Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pikapka

potrzebuję pomocy

Polecane posty

Gość pikapka

mam dwójkę dziec i zostałam sama, bo facet z którym je mam wyjechał zagranicę miał przysyłać kasę ale wypiął sie na nas najprościej mówiąc. Chciałabym załatwić sobie zasiłek stały na syna bo jest chory. Czy nalezy mu się? Błagam, doradźcie cos bo oszaleję. Nie wiem co mam robic i od czego zacząć ten zasiłek by mi troche dupe ratował wiem, że załozyłam juz temat ale nic nie pomagacie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złóż w mopsie wniosek o ustale
nie stopnia niepełnosprawności ale zanim wezwą cię na komisje to potrwa, może zapytaj w swojej gminie o jednorazową zapomogę, to też trochę ratuje, poza tym jako samotnej matce należy ci się dodatek do rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkamamuśkowa
Wiesz gdzie przebywa? Kraj????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o stopień niepełnosprawności zgłasza się wniosek w ośrodku orzekania o niepełnosprawności. czekasz na komisję, na wezwanie czeka się zazwyczaj do 2 tyg dopiero z orzeczeniem możesz cokolwiek załatwiać. Ponadto powinnaś zgłosić sprawę do sądu o alimenty mimo tego czy wiesz czy nie wiesz gdzie przebywa ponieważ jeżeli nie on to w tej chwili płaci ci fundusz alimentacyjny. Przejdź się też do opieki społecznej gdzie należysz oni ci powiedzą czy należy ci się zasiłek czy nie, czy mogłabyś załatwić np jakiś zasiłek celowy powiedzmy na jakiś rachunek czy na coś dla dzieci i mogłabyś jeszcze spytać czy można załatwić jakieś posiłki dla Was. Możesz też przejść się do swojej parafii o ile to nie problem dla Ciebie bo też czasami pomagają. Jeżeli załatwisz gr na syna powinnaś dostawać wyższy zasiłek pielęgnacyjny ale to nie jest dużo bo 153zł i zasiłek rodzinny.Ale najważniejsze złóż wniosek o alimenty nawet nie czekaj!!!! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikapka
w Holandii jest ale nie wiem gdzie dokładnie a o alimenty złozyłam ale to trwa i zanim dostane jakąkilwiek kase to chyba bede kit z okien zrec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak w zespole orzekającym powiesz jaka jest twoja sytucja to dadzą Ci do wypisania taką prośbę o wcześniejsze ustalenie terminu komisji. Może się odbyc nawet tego samego dnia jeszcze (pod warunkiem, że beda mieli zaplanowaną). Potem na komisji jak poprosisz o wcześniejsze wypisanie orzeczenia to też powinni sie przychylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×