Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lisvel

jaki prezent powinna dać świadkowa?

Polecane posty

Gość lisvel

mam pewien problem:/ niedługo idę na wesele brata, jestem świadkową i zupełnie nie wiem jaki prezent dać młodym:/ czy jest jakaś zasada ze świadkowie dają inne prezenty czy coś bo ja w tej sprawie jestem zupełnie zielona, mam dopiero 19 lat i nie wiem czy koperta to jest dobry pomysł, pomóżcie, będę bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisvel
nikt mi nie pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małoszka
Prezentem jest już fakt, że zgodziłaś się świadkować, a co za tym idzie duuużo pomagać, latać, załatwiać i pilnować. Ja np od swojej rodzonej siostry "pocałuj się w dupę" nie usłyszałam i nie dostałam. Swiadkowa poza ogromną pomocą dała ze świadkiem nam kopertę, w niej 300zł. Nie chcieliśmy w ogóle brać, bo naprawdę mieli kupę roboty i to był dla nas najlepszy prezent,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kąpię synka w bąbelkach
podobnie było u mnie. świadkowałam u brata. moja bratowa traktowała mnie jak darmową służącą. 2 dni przed weselem musiałam przyjechać stroić salę, nic jej nie obchodziło że na drugi dzień mam egzamin i muszę się uczyć. Zakazała mi ubierać czarną sukienkę, a na sali byłam na każde jej zawołanie, oczywiście bez słowa "proszę" tylko "zrób to". Po kilku tygodniach powiedziała mi prosto w oczy że jak zajrzała do mojej koperty to myślała że ją szlag trafi bo nie dość że jej się nie zwróciło za mój talerzyk to jeszcze musiała za mnie dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EXPERT-TYZA
dwie wariatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EXPERT-TYZA
LISVEL Spytaj brata i bratowej co by chcieli w koncu to nie przedszkole tylko dorosle zycie,i napewno ci powiedza bo to lepiej jak 3 zelazka lub 5-ty serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revitaly
No jasne ja też jestem za tym, że jeśli ma się dobre relacje to można spytać co się im przyda na "nowe drodze życia"według mnie obecnie dość fajnymi i oryginalnymi prezentami mogą być vouchery na różne rzeczy jak lekcja tańca nurkowania czy jakiś zabieg spa. Na przykład ciekawa na prezent może być ta winoterapia, którą mają w Głęboczku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świadkowaaa
Kiedy ja byłam świadkową, to też nie interesowało mnie nic, poza podpisaniem papierów i dobrą zabawą. No i może poza podpięciem trenu młodej :p Ale luz - ona mnie też dopinała ramiączka do sukienki, nie była królową :p Jeszcze mi bukiet zafundowali młodzi. Toteż dałam kopertę, a że to była moja bardzo bardzo bliska przyjaciółka, to koperta była nieco grubsza niż na "normalne" wesela. Aczkolwiek nie uważam, żeby to był jakiś wymóg. Po prostu ja tak czułam i tak chciałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotalasocka33
Mojej swiadkowej powiedziałąm że nie życzę sobie prezentu od niej,ona sama jako świadkowa bardzo mi pomaga,jednak kupiła mi paterę ze srebra z czego byłam i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pudel13
A ja z patery nie byłbym zadowolony :D Za to bardzo ucieszył mnie ekspres do kawy, który dostałem na ślub (http://www.whitedreams.pl/ekspres-przelewowy) - korzystam z niego do dziś, okazał się być naprawdę bardzo trafionym prezentem - pewnie dlatego, że sami go sobie wybraliśmy. W ogóle uważam, że najlepiej dokładnie się dowiedzieć, czego oczekuje para młoda, co im się przyda, albo wprost zasugerować założenie listy prezentów online - to ułatwia sprawę wszystkim - i obdarowanym i obdarowującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janny
Świadkowie mają więcej zadań niż inni goście więc myślę, że to od nich zależy co dadzą. Wiadomo, że jak przychodzi jakaś rodzina którą ostatni raz widzieliśmy na komunii to fajnie by było dostać kopertę, żeby się zwróciło za talerzyk ale jak jest ktoś bliższy to może coś fajnego wymyślić. Srebrna patera moim zdaniem bardo fajny pomysł. To coś co na pewno zostanie na lata i będzie używana od święta. A co myślicie o kompletach sztućcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sztućców, na litość boską :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martakol
Jeśli poszukujesz oryginalnego prezentu mam dla Ciebie idealną propozycję - słodki bukiet wykonany z rozmaitych słodkości w dowolnej kolorystyce. Prezent idealnie się sprawdzi jako upominek w dniu ślubu, imienin, czy urodzin. Wszystkie moje bukiety to małe dzieła sztuki, wykonane ręcznie z największą starannością. Możesz mieć pewność, że prezent będzie wyjątkowy, niepowtarzalny i przygotowany specjalnie dla Ciebie. Zapraszam do polubienia mojej strony. https://www.facebook.com/slodkieeebukieciki/? fref=ts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulinka_opa
Pudel, a dużo dostaliście prezentów właśnie z listy? Ja się zastanawiam czy sobie nie założyć z narzeczonym, ale cały czas powstrzymuje mnie obawa przed reakcją rodziny. Ta whitedreams.pl wygląda bardzo spoko, ale z tego co wyczytałam to na prezenty trzeba długo czekać, a goście raczej woleliby przyjść z prezentami na ślub...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonga
Ja uważam że zestawy sztućców są dobrym prezentem ale ważne, żeby się nie zdublować więc warto wcześniej podpytać innych gości z rodzinny i przyjaciół. No i wiadomo że kupić jakieś dobre sztućce a nie z bazarku. Takie które posłużą im wiele lat np. od Gerlacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dalam 1000 zł, kupila sobie to, co chciala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilkaUla
No pod warunkiem, że masz tego tysiaka... niestety świadkowa musi się wykazać a nie wszystkich stać na taki prezent. Mi się szykuje świadkowanie w grudniu ale nie zarabiam tyle żeby dać tysiąc złoty nawet jak bardzo bym chciała. Chyba kupie im właśnie zestaw ładnych sztućców albo garnków od Gerlacha, nie wydam aż tyle a na pewno będą zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djancia
No to jest dobry i praktyczny prezent, który wypada dać przy takiej okazji bez żadnej krępacji ;) a w sumie wyjdzie taniej niż koperta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×