Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jajkowa zagadka ;)

kluski śląskie...

Polecane posty

Gość jajkowa zagadka ;)

z jajkiem czy bez? znalazłam 2 przepisy i trochę zgłupiałam :/ wiadomo, że bez względu na to czy dodam to jajko czy też nie i tak będą zjadliwe ;) ale mimo wszystko zapytuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dodaję 1 jajko, w oryginalnym śląskim przepisie ,robi się bez jajka.Ale zapewniam Cię z jajkiem i beż są pyszne.Dużo jednak zależy z czym je podasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjjjjjj taaam
jestem ślązaczką która z domu jest nauczona robić kluski bez jajka a moja teśćiowa robi z jajkiem i jedne i drugie mi smakują zazwyczaj, a nawet prawie zawsze na ślasku sa podawane z sosem z pieczeni jakiegoś konkretnego mieska;) jak kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajkowa zagadka ;)
dzięki Wam bardzo! :) tak właśnie myślałam, że takie tam jedno jajko wiele w smaku nie zmieni... a wymyśliłam sobie dzisiaj kluseczki z sosem mięsnym, do tego pieczarki i może papryka konserwowa... jeszcze nawet nie wiem jak dokładnie ma wyglądać, ale mam nadzieję, że będzie zjadliwy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaję je z roladkami ,wołowymi, gulaszem,karkówką duszoną ,bitkami cielęcymi z pokrojonymi w kostkę filetami kurczęcimi, uduszonymi z cebulką do miękkości, (rozrabiam w wodzie 1/2 łyżki mąki + kilka łyżek śmietany) i z tego robię sos, lub zwyczajnie sam bezmięsny sos pieczarkowy.Kluchy śląskie to moja pasja i ulubione danie!!! Pyszne są w każdej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajkowa zagadka ;)
tak, tak są mega uniwersalne! :) a to, że się w nich mocno lubujesz można zauważyć po Twojej wyliczance sposobów ich przyrządzenia :P do tej pory robiłam tylko kopytka - one w sumie też można podawać z czym się tylko zachce, a dziś zrobię odmianę! ziemniaki już się studzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie jak margolka z bitkami z cielecina ze schabem z sosem pieczarkowo pomidorowym z potrawka z kurczaka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubię w każdej wersji;-) Zawsze z jajkiem i tylko mąką ziemniaczaną. Różne wersje z sosem gulaszowym, rolady, czy polędwiczki w sosie pieczarkowym;-) Mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja najbardzxiej kluski slaskie lubie z bitkami a maz moj opracowal fajny patent do sosu daje zawsze kawalek pomidora ;) ej a leczo plus kluski slaskie??? nie jadlam nigdy teraz mi do lepetyny wpadlo moze warto wyprobowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat jutro będę robić:-D Kupiłam ładne plastry udźca wołowego na rolady śląskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Marka i na pewno pycha bedzie ja dzis mam smazone kurze cycki a jutro planuje poledwiczki z gorgonzola i opiekanymi ziemniaczkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajkowa zagadka ;)
czytam Was i aż mnie zasysa :D tyle pomysłów, a tylko zwykłe kluchy :P aaach! byle do 17 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
a jak już po wielkim obżarstwie trochę zostanie to posypuję cukrem i cynamonem i polewam masełkiem i też są pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×