Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karola :)

Jak zrobić placki po węgiersku

Polecane posty

Witam:) Napiszcie mi jakiś dobry sprawdzony pomysł na placki po węgierku bądź zwykłe ziemniaczane ;) Podkreślam że nigdy nie robiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemniaki zetrzyj na tarce dodaj drobno posiekana cebule jajko sol pieprz make zwykla ja daje tez smietane ;) dokladnie wymieszaj :) smaz na mocno rozgrzanym oleju ;) sos za chwilke przepis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacia a nie da sie jakos bez jajka ? Bo kurde nie mam w domu a nie chce mi sie wychodzic :) leje jak cholera a moj facet zabrał parasolke :P niestety druga zgubilam norma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrzebujesz wolowine pieczarki papryka czerwona papryka zielona cebula czerwona cebula zielona i przecier pomidorowy lub pomidor mieso pokroj w drobna kostek obsmaz na goracym oleju na razie nie sol posiekaj drobno cebule dodaj do miesa niech sie troszke poddusi :) posiekaj drobno warzywa dodaj do cebuli z miesem na koncu daj pokrojonego w kostke pomidora wczesniaj sparzonego i obranego ze skorki ;) z przypraw ja daje multum papryki ostrej sol pieprz przyprawe do miesa wolowego mozesz tez dac kilka kropel sosou sojowego jak bedzie za geste wez zpatelmni troche tego sosiku wlej do kubka dodaj smietany i rozbeltaj wolno wlewaj na patelnie swego czasu ( tersz uz absolutnie nie ) dodawalam do plackow po wegiersku sos pieczeniowy ciemny knorra ) usmaz duzy placek na cla patelnie naloz do niego sosu zloz na pol daj kleks wiejskiej smietany i drobno posiekanego ogorka kiszonego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez jajka nigdy nie robilam szczerze mowiac wiec nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj cebula biala mialo byc z papryka mi sie pokielbasilo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie kacia :)) Poraz kolejny jesteś moją wybawicielką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez jajka to chyba się trzymać nie będą, ja docieram żółty ser, może spróbuj ,kilka z serem usmażyć,jak się nie rozlecą to po jajko nie będziesz musiała gnać do sklepu.Pozdrowionka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko karolka ;) jakby co polecam sie tu zawsze grasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiam placki
a ziemniaczane najbardziej a już najnajbardziej po węgiersku okrutne jesteście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super ciesze sie ze znow moglam pomoc ;) fajnie tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duży placek ziemniaczany + dobry gulasz wołowy w środku zawinięty, i jest supcio a przyprawienie to już indywidualna sprawa, do tego jakaś surówka mniam :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i do tego jakiś kleks
śmietany :) bez surówki, placek muszę czuć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacia a Ty znów
nie pracujesz tylko gotujesz:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pisalam o kleksie smietany :) puszota a na to kiszony ogras :) drobno pokrojony bajeczka ;) tez uwielbiam takie placki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pracy siedze ale mam chwiloa przerwe to pisze cosik tam a co bardzio Ci przeszkadzamoja osoba na kafe? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka duża
uwielbiam placki ziemniaczane. Placek po węgiersku robię tak jak podała kacia, ale robię tylko dla moich facetów - męża i syna;) natomiast ja wolę sam placek + śmietana i to juz jest poezja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacia a Ty znów
ależ skąd, nie przeszkadzasz:) pisz sobie, szybciej Ci czas w parcy zleci. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jem tylko ze smietana ze smietana i czarnym "'kawiorem"" abba :D pyszotka z sosem pomidorowo-smietanowo-pieczarkowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze chwilka i znow do pracy korzystam z ostatnich chwil luzu ;) to oki bo juz sie przestraszylam ze przeszkadzam zglodnialam od tego topiku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacia a Ty znów
ja też zgłodniałam, wyobraźnia działa - placki mi pachną. Wobec tego zjem drugi śniadanko, kanapkę z serem topionym ze szczypiorkiem hohland;) tez jestem w pracy;) do 15 ale już przygotowuję się do weekendu :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość placki ziemniaczane robie
tak: ścieram ziemniaki na tarce, do tego ścieram również cebulę (takie kawałki pokrojonej u mnie nie przejdą, z resztą lepsza jest starta razem z ziemniakami), dodaje jajko, niewielką ilość mąki zwykłej i ziemniaczanej, sól i przeprz. Smażę. Gulasz to różnie, zawsze wychodzi mi inny bo nie robię według przepisów tylko to na co mam ochotę ale napiszę mniej więcej jak robię. Mięso (chude bo nie lubię żył ani tłuszczu na mięsie więc wybieram szynkę lub mięso pieczeniowe) kroję w drobną kostkę. Na oleju podsmażam cebulę, dodaję mięso i również podsmażam, podlewam wodą, dodaję listek laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, paprykę słodką i ostrą, ząbek lub 2 czosnku i jeszcze jakie tam przyprawy wpadną mi w ręce. Duszę wszystko a na końcu zagęszczam mąką z wodą. Czasami do gulaszu dodaję startą marchewkę lub paprykę czerwoną pokrojoną w kostkę. Tak jak wspomniałam, zawsze robię inaczej ale zawsze wychodzi pyszny! ;) A i tak placki ziemniaczane najbardziej lubię z sosem pieczarkowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość placki ziemniaczane robie
moja mama do placków dodawała jeszcze dużo kminku :o Osobiście nie cierpię kminku więc zawsze mi odlewała osobno ciasto bez niego ale co kto lubi. Ja czasami dodam szczyptę kminku ale mielonego, wtedy go tak nie czuć ale placki są aromatyczniejsze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do placków ziemniaczanych,ścieram na tej samej tarce co ziemniaki (najdrobniejszej) 1 duża cebulę i 1 sporą marchewkę),dodaje oryginalnego smaku i powoduje,że placki nie są tak ciężko strawne.Słyszałam też ,że niektórzy ścierają jabłko,po to by ziemniaki nie ciemniały.Sama nigdy nie próbowałam.Najbardziej smakują mi ze śmietaną. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×