Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xxAnulkaxx

ciaza blizniacza

Polecane posty

Czesc, mam pytanko. Jakie jest najwieksze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze blizniacza? Slyszalam ze jak od strony chlopaka byly blizniaki to potem on moze zostac ojcem blizniakow. Cos wiecie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eqeeqgtqreqgt
nie, od strony kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ////////123123/////
No ja mam w rodzinie przykład bliźniaków....Mój mąż ma siostry bliźniaczki i każda z nich ma po jednym dziecku, za to ich najstarszemu bratu "trafiły" się bliźniaki - parka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieta przekazuje cechy blizniacze u nas w rodzinach nie bylo nigdy i nagle my bedziemy miec dwojeczke dwoch chlopcow:) nie wiemy skad podwojna owulacja:) takze wszystko sie moze zdarzyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama trojaczków-już .
U nas mój mąż ma siostrę bliźniaczkę,jego dziadek miał brata bliźniaka,a my mamy trojaczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eqeeqgtqreqgt
nie podwójna na owulacja, tylko 2 jajeczka zostały uwolnione w czasie owulacji jednej, albo jeden zarodek podzielił sie na poł, boże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak fachowo nazywa sie to poliowulacja to my sie smiejemy ze owu byla dubeltowa:) u mnie komorki uwolnily sie z obu jajnikow i w podobnym czasie ale zdarza sie ze roznice sa znaczne i wiek zarodkow sie nie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
facet też przekazuje ale co najwyżej swojej córce a nie żonie :P to jest "anomalia" jajeczka a nie plemników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaak
zarodek podzielil sie na pol :Onie ma jak poprawiac kogos i walic takie teksty:O nie zarodek na pol ,a zaplodnone ja tworza sie dwa trzy...zarodki! nie mozna podzielic zarodka:O ja pierdziele:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bliźniaki 2jajowe- dwa jajeczka podczas owulacji zostają uwolnione bliźniaki 1jajowe- 1 komórka jajowa "wpuściła" 2 plemniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaak
Jakie kobiety mają większą szansę na urodzenie bliźniąt? * które same są z bliźniąt, * w których rodzinie występowały bliźnięta (zwiększona skłonność do powstawania ciąż bliźniaczych dwuzygotycznych jest prawdopodobnie dziedziczona przez kobiety, nawet jeśli nie odkryto jeszcze genu odpowiedzialnego za dziedziczenie tej skłonności. Występowanie bliźniąt w rodzinie ojca nie odgrywa tu żadnej roli.), * które długo brały hormonalne tabletki antykoncepcyjne, * które raz już urodziły bliźnięta, (choć osobiście znam tylko dwie rodziny, które po bliźniętach zdecydowały się na dziecko - i nie były to ciąże wielopłodowe) - podobno jednak występowanie spontanicznych ciąż bliźniaczych u kobiet, które urodziły już bliźnięta jest ok. 2 razy częstsze! * które mają ponad 35 lat, * które leczyły się na niepłodność - gonadotropina, stosowana w leczeniu niepłodności, wpływa na stymulację owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaak
jak dwa plemniki??? wiesz o czym mowisz??? gdyby komorka wpuscila dwa plemniki to bylby zasniad groniasty!!! komorka jest normalnie zaplodniona jednym plemnikiem i dzieli sie na dwie zygoty i z kazdej powstaje zarodek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama trojaczków-już .
Żaden z tych punktów nie dotyczy mnie ,a mam trojaczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaak
Ciąża bliźniacza jednozygotyczna (jednojajowa) - powstaje w wyniku zapłodnienia pojedynczej komórki jajowej przez jeden plemnik. W zależności od czasu, w którym zygota podzieli się na dwie struktury embrionalne, wyróżniamy następujące rodzaje ciąży bliźniaczej jednojajowej: * dwukosmówkowa dwuowodniowa - podział zygoty następuje do 4 dnia od zapłodnienia - bliźnięta te są do siebie najbardziej podobne (im później bowiem dochodzi do podziału tarczy zarodkowej, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo powstania dwóch idealnie równych części) * jednokosmówkowa dwuowodniowa - zygota dzieli się między 4 a 7 dniem od zapłodnienia * jednokosmówkowa jednoowodniowa - podział zygoty następuje po 7 dniu od zapłodnienia - przeważają tu płody płci żeńskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama trojaczków-już .
Hej mamo bąbelków! A teraz już jest coraz lepiej wszytsko zorganiozwać i w ogóle,dziewczynki duże i zdrowe . A Ty jak sie czujesz ? W którym tc jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierdzielicieee
Bliźnięta mogą powstać na dwa różne sposoby. Pierwszy, gdy dochodzi do uwolnienia i zapłodnienia dwóch komórek jajowych w tym samym okresie tzw. bliźnięta dwujajowe. Takie rodzeństwo wcale nie musi być do siebie podobne, może być nawet odmiennej płci. Druga droga to rozpad zarodka w pierwszych etapach jego rozwoju tzw. bliźnięta jednojajowe. Jest to naturalny sposób powstania klonów człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama trojaczków-już .
o 2 chłopców :D To super! A już wiecie jak będę miały na imię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaak
przeciez tez wkleilam i jak byk jest napisane podzial ZYGOTY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam blizniaki
Maja 13 lat . Moja babcia byla blizniaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawajcie do skutku a jak nie
wy glupie jestescie mylicie podwojna owulacje, czyli wypuszczenie 2 (lub tez wiecej) komorek jajowych z ciaza gdzie bliznieta sa jednojajowe (jedna zaplodniona komorka jajowa dzielac sie rozpada sie na 2 zygoty) o ile pierwsze moze byc wynikiem ronych rzeczy o tyle drugie to przypoadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamy trojaczkow
witaj pamietam cie z innego fora, chetnie czytalam Cie, bo zawsze mi sie marzyly wlasnie trojaczki :P i sledzilam Twoje wypowiedzi. Napisz, jak tam u ciebie? jak organizujesz czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka ale chlopaki duze strasznie szybko ten czas leci naprawde... a jeszcze mialam odpisac odnosnie rowerkow ja mam dla dziewczynek z tamtego roku ale w sumie jeden dostalam za darmo a drugi 50zl kosztowal wiec kuzynce oddam bede miec z glowy homikowac nie bede:P a te rowerki co planujemy kupic posluza dluzej niz tylko na ten rok moj chrzesniak juz dwa sezony na nim smiga a jak dziewczyna sie znudzi to kupimy z pedalami.... u mnie juz cisza spia zjadly rosol ja jak zwykle musialam posprzatac ( w balaganie nie lubie siedziec) teraz sie poloze na obiad ryba wiec szybko sie usmazy i laba - siedze w domu zimno dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×