Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dreappp

Czy tyle rzeczy na początek dla noworodka wystarczy ?

Polecane posty

Gość dreappp

witajcie O to moja lista zakupów - Łóżeczko + materacyk + pościel + ochraniacze + prześcieradło z gumką + ceratki - Wózek + pościel do wózka - fotelik samochodowy - wanienka + leżaczek (czy coś takiego) - 2 ręczniki z kapturkiem + 2 normalne - Rożek z usztywnieniem kokosowym - 2 kocyki cienkie - 1 kocyk grubszy - Pieluchy tetrowe 20 - 30 szt - 3 czapeczki cienkie bawełniane + 1 grubsza - po 7 szt. body,śpiochy,pajacyki kaftaniki - 4 szt cienkie skarpetki - zestaw butelek (tommee tippee) + szczoteczka do mycia - smoczki - pampersy newborn - termometr do ciała i wody - mokre chusteczki nawilżające - gruszka do noska - puder - krem do buzi - krem na odparzenia - szampon 2w1 nivea - gaziki jałowe (do przemywania oczu) - szczoteczka z miękkim włosiem - nożyczki zaokrąglone - podgrzewacz do butelek czy jeszcze o czymś ważnym zapomniałam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreappp
bardzo proszę o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwojeczka
zalezy kiedy rodzisz? jak teraz to ok ale jak w jesien, zima to cos cieplego na spacer np. spiworek kombinezon. ja tez kupilam posciel do wozka ale nie uzywal ani razu bo przykrywalam kocykiem. rozek tez mialam ale moj nie lubial w nim spac . od poczatku lezal pod kolderka. ochraniacze do lozeczka mam w komplecie do poscieli ale ani razu nie ubralam. na poczatku nie zakladaj bo wazna jest dobra cyrkulacja powietrza. taki maluszek tylko lezy i nic sobie nie zrobi. moj synek ma juz 6m-cy i wsadza nogi miedzy szpary ale i tak nie zakladam tego bo nie chce mu tej ' wolnosci' zabierac:) lezaczka nie kupilam do wanny, tylko sama trzymalam synka . wanne stawalam na szerokiej kanapie zeby sie nie schylac;) w sumei to duzo rzeczy kupilam a wcale nie ptrzebowalam. moral z tego taki ze kazde dziecku jest inne i ma inn e potrzeby np. rozek, otulaczek itd. wydaje mi sie ze najwazniejsze masz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwojeczka
podgrzewacz to super sprawa u mnie byl non stop w uzyciu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwojeczka
aha nie wiem czy masz jakies pudeleczko na smoczki bo jak toje dziecko polubi a wyjdziesz na spacer to lepiej miec. ja kupilam po 2 zl chyba wiec to nie majatek a zawsze do wozka wrzucic idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreappp
dziękuję za odpowiedz :) Termin mam na 4 sierpnia A czy nie uważasz że za mało skarpetek czapeczek i ubranek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreappp
nie mam pudełeczka . Jest jakieś specjalne na smoczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzisz w lecie? Mogę Ci napisać z własnych doświadczeń: - łóżeczko, reszta z 1 pkt.- jak chcesz kocyka używać, to pościel niepotrzebna (jak masz komary to moskitiera na lato) - posciel do wózka- mi niepotrzebna, jedną flanelową pieluchę rozłożyłam jako prześcieradełko bo łatwo wyprać, mam jeden kocyk zawsze w wózku odłożony jakby co - wanienka u mnie się sprawdziła na stelażu, świetna wysokość, jak masz odpowiedni stół to nie trzeba - 2 ręczniki z kapturem wystarczą (faktycznie wygodne), ale 2 dodatkowych nie trzeba chyba... - pieluchy tetrowe- chcesz do przewijania? to wtedy bardziej rozsądną ilością jest 60 szt. :) do noszenia, pod buzię, do wanienki? ja mam jedna tetrę do wanienki, reszta została do sprzątania bo mu buzię obcierają, mam ok. 7 flanelowych i są ok. - ubranek miałam więcej, ale jak nie masz problemu z praniem to ok. Kaftaników nie polecam, w ogóle na początek lepsze zapinane w kroku, trzymają