Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozważna.lajdi

Zdrowe odchudzanie? Proszę tych , którzy się znają

Polecane posty

Gość rozważna.lajdi

Przykładowa dieta: I śniadanie owsianka z jabłkiem i mlekiem 0,5% II sniadanie- makrela lub 3 małe jajka do tego warzywa III obiad- pieczona ryba lub pierś z kurczaka do tego duzo warzyw iV posiłek- tuńczyk w puszcze , lub jajka , warzywa do tego V kolacja - twaróg lub serek wiejski i warzywa. Chcę wyszczuplić i wyrzeźbić ciało. Trening Poniedziałek , środa, piątek- trening siłowy w formie obwodowej na wszystkie partie ciała, plus około 50min aerobów (na początku było 30 a potem 40 teraz doszłam do 50 min. przewaznie na stepperze , czasem rower i w teren, czasem rolki lub bieganie. Wtorek, Czwartek, Sobota- same aeroby do 1h czasu. niedziela odpoczynek , czasem zdarza się kilka dni przerwy w zależności od czasu. wzrost-170cm waga-61kg biust-85cm talia-66cm biodra- 98cm udo w najszerszym miejscu 59-cm mam wielkie uda dosłownie nic nie pomaga Nie wiem jaką kaloryczność przyjąć chciałabym schudnąć i ujędrnić ciało , trochę wyrzeźbić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozważna.lajdi
tutaj to pewnie większość na dietach głodówkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość courtney1720
dieta bardzo ladna wywal aeroby w dni gdy robisz trening silowy,ewentualnie po silowym ok 20 min w pozostale dni zamiast aerobow rob trening interwalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozważna.lajdi
a ja słyszałam że aeroby najlepiej po treningu siłowym jest robić. A interwały robiłam kiedyś biegając , ale masakra dosłownie nie mogłam potem chodzić , podobno lepiej spalają tłuszcz niż aeroby , ale mam jakiś taki wstręt do interwałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie powinnas dorzucic troche weglowodanow zlozonych ? Duzo trenujesz a to wlasnie weglowodany dostarczaja naszemu organizmowi energie do cwiczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozważna.lajdi
w dni treningowe siłowe, dorzucam do obiadu czasem owoc lub kasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozważna.lajdi
ja po węglowodanach jakoś się źle czuje spać mi się chce zamiast ćwiczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość courtney1720
weglowodany zlozone koniecznie dorzuc po treningu silowym-najlepiej brazowy ryz albo kasze jezeli silowy trening jest solidny to nie powinnas miec teoretycznie sily na dlugie aeroby wiec 20 min wystarczy Jesli chodzi o interwaly to rozpocznij delikatnie,nie rzucaj sie na gleboka wode-jesli chodzi o spalanie tluszczu to w aerobach spalasz tylko w trakcie cwiczen (poza tym organizm sie przyzwyczaja i musisz robic je coraz dluzej dla uzyskania efektow) interwaly zapewnia ci spalanie w trakcie i podkrecony metabolizm na kilka godzin po treningu poza tym robiac tak dlugo aeroby po silowym zaczynasz spalac miesnie a tego nie chcesz-pamietaj im wiecej masy miesniowej tym organizm spala wiecej kalorii w uproszczeniu...obwody ci zaczna ladnie spadac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozważna.lajdi
ok czyli w dni bez siłowych interwały , ale jak One mają wyglądać ile czasu ma trwać? zawsze miałam z tym problem. Wcześniej cwiczyłam tak. 10 min truchtu, potem 5 interwałów. 15s. sprintu i 1 min biegu, i dokanczałam bieg do 30 min. Co drugi trening dodawałam jeden interwał. I potem jakos przestałam zostały aeroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozważna.lejdi
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkjsfldkfjskd
Zmienic sposob robienia interwalow :) Zacznij np. od 15 albo 30s sprintu i 45s czy minuty bardzo spokojnego truchtu, zeby uspokoic. Zacznij np. od 3 takich serii i nie dokanczaj na sile pozniej "do 30 minut" bo to bez sensu, to ma byc bardzo krotki i intensywny trening z zalozenia. Oczywiscie rozgrzewka na poczatku jak najbardziej. A z kalorycznoscia, to nie licz sztywno kalorii, tylko obserwuj co sie dzieje i dodawaj/odejmuj wegle albo tluszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ja sie podeptnę
do autora powyzej a co sadzisz o takim interwale? 5 minut rozgrzewki, 2 min interwał, 3 min uspokojenie (10 km na h), i tak łącznie 30 minut, wychodzi 5 interwałów. interwały ze zwiekszajaca sie intensywnoscia (od 13 km na h do 16 km h). tak sobie obmyslilam bo na biezni ciezko jest zmieniac co pare sekund predkosc i czy interwał moge dorzucic po silowym? nie zalezy mi juz na paleniu tkanki tluszczowej (zostalo jej niewiele na szczescie), a raczej takim ogolnym wzmocnieniu wyrzezbieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkjsfldkfjskd
