Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie mam.............

co ile podlewacie pomidory?

Polecane posty

Gość pytanie mam.............

Jak jest tak ciepło np jak dziś to codziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam.............
Też tak myślałam, żeby podlewać co 2-3 dni a teściowa oczywiście się wtrąca i codziennie podlewa :o zaraz ją zjadę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie rosna te pomidory?
jeśli w gruncie to starczy dwa razy w tygodniu , jeśli w szklarni lub tunelu z folii, to już trzeba co drugi dzień.Podlewać najlepiej późnym wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam.............
były normalnie w gruncie, ostatnio zrobiłam im pseudo szklarnię i są zakryte folią z góry i z jednego boku, tak to mają normalnie światło tylko chciałam je ochronić przed burzami i deszczem no ale ostatnio u mnie mocno padało przez kilka dni i teściowa mimo tego, że ziemia jest mokra podlewałaby codziennie... Dzisiaj jej powiem ze jak podleje je jeszcze raz to to wykopie i je komuś oddam bo do wszystkiego się wtrąca a na niczym nie zna :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie rosna te pomidory?
nie bądź taka ostra dla teściowej.Wytłumacz jej ,że zbyt obfite podlewanie , może spowodować powstanie zgorzeli, lub zarazę (choroby grzybowe).Co prawda pomidory lubią ciepło i wilgoć,ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wartyzachodu
Pomidorów w początkowym stadium wzrostu nie trzeba zbyt obficie podlewać, ponieważ zaatakuje je zaraza ziemniaczana znakiem są czarne plamy na liściach i więdnący krzaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maargarettta
Serio ktoś się jeszcze bawi w latanie z konewką? :) gdybym ja miała podlewac, to wszystko by uschło. W szklarni mam zamontowanego blumata http://blumat.pl/product_info.php/info/p47_Zestaw-Tropf-Blumat-dla-upraw-do-3m.html/XTCsid/93bcf12ad08c8f4b2814561c12409888 i wszystko idzie automatycznie. ta podlewaczka sama sprawdza wilgotność ziemi i dolewa tyle wody ile roślina potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×