pieluchę, do śpiochów lepiej body - butelki- kup jedną na początek, sprawdzisz czy z takiej umie pić. Do małych butelek nie trzeba szczotki, umyjesz ręcznie gąbeczką. Nie będziesz karmić piersią? Ja mam butelki NUK i mają kapsle zabezpieczające (żeby się mleko nie wylało z leżącej butelki w transporcie), dobra opcja - smoczek- 1 szt (jak wyżej- moze mu nie pasować), pudełko na smoczek kup - gruszka- u nas tylko aspirator się sprawdził i woda morska - gaziki jałowe u nas tylko do pępka były (oczka po prostu palcem myję w kąpieli, ew. wodą przegotowaną i płatkami kosmetycznymi, przecież powieki a nie gałki oczne :P ) do pępka Octanisept- przynajmniej nie szczypie - puder- ja jeszcze nie używalam, jak uważasz Mi się przydał przewijak na łóżeczko, załuję że nie miałam od razu po porodzie bo się męczyłam z przewijaniem na łóżku na podkładach, poczułam różnicę dopiero jak stałam. Myjka do kąpieli (chyba że wolisz ręką myć). Termoopakowanie na butelkę (jak karmisz butlą). Super się sprawdziły kieszenie na łóżko ze sztucznego tworzywa, takie: http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/kusiner-kieszenie-scienne-czerwony__0100245_PE243019_S4.JPG mogę odłożyć np. mokrą butelkę po kąpieli i nic sie nie brudzi, odkąd mam przewijak na łóżeczku- wszystko pod ręką. Mała ścienna lampka z łagodnym światłem żeby dziecka nie wybudzać za bardzo. Poduszka do karmienia- ja używam zwykłej małej, byleby coś pod łokieć podłożyć. Wkładki laktacyjne i tak Ci się przydadzą po porodzie bo będziesz mieć mleko nawet jak nie chcesz karmić. Kosz na śmieci na pampersy, koniecznie z klapą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwojeczka
sa specjalne pojemniczki na smoczki. kupisz byle gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waasssssa
dreappp moim zdaniem za duża ta lista, śmiało możesz kilka rzeczy wykreślić. Chyba że pieniądze nie są problemem:) Dokup na pewno jakiś dresik, cieplejszą bluzę czy cokolwiek. W sierpniu zdarzają się zimne dni. Moje pierwsze dziecko rodziłam w końcówce lipca, jak wychodziłam ze szpitala padało i było straszliwie zimno. Po 7 sztuk body i pajacyków Ci starczy, kaftaników nie używałam. Ciuszki zawsze można dokupić a nie ma co robić zapasu bo dziecko wyrośnie. Termometr do wody u mnie się nie sprawdził, lepszy sposób na "łokieć":) Smoczek kup jeden, moje starsze dziecko kochało smoczki i miało ich wieele, młodszemu kupiłam przed porodem mały zapas, okazał się zbędny, bo młodsze smoczka nie używa. Zawsze możesz dokupić;) Bawełniane czapeczki, sądze że wystarczy 1 na wyjścia, w domu nie ma potrzeby zakładania - zwłaszcza w sieprniu Leżaczek do wanny się u mnie nie sprawdził, nie polecam. Tak samo posciel do wózka - lepszy kocyk, a w upały pieluszka tetrowa. Ochraniacze są zbędne według mnie, za to prześcieradeł kilka musisz sobie sprawić. Ręcznik z kapturem mam jeden (i jeden zapasowy po starszym dziecku, ale nie uzywam go), po kąpieli wrzucam do pralki, rozwieszam i na następną kąpiel mam czysty. Rożek - przy starszym nie uzywałam, przy młodszym był wymóg w szpitalu by mieć. Kupiłam bez usztywnienia, i do dzis służy za kołderkę, a dziecko ma ponad rok. Nożyczki zaokrąglone - ja trafiłam na beznadziejne, obcinam zwykłymi do paznokci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdbdududndnd
