Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość humbaaa

Ślub 30 tki - kościelny czy cywilny?

Polecane posty

Gość humbaaa

Sama nie wiem co lepiej...Jestem po rozwodzie ale z unieważnieniem, więc mogę wziąc ślub kościelny. Mój narzeczony wolałby raczej cywilny - bo ogólnie nie lubi kościelnych ceremonii, woli szybko i w USC, nie chce tych wszystkich procedur kościelnych chyba :D Z jednej str. też mi to na ręke bo nie mam 25 lat i dawno wyrosłam (o ile kiedys miałam) z marzeń o białej sukni i welonie :P - tylko żeby zaoszczędzić gadania rodzin, dalszych znajomych itd, że ja taka 'potępiona rozwódka' itd, to może jednak kościelny ?:O Nie wszyscy wiedzą o mojej sytuacji i może niekoniecznie musze wszystkich uświadamiać :P CO BYŚCIE WYBRAŁY??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzi@
cywilny, krótko i na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thorgalll
kościelny :) a co! jesli nie wszyscy wiedza - nie muszą - po co mają gadac :P ludzie sa podli, pamietaj!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAX 22
Jesli biezesz ślub dla ludzi to kościelny a jeśli dla siebie to cywilny bo jak Wam nie wyjdzie to latwiej rozwieśc się niż unieważnić w kościele, chyba że masz wprawę. A tak naprawdę to po co Ci ślub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
mam wprawe :O dzięki... :O to miał byc zart rozumiem Po to, żeby miec wszystko tak jak trzeba, a nie przy jakims wypadku czy innym niepzrewidzianym zdarzeniu zeby wszystko mi zabrała jego rodzina, albo odwrotnie :O Zeby majac 55 lat nei móic - to mój chłopak :O po prostu! Mąż i żona - jakby nie było WYGODNIEJ jest nam to sformalizowac. A po co ludzie biora śub?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli dla ciebie
ślub koscielny to tylko biała suknia i dużo formalności, to bierz cywilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie uznaję samych cywilnych, jak ślub to oczywiście że kościelny i nie chodzi tu o szopkę przed rodziną (choć ja tą uroczystość wcale za szopkę nie uważam) ale przecież to Twoja decyzja więc w czym problem. Chyba nie uważasz że jesteś stara?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
własnie ten cywilny --- WIELE osób nie wie ze jestem rozwódką wiec po co mają gadac mi za plecami - mam n atym punkcie fioła, jestem przewrazliwiona :(:( dlatego sie zastanawiam na kościelnym troszke... Nie, nie uważam ze jestem stara :D:D a jakie to ma znaczenie ze o tym napisałas???:) Można byc 'za starym' na ślub??? mam 30 lat ;) czuje sie młodoooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, bo tak zrozumiałam zę nie chcesz kościelnego bo nie jesteś młoda, sorry zrozumiałam Cię źle. Jak chcesz, to zależy od indywidualnych przekonań. Ja nie wyobrażam sobie w sytuacji gdy nie ma do tego przeszkód nie wziąć ślubu kościelnego.....natomiast Ty możesz mieć inne poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
wiesz, najgorsz że ja sam anie wiem co bym chciała :D co lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
więc delikatnie namówić na kościelny narzeczonego? bo on raczej skłąnia się ku usce... a dla mnie to troche sztywne i urzedowe... chociaz MNIEJ BIEGANINY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
hehe, tylko który? kurdee ale jestem... nie wiem co chce :( A co WY byście wybrały w mojej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxmen
A co mówi twoje sumienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
chyba kościelny... ale nie taki jak wziałam kilka lat temu... tylko spokojniejszy, skromniejszy, mniej gościiii, cichy bardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
ew. coś spontanicznego - cywilny na szybko gdzieś na wyjeździe... o tooo bym tez chciał, zebym nie musiała robic tych zaproszeń, spedów, ustalac kolorów kwiatów itd itp :O nie chce mi sie tej otoczki na pewno!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej nie bierz żadnego ślubu
ty naprawdę masz 30 lat? :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
bo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej nie bierz żadnego ślubu
bo sprawiasz wrażenie niedorozwiniętej, tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humbaaa
dziękuję za inteligentne wypowiedzi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzi są dostosowane
do poziomu topiku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAX 22
Nie powinnaś brac żadnego slubu bo albo jesteś opozniona w rozwoju albo to jest podszyw. Normalna 30 latka kwestię ślubu omawiałaby z narzeczonym a nie z obcymi ludżmi na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza tym że żeby
poza tym, że żeby wziąć ślub kościelny to trzeba być praktykującym katolikiem, a nie księdza na oczy na widzieć przez większość życia, ale ślub w kościele brać "żeby rodzina nie gadała". Szok, w jak zacofanym kraju żyjemy :O I nie dziw się, że niektórzy zrozumieli, że masz problem z wiekiem, bo nie wiem po jaką cholerę umieściałaś go w tytule wątku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sobie laleczka
Dla mnie slub to znaczy slub koscielny, a cywilny to tylko podpis. Maz to ten ktoremu przysiagalam w kosciele, bo "Co Bog zlaczyl, to czlowiek niech nie rozdziela". Tu nie chodzi o parade, ale o sens slubu w ogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachaaa88333
slub cywilny jest dla mnie tylko podpisaniem papierka tzn. formalnie jestesmy mezem i zona. slub koscielny to cos bardziej duchowego - o ile jest sie wierzaca osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cew we
a nie uważacie że 30 latka to juz troche 'wyrosła' z białej suknie ;)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinazlublina
a nie uważacie że 30 latka to juz troche 'wyrosła' z białej suknie ?? - no w pierdziszewie to na pewno!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×