała mieć takie suche, chropowate placki. To dobry produkt, jeśli chce się mieć gładkie ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norma

Ja całkiem niedawno odkryłam balsam do kąpieli elodermu. Po jego wprowadzeniu mam bardzo przyjemną skórę i w końcu zimą nic mnie nie swędzi. Wcześniej miałam wrażenie, że ciągle muszę chodzić na spa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apka

Ze względu na cenę i skład lepiej mi się opłaca Eloderm. Bardzo fajnie odżywia skórę i widzę, że jest naprawdę dobrym rozwiązaniem dla wrażliwców. Do tego człowiek nie wydaje majątku w aptece.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaa

jedno I drugie zawiera pochodne ropy! ukryte pod kilkoma nazwami.

najlepiej smarowac dziecko malutka iloscia oleju kokosowego kosmetycznego. serio. mojemu dzieck uwyleczylo to AZS. plus kapiele w rumianku  na zmiane w z kapiela w otrebach owsianych. sama natura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ani jedno ani drugie, bo oba mają beznadziejny skład! Polecam blog "Sroka o", jest tam zakładka z analizą składu emolientow i informacją, które z nich warto kupić. Ja używam firmy Dermedic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelinna

Osobiście testuję Eloderm i jak na razie nie narzekam. Wygląd skóry znacząco się zmienił i co najważniejsze nic mnie już nie swędzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×