Az takim ekspertem to nie jestem ;) Na biezni faktycznie jest problem, dlatego olalem interwaly na biezni, chyba ze jest taka, co mozna zaprogramowac np. dwie predkosci i przelaczac jednym guzikiem. Co do samego interwalu... Dasz rade leciec 2 minuty na 90-95% max tetna? Podejrzewam, ze raczej nie... Jak dla mnie troche za dlugie te sprinty/przerwy, ale popytaj np. na SFD o konkrety, na pewno znajdzie sie ktos, kto sie w tym "specjalizuje" ;) Co do sensu robienia po silowym... nie wiem, ja bym nie robil, bo 1) nie mialbym juz sily konkretnie zrobic tych interwalow, a na pol gwizdka to nie ma sensu. 2) skutecznosc interwalow opiera sie chyba na podbijaniu metabolizmu po treningu, a silowy robi to samo, wiec pytanie czy jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ja sie podeptnę
90% faktycznie ciezko, ale 85% utrzymuję. No nic, to musze jeszcze pomyslec. Co zatem robic po silowym treningu? :) tak te pol h bym jeszcze na cos przeznaczyla (silowy trwa okolo 45 min)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ja sie podeptnę
dodam ze przygode z silowym treningiem dopiero wznowilam po jakims roku przerwy, wiec dopiero badam siebie i swoje mozliwosci wiec te treningi przez pierwsze 2 tygodnie az tak mordercze nie beda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ja sie podeptnę
chociaz chwila, 90% tez jestem w stanie utrzymac, bo pulsometr mi wskazuje wtedy jakies 180 uderzen, a ustalilam sobie pi razy oko ze 200 to moj max :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkjsfldkfjskd
Tzn. ja nie rozumiem co masz na mysli piszac, ze nie zalezy Ci na spaleniu tkanki tluszczowej tylko na oglnym mocnym wyrzezbieniu? Rzezba to palenie tkanki i odslanianie miesni... Jesli mimo spalenia tluszczu nie widac miesni, to moze trzeba je po prostu zbudowac? ;) Jesli nie chcesz spalac, to robienie po silowym aero czy interwalow juz raczej sensu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkjsfldkfjskd
A co do interwalow, one sie opieraja na tym, ze ta faza intensywna to ma byc powyzej 90%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ja sie podeptnę
znaczy hmmm... no widac, ale to jeszcze nie to co chce:) gore juz mam ladna, jeszcze nad dolem bym chciala popracowac a ze biegac lubię... :) wiec przyjmijmy ze zalezy mi na jeszcze troche odtluszczeniu i wyeksponowaniu miesni posladkow i ud, o :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ja sie podeptnę
a interwały, ok, to jeszcze musze sie podoksztalcac :)) chociaz! chodzilam swego czasu na treningi interwałowe na spinningu i jezdzilimy dlugie interwały, nawet po 6 minut z intensywnoscia 85-87% :) i to byly instrukcje od trenera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ja sie podeptnę
teraz musze leciec, ale temat mam w zakladkach, takze gdybys cos mogl doradzic co fajnie by bylo dla mnie robic po silowym to bede wdzieczna :) pozdrawiam i dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkjsfldkfjskd
Na ile sie orientuje, to te typowe interwaly o ktorych sie pisze, zeby zastepowac nimi aeroby, to sa te krotkie i intensywne serie raczej. Jesli przez 2 minuty utrzymujesz powyzej 90% to znaczy, ze raczej nie jest to 90% ;) Poza tym najlepiej byloby jakies 95. Nie licz sobie maxa ze wzrorow, tylko pobiegnij pare minut srednim tempem na rozgrzewke, tak zeby wprowadzic sie juz na jakis wyzszy poziom tetna, a pozniej zasun taki sprint na maxa, jakby Cie wsciekly pies gonil, tak zebys czula ze pluca zaraz wyplujesz ;) Wtedy sie zatrzymaj i zmierz tetno, to bedzie Twoj max ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozważna.lajdi
chodzi mi o interwały w dni bez siłowych, i chce schudnać zgubić tłuszcz nabrać mięsni zeby to ładnie wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozważna.lajdi
ok . to w takim razie. wczoraj był trening siłowy obwodowy z hantlami. potem 20 min na stepperze a dziś interwały , 5 min rozgrzewki 15s. sprintu i 1 min truchtu. 5 interwałów i 5 min rogrzewki na koniec Nie wiem czy dobrze. Jesli aeroby po jakimś czasie nic nie dają na spalanie tkanki tłuszczowej , a interwały są lepsze to zacznę je cwiczyć, ale jest jeden problem ja lubie aeroby , pojeździć sobie czasem na rolkach lub rowerze długo. Tylko nie wiem w jakie dni mogę je robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozważna.lejdi
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×