Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość donakaran

sposoby na oszczędzanie

Polecane posty

Gość kaśkattuuttuu
prostym, szybkim i 'bezbolesnym' sposobem na regularne oszczednosci jest zmiana dostawcy energii elektryczej. my zmienilismy na Axpo - dostarczaja nie tylko prad ale takze gaz. a ich oferta i ceny sa na prawde super :) z nimi zaoszczedzilam juz sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż wcale nie jest trudno oszczędzać o ile tylko ma się dobry plan. Od kiedy sobie założyłam konto oszczędnościowe idzie mi łatwiej, bo mam motywację, żeby na drugim koncie nie było pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszy plan to miała ta z podpaskami huehue ale idiotki. Zjadajcie spod siebie to zaoszczędzicie na jedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina_p
Ja oszczędzam na lokatach. To najbezpieczniejszy sposób na zysk. Korzystam przy tym z rankingów lokat, a szczególnie użyteczny jest ten: http://extralokaty.pl/). Znalezienie dobrej oferty bez tego typu narzędzi jest czasochłonne, a różnice pomiędzy bankami są ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OszczędnaBasia
Jeżeli chcecie sprawdzić, czy możecie zaoszczędzić na przykład na rachunkach za prąd, to zajrzyjcie na https://enerad.pl/porownywarka-kalkulator/ . Jedyną wymaganą informacją o Was jest kod pocztowy. Dlaczego? Ponieważ w zależności od regionu Polski są różni operatorzy prądu (różne opłaty dystrybucyjne) i różni sprzedawcy. Zobaczcie po prostu, czy teraz nie przepłacacie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacia998
moj sposob ktory wszystkim polecam to zmiana dostawcy pradu. wiekszosc z nas o tym nie mysli i ciagle ma stare i nieopacalne umowy. ja przeszulkalam internet i znalazlam dostawce energii elektrycznej ktory nazywa sie AXPO. nie znacie? to sprawdzice sami ich oferte. w moim przypadku zmiana dystrybutora sprawdzila sie fenomenalnie i rachunki za prad przychodza duzo nizsze niz wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilawrobelkrk
najlepszy sposob jaki mam to zmiana dostawcy pradu. osobiscie zmienilam na firme axpo bo wg mnie maja najlepsza oferte. rachunki za prad od momentu zmiany sa duzo nizsze pomimo ze zuzywam tyle samo energii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz dość opłat za prowadzernie konta? Znajdź bank z brakiem opłat! ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl Na stronie są oferty banków w kategorii: karty kredytowe konta osobiste konta oszczędnościowe kredyty gotówkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrym sposobem na oszczędzanie są żarówki led activejet, także sporo można oszczędzić na wodzie, np. prysznic zamiast kąpieli, również zmywarka pozwoli zaoszczędzić na wodzie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnie. Najwięcej na wodzie. Dużo wykorzystujemy darmowej wody z oligocenki (pewnie ze 200 litrów na tydzień) i to w każdy możliwy sposób - filtrujemy i pijemy zamiast mineralnej, do gotowania herbaty, kawy, makaronu, ryżu, podlewania kwiatów, mycia podłóg etc. Siku robię ja, później mąż i spłukujemy wodą, którą zbierzemy z mycia podłóg, prysznica, ze zmywania etc. Na grubsze sprawy schodzi się do centrum handlowego na dół oczko.gif Kaloryferów właściwie nie odkręcamy, bo nam ciepło. Dzięki temu oszczędzamy ok. 1500 zł na wodzie i ogrzewaniu. Idąc dalej - nie kupujemy worków na śmieci tylko bierzemy darmowe reklamówki z auchan, kauflandu etc. Nie wspominając o tym, że gruntownie analizujemy gazetki promocyjne i nabywamy rzeczy tylko tam, gdzie jest rabat (mamy 5 marketów w okolicy). Rozrywka - gotujemy głównie w domu, więc nie dorabiamy restauratorów. Mąż ma dość dużo obciążenia, więc ćwiczy siłowo w domu, ja czasem włączam zestaw fitness z yt i trenuje z mniejszym obciążeniem. Dużo biegamy bo dbamy o zdrowie. Hmmm... co jeszcze? Zamiast kina oczywiście darmowe produkcje na necie. Sporo by się tego znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×