Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karola :)

Przystawki

Polecane posty

Witam :) Robie jutro mala impreze, tzn zapraszam 4 osoby i chcialam zrobić jakieś dobre w miare tanie przystawki:) Macie może jakies pomysly? Puki co wymyśliłam jajka faszerowane i jakieś koreczki Szukam cały czas jakichś przepisow na internecie, ale nic ciekawego nie wpadło mi w oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej karolka bagietki z maselkiem czosnkowym plus ewentulnie ser zolty ( na cieplo ) bulka najlepiej wroclawska jak nie ma bagietka podpiecz w piekarniku lub tosterze niech bedzie dobrze ciepla serek wiejski odsacz dodaj 2 zabki czosnku lekko posol wymieszaj posmaruj grzanki poloz na tym cinki plasterek wedzonego lososia pieczarki faszerowane duze odetnij ogonki drobniutko poktoj podsmaz na masle z cebulka czerwona i mielonym miesem dodaj przyprawy wg uznania i apre kropel sosu sojowego nafaszeruj zapiekaj w piekarniku chwile przed koncem p[ieczenia posyp strtym zoltym serem pieczarki tez mozesz faszerowac bez miesa ;) np podsmaz drobna pokrojona papryke cebule zabek czosnku pora nafaszeruj pieczarke poloz na to kawalek pomidora zapiecz w piekarniku i chwile pred koncem posyp startym zoltym serem badz bez sera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym zrobila jeszcze np tatara bo uwielbiam po prostu ;) albo mini pierozki typu ravioli z soem gorgonzola ewentualnie robiaca u mnie furore rolada serowo szpinakowo lososiowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz tez zrobic oscypka na goraco z zurawina albo samego albo oscypka owijasz w plasterek bekonu spinasz wykalaczka aby sie nie rozlecialo i smazysz do tego tez zurawina i np kawalek dobrego pieczywka rowniez na cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo krewetki ale to rzyyko bo i koszt i nie kazdy lubi frutti di mare kreweki umyj osusz obierz rozgrzej an patelni oliwe z oliwek krewetki usmaz ( ywazaj aby nie zrobily sie skwarki ) w trajcie pieczenia daj 2 zabki czosnku drobniutko posiekane zmieszane rowniez z drobniutko posiekana natka pietruszki i kilkoma kroplami soku z cytryny i mozesz podlac odrobina bialego wytrwanego wina podawaj na lisciach slaty ze swiezutka bagietka ;) uffffffffffffffff mam andzieje ze pomoglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kacia :) A jakies pomysly na zimno? Bo to wsumie nie jakaś impreza tylko tak parka zaprzyjaźniona wpada na "wódke" i chciałam podac tak tylko kilka rzeczy zeby pusto nie było:) COś prostego w wykonaniu:) Bo to co piszesz pysznie brzmi, ale dla mnie to troche wyzsza szkola jazdy :P A i bez pomidorów i ogórkow bo w Niemczech jestem więc sama rozumiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo takie cosik potrzebujesz cebule dymke niewielkie pieczarki ok 1/3 kieliszka bialego ytrawnego wina sol pieprz rozmaryn szczypiorek i pietruszke pieczarki dokladnie myjesz osuszasz na maslo ( swiezutkie dajesz drobniutko posiekana dymke i pieczarki ( w calosci ) smazysz ok 4 minut a duzy ogien nastepnie dodajesz wino a zajakies 7-9 minut prxyprawy i reszte posiekanych ziol ;) na dzis chyba wyczerpaly mi sie pomysly :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa na zimno sledzik w oleju lub w smietanie tatar najlepiej ulozyc na polmiski 2-3 rodaje wedliny a na drugim kiszone ogorasy marynowane grzybki i papryke i slupki zolttego sera posypane papryka ostra do wodki sledzik obowiazkowo bo te jaja faszerowaneplus wodeczka to wiesz zaraz zaraz napisz mi czy masz dostep do super schabu bez kosci ziela angielskiego isci laurowych?? Bo jaka masz dam ci mega przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mam mam , schabik myslalam nawet w niedziele na obiad zrobic, ziele mam a liscie musze kupic :) To daj przepis jak masz jakis fajny bo mi sie pomysly wyczerpują juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo koreczki jak pisalas np kabanos+ser zolty + oliwka Ser ścieramy na tarce z małymi oczkami, dodajemy czosnku wg uznania, majonez (tak, żeby połączył składniki, nie za dużo), przyprawiamy do smaku. Pastą smarujemy krakersy, posypujemy posiekaną natką. ( pomysl z innego forum )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to z tymi krakersami tez fajny pomysl :) Zreszta jak Twoje wszystkie:p Siedze i zapisuje :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robisz tak kupujesz schab najlepiej bez kosci marynujesz go ( sos sojowy troche majonezu-ja daje kielecki no ale nie wiem czy masz dostep jak tak pewnie cena po byku ) troche wina bialego lub czerw wytrawnego ) wino niekoniecznie ) chilli sol ziolowa [ieprz kolorowy papryka slodka lubczyk ) \schab w tym marynujesz dobrze by bylo gdyby cala noc w lodowie posiedzial wstrzasaj co jais czas wyciagasz zawijasz szczelnie kilkakrotnie w folie spozywcza obwiazujesz nitka aby sie nie rozpadlo do duzego gara nalewasz lodowata wode wsypujesz garsc soli kilka lisci laurowych i kilka ziarenek ziela angielskiego gotujesz i teraz UWAGA CZekasz 5 minut az sie zagotuje wylaczasz dokladnie na 30 minut po czym ponownie wlaczasz znow gotujesz czekasz az sie zagotuje 5 minut i znow na 30 minut prxerwa czynnosc powtarsz 3 razy :) schab pycha na goraco i na zimno na zimno