Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rock'nRoll

praca za granicą czy studia w Polsce?

Polecane posty

Gość Rock'nRoll

Witam serdecznie, Jestem na drugim roku filologii ang., studiuję w małym mieście. Znajomy zaproponował mi ostatnio pracę w Walii- jako recepcjonistka w hotelu. Praca jest legalna i co najważniejsze pewna i sprawdzona przez znajomego (razem z żona siedzieli tam kilka lat, wracają bo tu maja dom i czas pomyslec o dzieciach). A ja pojecia nie mam co robic- brac dziekanke i jechac czy tez skonczyc studia i potem pluc sobie w brode ze taka szansa drugi raz mi sie nie trafi? Wiem, ze to dla mnie wielka szansa (zwlaszcza kontakt z jezykiem). Jednak boje sie przerwac studia, ze pootem nie wroce albo nie zechce mi sie konczyc.. No i oczywiscie rodzice, ktorzy radza zebym poczekala en rok, skonczyla studia i wtedy cos poszukala. Co radzicie? prosze o pomoc, bo sama już nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzoeRabatti
A nie lepiej zapytac sie siebie? Skad my mamy wiedziec o Twoich planach, marzeniach? Przemysl swoje zycie, co chcesz pozniej robic, czy praca recepcjonistki by Tobie odpowiadala. Jedni lubia spokoj, stabilnosc, zabezpieczenie finansowe ... inni lubia wyzwania, konkurencje, ciagly chaos ... nie mam pojecia co Ty preferujesz. A konczyc studia tylko po to, zeby skonczyc ... to troche zasciankowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byym
ja bym pojechala do pracy,a w miedzyczasie jak sobie znajdziesz juz pokoj i ogarniesz z praca, zaczac chodic po uniwersytetach i sprobowac transferowaqc godziny z poloskiego uniwersytetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracowalam za najnizsza
wzielabym dziekanke, a po roku zdecydowala co dalej. Na studiach zawsze mozesz sie reaktywowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracowalam za najnizsza
a gdzie do Walii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedz !!!!1
w zyciu w polsce nie nauczysz sie tak jezyka jak w uk. moa przyjaciolka jest po fililogii ang i tez przyjechala na rok po studiach zeby sie przekonac jak 'inny'' jest jezyk ktorym operuje sie na uczelni a w prawdziwym zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie jest tak jak napisała osoba powyżej. ja myślałam, że po tylu latach mam niemiecki opanowany i było 0 stresu, by wyjechać na studia za granice, ale... no jednak problemy były. przede wszystkim w rozmowie z rówieśnikami, nie czaiłam ich slangu, skrótów itp. i też stwierdzam, że nigdzie się człowiek ie nauczy języka tak, jak za granicą :) na towim miejscu wybrałabym to, co cię pociąga. to twoje życie i twoje decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yaterr
Mogę polecić firmę o nazwie Opieka Inter Job - mają biuro w Lubinie. Jestem zadowolona z warunków jakie oferują, w sumie to wynagrodzenie jest nawet wyższe niż podane widełki - 1000-1500 euro, do tego za święta płacą więcej. www.interjob.com.pl - tam sobie wszystko powinnaś znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak znasz język to myślę ze jednak praca, teraz coraz czesciej liczy sie doswiadczenie a nie wyksztalcenie. na http://www.link2usedom.eu/ maja ciekawe oferty, do Niemiec glownie, hotel restauracja, dobra opcja na pocztatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×