a ja ubieralam noworodkowi wlasnie kaftaniki i spiochy albo pajacyki, ale nie mialam az tylu ciuszkow, co Ty. no i kupilam wieksze, na rozm. 62-to dziecko dluzej ponosilo niz takie na styk. -nie mialam wanienki na stelazu ani lezaczka do wanienki.. -butelki mialam dwie, smoczek jeden.. co to jest to pudelko do smoczka? ja mialam smoczki z nakladka.. -poscieli do wozka tez nie mialam.. tylko kocyk, rozek krotko uzywalam... -2 reczniki wystarcza-mialam taki z kapturem a drugi zwykly.. po co tyle pieluch tetrowych? -akurat szczoteczka do mycia butelek mi sie przydala.. -nie mialam termometru do wody.. -gruszke mialam i sie przydala plus wlasnie roztwor z wody morskiej.. -pudru nie uzywalam.. -do pupy sudocrem na odparzenia.. Na poczatku wloski i cialko dziecka mylam mydelkiem dla niemowlat.., -gazikow nie mialam, jedynie platki kosmetyczne.. -podgrzewacza do butelek tez nie mialam -nozyczki i szczotka do wloskow tak, termometr do mierzenia temp. tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdbdududndnd
ja na chlodniejsze dni polecam pajace z polaru-super sprawa-cieplutkie i mieciutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreappp
pieluch miało być 10 - 20 pomyliło mi się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prześcieradła mam dwa, trzecie dostałam rezerwowe ale jeszcze nie użyłam. I pod buzię zawsze flanelkę daję do łóżeczka to nie muszę prześcieradła tak często zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreappp
Historynka czyli w łóżeczku też nie masz podusi ? tylko pieluszkę ? i na noc też przykrywasz pieluszką ? a co ze skarpetkami ? nakłada się je ? czy za gorąco ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi /
ja robie tak jak historynka. klade pieluszke pod glowke jak maly spi. tez mam 2 przescieralda i starcza bo jak maly np. uleje to wymienie pieluszke a przescieradlo jest cale ja mialam pojemnik na smoczek bo mialam smoczki bez nakladki . jezeli jest z nakladka to nie trzeba koniecznie ale uwzam ze lepszy jest pojemnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i to i to i to
Lista zakupów Sen: 1. łóżeczko z odpowiednim materacykiem (w tym samym rozmiarze , (Łóżeczko najlepiej od razu kupcie w większym rozmiarze, aby za pół roku nie wymieniać na większe. Nasza mała przez pierwsze 3 miesiące spała w dużym koszu wiklinowym oczywiście z materacykiem i pościelą , na podłodze dzięki temu przenosiliśmy kosz z naszą małą z pokoju do pokoju, a z pokoju do kuchni, w zależności od tego gdzie w danej chwili siedzieliśmy, jedliśmy itp. i cały czas mieliśmy ją na oku . Materacyk taki twardszy raczej; 2. prześcieradło z miękkiej, frotowej bawełny albo bawełniane (2-3 szt.) w rozmiarze materacyka, najlepiej z gumką, aby się nie zsuwało; 3. kołdra najlepiej z anilany (nie uczula) ale to na później, na początek wystarczy dzieciaczka przykrywać rożkiem lub ciepłym kocykiem w małej poszewce; 4. bawełniane poszewki na kołdrę w ładnych pastelowych kolorach (2 szt.) lub zamiast kołdry; 5. śpiworek do spania (1-2 szt.); 6. ochraniacz na łóżeczko najlepszy jest na cała długość łóżeczka, a nie tylko na trzy ścianki, lepszy jest wyższy;www.e-kubraczek.pl 7. cienki kocyk; 8. grubszy polarowy kocyk; 9. rożek do karmienia i do przykrywania malucha w pierwszych miesiącach życia; 10. karuzela nad łóżeczko najlepsza jest z pilotem aby w nocy nie wstawać; Pielęgnacja: 1. Chusteczki, najlepiej nasączane mleczkiem lub oliwką do wycierania pupy - my używaliśmy i używamy BAMBINO, inne mają dziwne zapachy, niektóre są za suche; 2. chusteczki higieniczne najlepiej w dużych paczkach ; 3. maść ochronna (lub krem) do pupy my używamy LINOMAG i SUDOCREM (bephanten) w ogromnych ilościach; 4. pieluszki jednorazowe NEW BORN- na początek 2 opakowania różnych firm (żeby zobaczyć, co najbardziej odpowiada tobie i dziecku), my używaliśmy HUGGIES i mała nie miała żadnych odparzeń, raz kupiliśmy pampersy i na drugi dzień już dostała krostek na pupie (na te krostki dostaliśmy super maść od lekarza); 5. paklanki to są