Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pluszaq

pytanie o piwonie

Polecane posty

Gość pluszaq

nie mam ogrodka, a chcialabym miec piwonie. czy moge krzaczek piwonii hodowac w ogromnej donicy, np. na balkonie? czy musza konienie byc w ziemi? pytam w nadziei, ze mi ktos doradzi, bo jest na tym forum tyle milych i pomocnych osob znajacych sie na wszelkich kwiatkowo-ogrodowych sprawach :) z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna, chociaz piwonie nie beda rosly az tak pieknie jak w ogrodku. Zapewnij im zyzna ziemie (np z humusem, kompostem) Dobrze by bylo dawac im nawoz, np. Osmocote. Zycze powodzenia, piwonia to jeden z najpiekniejszych kwiatow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co
pamietam, to najlepszy okres na przesadzanie piwonii to sierpien, wiec jesli chcesz to teraz zrobic, to chyba nici z kwitnienia na przyszly rok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
dziekuje, zielona ksiezniczko :) bede musiala sie dokladnie wywiedziec, moze u hodowcow ... ach piwonie, cud nad cudy, a co jeden rodzaj to piekniejszy :) ale najbardziej podobaja mi sie chyba biale lub rozowe wielgasne pompony :) ale jakby ktos jeszcze mial jakies wskazowki z pierwszej reki, to baaardzo prosze sie podzielic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
nie, teraz nie bede nic robic piwoniowego, chcialam tylko tak ogolnie zapytac, przyszlosciowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też uwielbiam piwonie, ich zapach :) kiedyś próbowałam na balkonie w dużej donicy je hodować, ale nie kwitły ładnie rosły listki, nawet pojawiay sie male pączki, ale zamierały jakoś oddałam znajomym na działkę i normalnei kwitła nie wiem, czego jej brakowało, bo wg mnei miała wszystko, co trzeba - dużo dobrej ziemi, nawozy, wodę, światło ale - zyczę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo piwonie
sa bardzo kaprysnie. Mamy w ogrodzie trzy kolory i przez kilka lat kwitly tylko te czerwone - przeogromne i cudne, a pozostale tylko peczki i tyle. I tak przesadzalysmy co roku, az trafilysmy na "ich kawalek podlogi" ;) ale czym sie roznil od pozostalej czesci ogrodu? To tajemnica piwonii :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo piwonie
mialo byc co 2 -3 lata, bo co roku, to wiadomo, ze bez sensu w przypadku piwoni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
dzieki mile panie za slowa porady :) na razie zbieram informacje, mam na to prawie rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Podobno piwoni nie można sadzić zbyt głęboko w ziemi ,bo wtedy nie kwitną .może tu tkwi tajemnica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×