Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PannaNiezdecydowana

jak sie uzywa kierunkowskazy na rondzie??

Polecane posty

mam prawo jazdy, niezbyt dlugi okres czasu, ale musze sie przyznac, ze zaponialam, jaka jest zasada co do uzywania kierunkowskazow przed wjazdem na rondo. (chodzi mi o takie najzwyklejsze, najprostsze rondo). Wiem tylko ze przy zjezdzaniu z ronda uzywamy prawego kierunkowskazu, natomiast nie wiem jakiego kierunkowskazu uzyc przy wjezdzie.. czy ma tozwiazek z tym czy skrecamy w lewo/zawracamy/jedziemy prosto. no bo, gdy skrecamy wprawo, to uzywamy prawego, ktory jednoczesnie jest kierunkowskazem zjazdowym.. prosze o rozwianie watpliwosci, pytalam wielu kirowcow, jednak kazdy ma inne zdanie... wiec w koncu nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ślask
używa sie tylko przy zjeździe, by informować innych gdzie chcesz wjechać (w jaki zjazd) przy wjeździe nie musisz nikogo informować bo przecież inni widza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to ona
ja uzywam kierunkowskazow tylko, jak zjezdzam z ronda (jezdze 13 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie rozumiem pytania.. włączasz ten kierunkowskaz w zależności gdzie chcesz skręcić albo na jaki pas zjechać hmmm...wjeżdżasz i włączasz prawy, skręcasz w prawo też prawy, jedziesz na rondzie prosto też prawy, objeżdżasz rondo skręcasz w lewo tez prawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o postepowanie jeszcze przed wjazdem, jak czekam przed znakiem "ustap pierwszenstwa". tez mi sie wydaje ze nie ma po co właczać, ale czesto widzialam jak niektorzy, gdy planuja skrecac w lewo na rondzie włączaja lewy kierunkowskaz przed wjazdem na rondo, a pozniej normalnie prawy zjadowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupppp
tylko przy wyjeździe z ronda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ślask
jakim cudem na rondzie można skręcić w lewo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfjdfgkjhd
litości!!! kierunek włączasz tylko zjeżdżając z ronda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hh664h5
wystarczy tylko przy zjezdzie chociaz nie jestem pewna co do wlazdu na prawy zewnetrzby pas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hh664h5
roznie ucza mi kazal instruktor przy wjezdzie tez wlaczac i zjezdzajac z ronda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie! nic nie włączasz, zadnego, normalnie wjezdzasz na rondo jak chcesz w lewo skręcic to zmieniasz pas na wewnętrzny i przy zmianie pasa dajesz kierunkowskaz a tak to tylko prwy przy wyjezdzie i nic więcej bo mozesz innych w błąd wprowadzic, ja tez bylam uczona na prawku ze np. skręcając w lewo to przed rondem lewy a przy zjedzie prawy ale tak sie w praktyce nie robi bo zamieszanie niepotrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko i wyłącznie przy zjeździe. Przy wjeżdżaniu na rondo kierunkowskazy włączają tylko kierowcy z Częstochowy i w Kujawsko-Pomorskim. No ale gdzie oni sie mieli nauczyć prowadzenia samochodu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko i wyłącznie przy zjeździe. Przy wjeżdżaniu na rondo kierunkowskazy włączają tylko kierowcy z Częstochowy i w Kujawsko-Pomorskim. No ale gdzie oni sie mieli nauczyć prowadzenia samochodu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie tak skoro pełno
jeśli nie zjeżdżam w pierwszą w prawo z ronda to sygnalizuję przy wjeździe na rondo lewy migacz a włączam prawy gdy zamierzam z ronda zjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie się uczę
właśnie się uczę jeździć i zarówno na teorii jak i na jazdach instruktor zawsze powtarza (bo do mnie nie docierało :D), że kierunkowskaz tylko przy zjeździe z ronda się daje. Chyba, że masz dwa pasy i skręcasz w lewo to niby najpierw trzeba lewym pasem jechać a potem zmienić go na prawy i wtedy też dajesz kierunek w prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie tak skoro pełno "jeśli nie zjeżdżam w pierwszą w prawo z ronda to sygnalizuję przy wjeździe na rondo lewy migacz a włączam prawy gdy zamierzam z ronda zjechać." Ha ha, ale filozofia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze przy zjeżdzie z ronda
wczesniej nie !!!Co wy tu wymyślacie :O a potem wypadki ...:O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy jeździ jak chce. Ja używam kierunkowskazu przy wjeździe i przy zjeździe. Dlaczego? bo sama bym chciałabym wiedzieć co "zrobi" auto znajdujące się na rondzie,żeby móc włączyć się do ruchu nie czekając aż przejedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koń na biegunach !
no to gratuluje !:O jak na zwyczajnym prostym rondzie dajesz kierunek przy wjeżdzie ...no cóż "blondi" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu na biegunach, w takim razie spytaj innych kierowców jeżdżących zawodowo jak woleli by żeby to wyglądało a jak to wygląda. Moze to przemówi niektórym do rozsądku, bo co innego książka co innego życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ślask
no właśnie złotowłosa dlatego tez używa sie kierunkowskazu tylko przy zjeździe by informować innych gdzie zjeżdżasz a to ze chcesz wiecheć na rondo czy ze po nim jeździsz to przecież widać i nikogo nie musisz informować dodatkowo. potem jest haos bo nie wiadomo co taki kierowca chce jesli jeździ z migaczem w kolko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile wypowiadających się tutaj jeździ zawodowo ile nie, bądź tez ile km pokonuje. Mi osobiście żaden chaos się nie dzieje jak widzę migacz "w lewo", wręcz lepiej się czuje, trudno to wyjaśnić ale w głowie mam już zakodowane żeby nie wjeżdżać na rondo jak auto wyraźnie daje sygnał ze jeszcze z niego nie zjeżdża,a jak muszę zdążyć z kursu na kurs to bardzo przydatne. Zauważyłam ze kierowcy z Waw-y i na świdnickich blachach używają lewego kierunkowskazu i bardzo to sobie cenię. Mówię tylko,każdy jeździ jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×