Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie iwem co zrobić

PLAMY NA SKÓRZE

Polecane posty

Gość nie iwem co zrobić

mam pytanie bo zaczęłam się martwić: od ubiegłorocznych wakacji mam pod prawą piersią około 6-7 plam o wielkości 8-10mm . Są one troche ciemniejsze od mojej karnacji, czasem mnie strasznie swędzą, do tego stopnia ze zaczyna mi sie zdzierać skóra i pojawia się krwawe zadrapanie. Czy powinnam zgłosić się do dermatologa? Czy to tylko 'pamiątka' z ostatnich wakacji w postaci przebarwień słonecznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te plamy oprócz tego, że Cię swędzą, to nie łuszczą się przypadkiem? Po słońcu raczej przez rok czasu to by Cię to nie swędziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest to żadna pamiątka
z wakacji !Tyle czasy? Zasuwaj do dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie iwem co zrobić
nie, plamy sie nie łuszczą. Po powrocie z wakacji była tylko jedna góra dwie plamy, blisko siebie. Początkowo myślałam, że to brud, zmywałam to ale nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonia30
to moze być łupież pstry lub coś grzybicznego. Spróbuj umyć ciało szapomniem nizoral - to najczęściej pomaga. Tak czy siak powinnaś udać się do dermatologa. Czemu zwlekałaś cały rok????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może jakiś stan zapalny skóry Ci się wdał albo grzybica. Choć to drugie wydaje się bardziej prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To napewno grzybica, nic strasznego, dermatolog Ci przepisze maść i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie iwem co zrobić
o kurna - grzybica ! :D grzybica.... a ja ze strachu umierałam, ze to coś poważniejszego. Tzn lepiej udam sie do dermatologa, w poniedziałek zadzwonie sie zapisać. Czemu zwlekałam? Lekceważyłam to, pomyslałam, że to zwykłe przebarwienia od słońca. Zaczełam sie martwić odka obejrzałam dokument o choroba skóry, pokazane było, że nawet z plam od ślońca może sie rozwinąc rak :o dziękuje za odpowiedzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myślałam że samo minie jednak nie ma takiej opcji :D Będziesz smarować z 2 tygodnie i po plamkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie iwem co zrobić
nie mam pojecia skąd sie to mogło wziąść, ale trzeba dbać na siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy, że miałaś jakieś obtarcie skóry i wytarłaś się cudzym ręcznikiem, przymierzałaś coś w sklepie. Przyczyn może być mnóstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też takie coś po okresie wakacyjnym wyszło od słońca prawdopodobnie x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie iwem co zrobić
to wiele wyjaśnia. Byłam na wakacjach ze znajomymi w małym domku, a po paru dniach przebywania czysto nie było :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×