takie małe reklamówki, perfumowane na pieluchy z kupą rewelacja my byliśmy nimi zachwyceni sami sprawdźcie ; 6. pieluszki tetrowe (20-50 szt.); 7. płyn do kąpieli dla dzieci lub mydło, najlepiej w płynie z wygodnym dozownikiem np. Oilatum my kąpaliśmy naszą małą w krochmalu i miała super ciałko 8. mydełko my używamy BIAŁY JELEŃ i NIVEA; 9. zasypka mieliśmy,ale nie używaliśmy, bo się trochę bryliła i ciężko ją potem było umyć z pupy małej 10. oliwka dla dzieci my używamy BAMBINO; 11. krem do buzi - my używamy „Nivea na Każdą pogodę; 12. proszek do prania / płyn do prania dla dzieci - u nas nie sprawdziła się Lovella, bo ma bardzo intensywny zapach i nawet mój mąż nie mógł go znieść - my używaliśmy proszku Dzidziuś i Jelp, a na początku praliśmy ubranka w płatkach mydlanych, a raczej nitkach mydlanych; 13. patyczki do uszu my nimi też spirytusowaliśmy pępek; 14. wanienka, najlepiej z odpływem w dnie lub łatwa w myciu my kupiliśmy taką najzwyklejszą, ale w największym rozmiarze, aby za miesiąc nie wymienia na 10 cm dłuższą i dzięki temu służyła nam dość długo; 15. płatki kosmetyczne do mycia buzi; 16. sól fizjologiczna do przemywania oczu (kilka fiolek najlepiej takich z wielokrotnym zamknięciem); 17. duży miękki ręcznik (2- 3 szt.) - najlepiej okrycie kąpielowe; 18. miękka szczotka do włosów i grzebyk; 19. gruszka do nosa miękką końców, ale lepszy jest system do nosa FRIDA u nas niezawodny ; 20. waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka (10 szt.) my używaliśmy wacików wyjałowionych i małej buteleczki spirytusu; 21. nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami w praktyce używaliśmy moich małych nożyczek do paznokci.www.e-kubraczek.pl Ubranka 1. kaftaniki - rozm. 56 - 2 szt., rozm. 62 - 3 szt są słabe w używaniu, ale fajnie wyglądają; 2. śpioszki - rozm. 56 - 2 szt., rozm. 62 - 3 szt; 3. body z krótkim, długim i bez rękawów większa ilość, bliżej nieokreślona to najlepsze ubranka dla dziecka - my głównie ich używaliśmy; 4. śliniaczki 2-3 szt. - na później 5. czapeczka bawełniana po kąpieli 2-3 szt.; 6. skarpetki cienkie 3-5 par; 7. skarpetki grube 3-5 par; 8. pajacyki - piżamki -rozm. 56 - 2 szt, rozm. 62 - 3 szt. - są naprawdę super, nasza mała do teraz w nich śpi; 9. pajacyki welurowe;. 10. sweterek / bluza 1-2 szt. Rozm. 62; 11. kombinezon zimowy; 12. rajstopki rozm. 62 1 -2 szt. na później; 13. spodnie / sukienka w zależności od płci; 14. ubranko wyjściowe, aby wzbudzić zazdrość innych mam 15. polarowy pajacyk rozpinany w kroku i z przodu na całej długości (1 szt.); 16. czapki z nausznikami osłaniające uszy i czoło: cieplejsze (2 szt.), ; 17. szafka na ubranka. Spacer i dom: 1. Wózek głęboki gondola; 2. Fotelik do samochodu 0-13kg - kołyska (najlepiej taki, który można wpiąć do stelaża wózka); 3. Adapter do fotelika (takie uchwyty do mocowania w stelażu wózka fotelika samochodowego); 4. Torba najlepiej, żeby była lekka, bo jak nawkładacie w nią butelek i innych bambetli to waży tonę; 5. Parasolka (później); 6. Folia przeciwdeszczowa do wózka; 7. Śpiworek do wózka; 8. Leżaczek - super fajna rzecz, nasza małą lubiła się w nim bujać i nie płakała, a nawet w nim zasypiała, wygodnie też jest go nosić, my naszą małą wkładaliśmy do niego i np. jak jedliśmy obiad to stawialiśmy ją przy stole, i zawsze mieliśmy ją na oku, i była w nim bezpieczna, bo w leżaczkach są pasy, aby nie wypadła; 9. polarowy kocyk; 10. krem ochronny do buzi my używaliśmy „NIVEA na każdą pogodę; 11. moskitiera do wózka na lato; Karmienie 1. wkładki laktacyjne - u nas najlepiej sprawdziły się PENATEN; 2. butelka 250 ml. 2 szt. ; 3. butelka 125 ml 2 szt. Dla nas najlepsze są butelki i