Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa, 33

drzewka owocowe w formie wrzeciona

Polecane posty

załozyłam temat na ogrodniczym, ale chyba wszyscy w ogródkach, to może tu ktoś wie... Może ktoś ma doświadczenie - prowadzi sad wrzecionowy? Albo przynajmniej kilka drzewek? Mam mało miejsca, a chcialabym mieć kilka dobrze owocujących drzewek, więc wymyśliłam, że poprowadzę je w formie wrzeciona. Chicałabym mieć jablonki, czereśnie, wiśnie, śliwki i gruszki prowadzone w ten sposób. Z tego, co sie zorientowałam, to nie da sie tak hodować czereśni ani wiśni, ale resztę - owszem. Może ktoś z Was może mi poradzić, jakie odmiany tych drzewek nadają się na wrzeciono? Jak ciąć od małej sadzonki, żeby dobrze wyrosło? Czym najlepiej podeprzeć, po w literaturze fachowej są duże rozbieżności? Będę wdzięczna za wpisy praktyków albo za linki do jakiś materiałów na ten temat albo namiary na literaturę, bo niewiele znalazłam w necie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajefajna, dzięki za linka, poczytałam i czuję sie jak na tureckim kazaniu chyba jednak wybiorę się do jakiejś księgarni ogrodniczej/rolniczej i zaopatrzę się w knigę o podstawach sadownictwa, bo z wpisów na tym forum zrozumialam mniej więcej 1/4 tekstu :( mi by ktoś musiał, jak dziad krowie na miedzy, wytłumaczyć jak ciąć te drzewka, żeby wyszło wrzeciono, nie wiem, jak z przewodnikiem, bo tu chyba nie każą ciąć, ale to jak sie porozgałezia, jak bedzie jeden gruby? no i jak go potem ciachnę na 2 metrach, to czy będą dobre boczne odrosty? ... ech... na stare lata trzeba podręcznik kupić, jak nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tata ma swirka na punkcie ogrodu i wiem, ze duzo czerpie z ksiazki pt OGROD PRZY DOMU autora nie pamietam, ale zobacz w ksiegarni moze cie zainteresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takiego sadu nie prowadzilam i nie wiem jak dziala, ale wiem gdzie mozesz dobre drzewka owocowe, któe na pewno dadzaCi pyszne i zdrowe owoce. My kupowalismy w www.drzewkawaleczek.pl i sa bardzo smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×