super do kanapek cieniutko pokrojony a na goraco rewelka z sosem chrzanowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacia Super Przepis ! :) Dzieki ! :) Dziś poszukam w sklepie schabu bo tu to cięzko o dobre jedzenie:) Jak znajde to zrobie w niedziele i napisze ci jak wyszedł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko ;) napisz na tym samym topiku karczek mozesz zrobuic tak samo ;) tyle ze ja do karczku daje koniecznie czerw wytr wino i multum ziol ( prowansalskie lubczyk bzylia czaber estragon tymianek ) sos sojowy jest koniecznoscia ciesze sie ze pomoglam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszka kukurydzy słoiczek papryki konserwowej słoiczek pieczarek marynowanych słoiczek ogórków konserwowych 3 - 4 jajka na twardo majonez te skladniki potrzebujesz do pikantnej salatki swietna do wodeczki jest wiem bo probowalam kiedys przypraswy wg uznania ale na pewno sol pieprz ( polecam kolorowy lub ziolowy ) i chillli :) odsaczasz odecedzasz gotujesz obierasz siekasz mieszasz p[rzyprawiasz konsumujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta sałatka bedzie chyba lepsza niz te faszerowne jajka :) Własnie pisze liste zakupów i bede cudować :) Myslisz ze jak zrobie dzis i wrzuce do lodowki to będą jutro nie dobre? Lepiej jutro na swiezo zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym zrobila jutro zeby bylo siweze i sup do lodowki choc na godzinke zeby sie przegryzlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wsumie masz racje dzis zrobie zakupy a jutro bede miec cały dzien to wsane rano posprzatam i zaczne robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja dziewczyny - weekedn idzie więc przepisiki do wódeczki jak nabardziej w pełni uzasadnione Ja polecam śledzie ze śliwka kalifornijską - trzeba je przygotować na dzień przed żeby sie przegryzły, ale są szybkie do zrobienia - śledzie solone chwile pomoczyć w wodzie by nie były za słone, śliwki kalif. umyć, potrzebna bedzie cebula czerwona pokrojona w połprązki oraz pieprz ziołowy i oliwa lub olej - coo kto lubi. W słoiku układamy warstwami cebula / śledz pokrojony na mniejsze kawałki / śliwka kalif - można każdą sliwkę na poł przekroić / pieprz ziołowy i od nowa a na koniec po zapełnieniu słoika zalać oliwą lub olejem zakręcić i zostawić na noc - ciekawy smak lekko słodki bardziej słony gdyż śliwka przechodzi smakiem śledzia. Koreczki - u mnie - ser żóty oliwka kabanos cebulka maryn lub korniszon, lub ser lazur + oliwka papryka czerwona i kapar. Jajka na twardo z łososiem, lub faszerowanie pieczarkami tuńczykiem, szynka i szczypiorkiem pieczony schab w pomidorowej skórce Jesli chcesz podac na ciepło polecam szybkie i nie drogie kiełbaszki kornetki zawijane w boczku i pieczone w pikntej przyprawie do grilla i ze sliwką kalif - mało roboty i nie bardzo drogie, lub szaszłyki pierś z kurczaka + papryka + lekko podgotowana marchew i pieczarki + cebula + boczek - wszystko nabić na patyczki tylko pokroić na mniejsze kawałki marchew w grubsze plastry - obtoczyc w jajku i bułce tartej i obsmażyć a przed przyjściem gosci wstawić do piekarnikka na 30 min- dobre bo można zrobić wcześniej przed imprezą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizula Pomysl na tego sledzia rewelacyjny :) Tylko nie wiem czy dostane gdzies sliwke kalifornijska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjsvfdslfgvbdlsjkfgndjkl
a jak nie chcesz żeby je zjedli (by np. mieć je tylko dla siebie) to podłóż pod stół swoje codzienne buty jak poczują zaopach odrazu odechce im się jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam teraz takie cos: mała smietana smietanka do kawy 12% serek wiejski przyprawy: *oregano *pieprz *sól *troszke wegety *chili i wyszedł bardzo ciekawy serek na krakersy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola moja rada odstaw wegete i te inne badziewia najlepsze sa ziola cud gdyby byly swieze a jak sie nie da suszone ;) np do tego co teraz zrobilas dalabym posiekana drobniutko papryczke chilli z zabkiem czosnku krociutenko podsmazona na oliwie do tego tymianek papryka slodka pieprz kolorowy szczypta soli i moze odrobima lagodnej czubricy ja tak tylko mysle mam nadzieje ze sie nie obrazisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świeże mam tylko : szczypiorek bazylie i mięte :) Nie obraze sie dlaczego :) Mój uwielbia wegete dlatego jest wszędzie u nas :) Pieprz kolorowy jak najbardziej :) i o czosnku własnie myslalam świezym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no :) to fajnie ze sie nie obrazilas jakby co pytaj chetnie doradze ;) na razie sie zegnam dzis wczesniej wychodze z pracy mam plany na wyjazd:) rada oducz swojego tej vegety no stop uzywac toz to sama chemia ;) pozdrawiam milego przyjecia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani domu
Ostatnio przypadły moim znajomym jajka faszerowane podawane na ciepło. Nie pomyślała bym, że to może być taki strzał w dziesiątkę. Polecam przepisy z http://www.jajkafaszerowane.pl które są bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej trochę zdrowiej
To jadłam ostatnio na imieninach kolegi-mówię wam dziewczyny superrrrrrrrr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×