laktator AVENT, mają fajny system,www.e-kubraczek.pl wszystko do siebie pasuje, potem do butelek można dokupić końcówki od kubeczka nie kapka, fajne pojemniczki na pokarm itp. I wszystko do siebie pasuje, można z wszystkiego korzystać wymiennie, my do tej pory korzystamy z ich systemu i bardzo sobie chwalimy; 4. buteleczka do lekarstw 1 szt super przydatna i wygodna; 5. szczoteczka do mycia butelek i smoczków; 6. smoczek uspokajający 2 szt (0-3m) , my przetestowaliśmy kilka i najlepsze były NUBY; 7. łańcuszek do smoczka; 8. smoczek do płynów (0-3 m) - u nas system AVENT; 9. smoczek do mleka (0-3m) - u nas system AVENT; 10. termo opakowanie termosik *2 szt, takie, aby butelki się do nich mieściły i słoiczki z jedzeniem; 11. sterylizator parowy my gotowaliśmy normalnie w garnku, bo sterylizatory to ogromne pudła; 12. podgrzewacz ( nasza mała urodziła się w zimie, kiedy było włączone ogrzewanie i kładliśmy butelkę na kaloryferze przy łóżeczku, cały czas była ciepła ale jeśli chcecie kupić podgrzewacz, to kupcie taki co w 2 minuty podgrzewa, a nie w 10 minut, bo dzieciaczek jest bardzo niecierpliwy i po 2 minutach to już wyje w wniebogłosy; 13. fotel do karmienia lub coś wygodnego z oparciem - NA PÓŹNIEJ; 14. mała lampka do włączenia w nocy łatwiej dojść do dziecka z jedzeniem; tyle w tej chwili pamiętam jakbyście mieli jakieś pytania to dzwońcie (piszcie), mu już przez to wszytko przeszliśmy i mamy trochę przemyśleń ..... A teraz co zabrać ze sobą do szpitala.... i co Was tam czeka... Torba do szpitala dla dziecka 1. nożyczki do paznokci; 2. szczotka, grzebień; 3. zestaw ubranek: 4. a) najlepsze są body kilka sztuk; b) kilka śpioszków / pajacyki/ kaftaniki itp; c) skarpetki; spakujcie dwa komplety (najlepsze są body z długim rękawkiem, pajacyk, bluzeczka na wierzch) w rozmiarze 56 i 62 (nie wiadomo jak duży będzie dzieciaczek), czapeczkę, kocyk w oddzielny woreczek i zabierzcie na sale porodową po narodzinach pielęgniarka w te ubranka ubiera maluszka; 5. 2 czapeczki najlepiej wiązane pod szyjką aby nie spadały; 6. rękawiczki niedrapki dzieciaczek rodzi się z długimi paznokciami i od razu rysuje sobie nimi buźkę, można też na rączki założyć skarpetki; 7. pieluszki (jednorazowe lub tetrowe, z ceratkami) dziennie schodzi około 8 10 szt; 8. kilka pieluszek tetrowych do wytarcia np. buźki; 9. kilka pieluszek flanelowych do przykrycia, do położenia na wadze w szpitalach nic na nich nie kładą;www.e-kubraczek.pl 10. Kocyk (dzieciaczka po wyjęciu z brzuszka ubierają i zakręcają w kocyk, aby nie zmarzł w brzuszku miał przecież cieplej ; 11. rożek my go używaliśmy jako pierwszej kołderki; 12. krem do pupy (Linomag); 13. oliwka dla dzieci; 14. ręczniczek okrycie kąpielowe jest lepsze, bo ma róg na główkę, wówczas łatwo wytrzeć jest nim główkę dziecka z wody); 15. mały jasiek przydatny przy karmieniu albo specjalną poduszkę do karmienia; 16. kosmetyki do mycia dzieciaczka my nie pozwoliliśmy w szpitalu naszego dzieciaczka umyć w kosmetykach Johnsona, bo podobno dzieci uczulają, a szpitale dostają je za darmo od producenta ja używałam kosmetyków Nivea i były super, no i są tańsze; 17. chusteczki do wycierania maluszka ; 18. butelkę 125 ml i smoczek 1 jakby maluch nie umiał ssać cycola 19. smoczek uspokajający my zamierzaliśmy nie dawać dziecku smoczka, ale jak przez 2 tygodnie mała płakała to się złamaliśmy; 20. koniecznie zróbcie sobie zdjęcie w TRÓJKĘ już pierwszego dnia pamiątka na całe życie . Torba do szpitala dla mamy 1. dokumenty; 2. woda niegazowana w sali porodowej jest strasznie gorąco i schodzi jej dużo; 3. coś do ust krem, pomadkę odżywczą bo strasznie wysychają i pękają z gorąca i wysiłku; 4. soki ( jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy. Odradza się spożywanie soków, napojów, uczulających dzieci, np. truskawkowych, z owoców cytrusowych);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwojeczka
