Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lispots

ogniska hiperechogenne w serduszku

Polecane posty

Gość lispots

czy są tu mamy u których w czasie ciąży w serduszku dziecka lekarz stwierdził pojedyncze ogniska hiperechogenne? martwię się i zastanawiam co to może oznaczać dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lispots
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lispots
lekarz powiedział żeby się tym nie przejmować, ale teraz im bliżej porodu tym bardziej mnie to gnębi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tooo prawda
Wiele dzieci ma taki problem jeszcze bedąc w brzuszku,a potem wszystko zanika,także nic sie nie martw, to nic poważnego.Mam koleżanke z dzieckiem które miało cos takiego- teraz ma 3 latka i wszystko znikło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeelllaaaa
OGNISKO HIPERECHOGENNE, czyli jasno świecąca plamka (ang. golf ball, bright spot), najczęściej w lewej komorze serca, NIE JEST wadą serca i nie ma związku z częstszym występowaniem wad wrodzonych serca płodu. Jest to wskazanie do bardzo dokładnego badania ultrasonograficznego, którego celem powinno być sprawdzenie obecności tzw. markerów ultrasonograficznych aberracji chromosomowych. Jeśli wynik badania USG - poza obecnością ogniska hiperechogennego - jest prawidłowy, nie ma konieczności prowadzenia dalszej diagnostyki. Wg różnych źródeł ogniska hiperechogenne występują z częstością 2-5% u całkowicie zdrowych płodów w drugim trymestrze ciąży. W wielu publikacjach i na stronach internetowych podawana jest informacja, że ogniska hiperechogenne częściej występują u płodów z nieprawidłowymi chromosomami (zespołem Downa - trisomia 21 lub Pataua - trisomia 13). Należy wyraźnie podkreślić, że nie jest to prawdą, jeśli jest to izolowany objaw w badaniu USG u kobiety ciężarnej nie obarczonej żadnymi innymi czynnikami ryzyka (np. wiek powyżej 35 lat lub zespół chromosomowy w rodzinie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lispots
dzięki, czytałam o tym co się da, al ei tak jakiś niepokój mam; mój lekarz prowadzący i lekarz od usg twierdzą, żeby siętym nie martwić bo to nie jest traktowane jako patologia, ale wiadomo że na 100% wszystkiego się nie da wykluczyć. Chyba po prostu umówię sie na jeszcze jedno usg i sprawdzę co się z tym dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeelllaaaa
a w któym tygodniu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lispots
w 36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja c córka miała wykryty bright spot ok 20 tyg. Jeżeli występuje sam, bez żadnych innych zmian zwykle jest efektem przebytej infekcji u matki np. przeziębienie lub zapalenie pecherza. Przy innych zmianach może nbyć wyznacznikiem jakiejś chorobo genetycznej, ale sam zanika do porodu. U nas dokładnie tak się stało, a kontaktowaliśmy się z trzema lekarzami, także się nie martw, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja c córka miała wykryty bright spot ok 20 tyg. Jeżeli występuje sam, bez żadnych innych zmian zwykle jest efektem przebytej infekcji u matki np. przeziębienie lub zapalenie pecherza. Przy innych zmianach może nbyć wyznacznikiem jakiejś chorobo genetycznej, ale sam zanika do porodu. U nas dokładnie tak się stało, a kontaktowaliśmy się z trzema lekarzami, także się nie martw, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę temat . Dziewczyny czy u waszych dzieci coś takiego zostało wykryte podczas badania prenatalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, u mojego syna w 20 tyg to wykryto, lekarz sie kazał nie przejmować i nie przejmowałam, wszystko ok. Powiedział że teraz jest lepszy sprzęt usg i coraz częściej to widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuje za odpowiedz . A pamiętasz może czy to była tylko jedna plamka czy dwie ? Mam nadzieje ze na echo serca jak pójdę to bedzie wszytsko dobrze.. pierwsze dziecko mi umarło a teraz taka wiadomość jestem przerażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedna plamka i w prawej komorze, a nie jak zwykle bywa w lewej. Wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam , dzisiaj wróciłam z II badań prenatalnych i lekarz stwierdził , że w lewej komorze serduszka znajduje się ta biała plamka do tego w I badaniu przeziernośc karkowa była na górnej granicy normy -2,5 mm . Powiedzial ze ryzyko chorob genetychnych wynosi 1:1000 i zaproponował amniopunkcje której ryzyko poronienia to 1:100 nie wiem co mam robic ..Miała któraś z Pań cos podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też się bałam ZD
dziś [14:50 W którym tyg maiłaś robiona przezierność karkową? im wyższy tyd np. 13 to przezierność jest wyższa ponieważ maluszek jest większy. Miałam przezierność karkową robioną w 12 tyg i też w porównaniu do Crl była wysoka bo 2,4 niby norma bo jest jest do 2,5,martwiłąm się bardzo, potem przy usg genetycznym wyszło to nieszczęsne ognisko hiperogenne, myślałam że ze świruję. W trzecim usg wychodziło ł mi za długie nóżki za mała waga dziecka. Teraz powiem Ci że urodziłam zdrowa córkę (z normalną wagą 3400) ma 3 latka jest większa niż rówieśnicy, ma długie nogi, i zdrowe serce:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 22 tygodniu zostało wykryte na usg ognisko hiperechogenne w serduszku naszej córki. Po wyknaniu usg w 25 tygodniu okazało sie że nie ma po nim śladu. Nie warto martwić się na zapas, bo często ustęuje samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej córeczki wykryto ognisko w lewej komorze na badaniu połówkowym.Ognisko nie znikło do końca ciąży.Córa urodziła się zdrowA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam tak u trójki moich dzieci na badaniu połówkowym. Przy pierwszej ciąży lekarz zlekceważył twierdząc że to nikt takiego, przy drugim kazał pogłębić diagnostykę ( byliśmy potem na jakimś specjalnym superdokladnym usg serca ) mówiąc ze może to być coś a może nic. Przy trzeciej ciąży zupełnie to olalam i powiedziałam lekarzowi, żeby się nie przejmował :-) wszystkie dzieci to okazy zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

Witam. Mam 40 lat. Pierwsza ciąża. Naturalna. Obecnie 26 tydzień.  
w usg połówkowym 21 tyg. Zostało wykryte pojedyncze ognisko hiperechogeniczne. Pozostałe parametry w usg ok. Test PAPA ryzyko niskie i pośrednie. Test Sanco plus tez ok. 
echo serca płodu oprócz tego ogniska tez ok. Mimo zapewnień lekarzy, ze nie ma powodów do zmartwień , ja czuje niepokój, czy dziecko będzie zdrowe. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×