Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mleczna kraina

czy robicie i lubicie zupy mleczne?

Polecane posty

Gość mleczna kraina

Ja uwielbiam zupy mleczne na śniadanie.Czy ktoś z was też? Jeśli tak to jakie i jak je robicie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupy mleczne jadam od dziecka, uwielbiam. kluski lane na mleku, ryż na mleku, płatki ryżowe, kasza jaglana, kasza manna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasza manna ok
Owsianka. Zacierkowa ...byle nie z samego rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny mają rację
zacierka na mleku,kasza kukurydziana,kasza gryczana i jaglana oraz ryż na słodko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wschodnia chinka
PYSZOTKA taka zupka z rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie trawię mleka mleczne zupy to koszmar mojego kolonijnego dzieciństwa na szczęście juz mi sie nie śni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha ja też kiedyś
ja nie cierpię. czasem zjem sobie musli z mlekiem, ale to tez tak od wielkiego dzwonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwa gospodyni
uwielbiam zupy mleczne w każdym wydaniu i z kaszami wszelkimi i makaronami i zacierką kroje nawet chleb w kostkę i zalewam go ciepłym mlekiem.Moim koszmarem kolonijnym był biały ser z przecierem pomidorowym wyglądał jak rzygi do dziś śni mi sie po nocach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiam,kocham
kaszę kukurydzianą gotowaną na wodzie,ostudzonej pokrojonej w kwadraciki i zalanej gorącym mlekiem z solą,zacierkę mojej mamy,lane kluski,ryż na mleku na słodko,placki sodowe,pokrojone i podane z mlekiem,makaron gwiazdki z mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dzieciństwie nie lubiłam, teraz tak, chętnie jem z makaronem, płatkami kukurydzianymi, owsianymi, zacierkami, jestem ciekawa jak smakuje polenta, Włosi ją robią, chyba z mąki kukurydzianej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślicznotko pocytałam
o tej polencie to nic innego jak ugotowana na wodzie, na gęsto kasza kukurydziana,przestudzona,pokrojona w małe kawałki i może byc podawana z sola i ciepłym mlekiem lub ciepła z konfiturą, ale wtedy do gotowania doaje sie 2 łyżki cukru.Obie wersje lubię i są pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To paskudztwo jakich mało
za komuny popularne bo najtańsze i szybkie do zrobienia dla 200 os kolonii np Ot komunistyczny "zapchajdziób"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam - w dziecinstwie bardzo lubilam kasze gryczana, ryz na mleku na slodko i zupe mleczna z makaronem (makaron cieniutki jajeczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupy mleczne jadano na długo
przed komuną. Uwielbiam owsiankę :) Oj, aż mnie naszła ochota, żeby jutro na śniadanie sobie zrobić, a tu mleka brak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dangol2
lubie chyba kazdą , szczególnie owsianke , nie jadła juz wiele lat nie bardzo wiem jak odtworzyc ten sam smaka , ale uwielbiałam zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jadam ogolnie zup mlecznych, bo potrzebuje konkretnej strawy, ale nie moge tez powiedziec, ze ich nie lubie. pamietam z czasow 20 wieku, stolowki wczasowe serwowaly taka jedna dobra zupe mleczna, chyba to byla owsianka, albo jakas inna klusczanka, ta jedna miala bardzo dobry smak .... czasem jem platki owsiane z mlekiem i syroem klonowym, ale to juz bardziej jako jakis deser lub podwieczorek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia wciskała
zupkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabkigrabie
Mleczna z drobnymi nitkami gotowanymi w samym mleku /a nie osobno dodawanymi. lekko Posolona, do tego kromka chleba z masęm i np. konfiturą wiśniową. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowapolewa
Ja kiedyś nie przepadałam za zupami mlecznymi. Jednak od jakiegoś czasu częściej po nie sięgam. Moim zdaniem są wyjątkowo pożywne i dają energie na cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula1957
Uwielbiam owsiankęi do tego chlebek z masełkiem i miodem....pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietam, kiedys bylam w szpitalu, na OIOMie. Obudzilam sie, i czuje, ze strasznie chce mi sie szpitalnej gestej owsianki z kawaleczkiem zwyklej bulki. Akurat wtedy pani pielegniarka przyniosla mi wlasnie taka owsianke, sniadanie szpitalne... Niebo w gebie. Potem mama przyszla mnie odwiedzic, i tez dostala talerz takiej zupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj zawsze pewnie
o matko, jak ja nie cierpię zup mlecznych.:o też mam koszmarne wspomnienie z dzieciństwa. a już lane kluchy... o fuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×