autorko poduszki sie nie kladzie pod glowe takiemu maluchowi. w lato mozesz przykryc delikatnym kocykiem. jezeli bedzie cieplo a maluch bedzie spal w pajacu to nie potrzbea skarpetek. skarpeti zaloz jak bedzie mial gole stopy. na poczatku powinnas okrywac stopy czyli pajac albo skarpety bo noworodki maja problemy z trzymaniem temperatury. termometru do wody tez nie mam bo sama sprawdzam tak na 'oko':) termometr do ciala mam elektroniczny i mierze w pupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadzieic26
to i to i to i to ale lista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwojeczka
osobiscie uwzam ze nie potrzebujesz tyle rzeczy na poczatek o ktorych pisze to i to i to ale ybor nalezy do ciebie autorko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreappp
nie tyle rzeczy na pewno nie :) nawet nie czytam do końca... :) bo aż się za głowę złapałam . A co myślicie o wózku ? może być ? czy poleciłybyście mi inny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie nie daję poduszki, podobno takim małym dzieciom nie trzeba (i tak mają inn proporcje, głowa jest duża i nawet bez poduszki leży prosto). A na poduszce dziecięcej z Ikei, takiej do łóżeczka, jest oznaczenie że po roczku wolno używać i wtedy też dam. Pieluszka żeby właśnie prześcieradełka nie brudzić, dziecku się uleje i to brzydko pachnie, o higienie nie mówiąc. Ja skarpetki i czapeczki zakładałam noworodkowi (urodzonemu na początku marca) ale teraz już nie, jak uważasz, niekótre dzieci lubią mieć ciepło. Kocyki na lato kupiłam w Ikei- http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00194847 nie są małe a cieniutkie. Rożek nawet na kołdrekę się nie nadał bo za mały był. Radzę kupić taki za kilkanaście zł. i jeśli się sprawdzi to droższy, ładniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppppppppppppp
rodze w polowie czerwca i nie mam poscieli ani do wozka ani do lozeczka bo wydale mi sie zbedna. nawet jak beda chlopniejsze dni to w rozek wsadze i ok a posciel kupie na jesien. kocyki mam tylko dwa-jeden cienki polarowy i jeden grubszy, w upaly bede przykrywac pieluszka. pieluch tetrowych mam 15. rwczniki z kapturkiem tez 2. z ubran to nie powiem bo mam mnostwo, ale polowe dostalam. nie ma co za duzo kupowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i to i to i to
lista do modyfikacji oczywiscie- sporo mozna usunąć ale coś moze sie przydac do wybrania w sensie przypomnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppppppppppppp
aha i zamiast pudru chyba lepsza maka ziemniaczana:D sorry za literowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym poleciła jeszcze coś do przemywania pępuszka. Spirytus 95% rozrobiony z wodą (2/3 spirytusu 1/3 wody) lub Octenisept- tylko, że jest dość drogi- za buteleczkę 50ml płaciłam ok.35zł, ale małemu babrał się pępek, a po octenisepnie po tygodniu odpadł. Mały posiadał kikut w sumie 5 tygodni, spędzało mi już to sen z powiek, a jak pewnej nocy mąż przewijał małego i powiedział, że odpadł to tak długo nie wierzyłam póki nie zobaczyłam osobno klamerki- a i tak rano pytałam czy mi się to nie śniło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i zapomniałam- co do ciuszków- taka ilość Ci wystarczy, ale będziesz musiała często prać- ja dostałam mnóstwo ciuszków, także mogłam sobie pozwolić na pranie co 10-14 dni co było dużym odciążeniem na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×