Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

psiunia20

egzamin przedślubny

Polecane posty

Witam,juz wiele razy mi pomogliscie to licze na to i tym razem.Chodzi o to ze dzisiaj bylismy spisac protokol przedslubny i ksiadz nam powiedzial ze teraz chcialby sie z nami spotkac tak w polowie lipca(slub mamy 27 sierpnia) i mamy sie przygotowac z katechizmu czyli to bedzie taki egzamin przedslubny.Moje pytanie jest takie-czy mial ktos z was taki egzamin i czego mozemy sie spodziewac,to znaczy jakich pytan.Bardzo prosze o odpowiedz bo sie troche stresujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deklarując się
jako katolicy powinniście znać na pamięć cały katechizm itd. zyczajnie was popyta czy chociażby ojcze nasz znacie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
pierwsze slyszę o czymś takim, nic takiego nie mieliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że można
najlepiej jakbyś miała kogoś kto brał ślub w tej parafii kto być może przez to przechodził i wam powie o co chodzi. Ja szczerze mówiąc pierwsze o tym słyszę ale jakbym miała coś takiego to bym powtórzyła: tajemnice różańcowe, grzechy główne, grzechy cudze, przykazania Boże i kościelne, jakie sa sakramenty, jak po kolei przebiega liturgia mszy, zapamiętać ważniejsze święta w roku, pacierz of kors. Ja miałam coś podobnego jak nas do bierzmowania przygotowywali, był taki zbiór około 100 pytań na które każdy katolik powinien znać odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Bardzo prosze o odpowiedz bo sie troche stresujemy " hahaha;-) uderze w stol a nozyce sie odezwa;-)) "[zgłoś do usunięcia] deklarując się jako katolicy powinniście znać na pamięć cały katechizm itd. zyczajnie was popyta czy chociażby ojcze nasz znacie itd." zgadzam sie w 100% - by sie autoreczka nie stresowala tak przynajmniej;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś na temat egzaminu wiem. Sa to 4 kartki z pytaniami (które dostaliśmy od proboszcza) i odpowiedziami, podzielone działami. Powinniście to dostać w kancelarii. pytania są różne i z róznych dziedzin np. obrzedy religijne, sakrament małzenstwa, spowiedz przedlubna, potomstwo, wychowanie dzieci itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybyś chciała to daj maila to Ci wyśle te pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybyś chciała to daj maila to Ci wyśle te pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mogłabym też poprosić na maila te pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha głupie prowo,nie sądzę żeby klechy były tak głupie i robili z dorosłych ludzi idiotów! żenada ,jeśli to prawda,to ksiądz powinien się leczyć w psychiatryku-cierpi na zbyt wysokie ego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie jest żaden egzamin tylko protokół przedśubny,ksiądz chce wiedzieć dlaczego chcesz ślubu kościelnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaŻonka
Nie tylko to chce wiedzieć, nas też wypytał o wykształcenie nasze i rodziców oraz jaką teraz mamy pracę, czy studiujemy, co studiujemy itd ;) Ogólnie troszkę nachalne te pytania były, ale nie chciało się nam dyskutować z księdzem na ten temat , więc odpowiedzieliśmy szybko i konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×