Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość elena4

Skora sucha

Polecane posty

Gość elena4

Mojej skórze już nic nie pomaga, mam 17 lat a skora jest sucha i bardzo szorstka w dotyku(tarka) w dodatku mam rumienie na policzkach. Żaden dermatolog mi nie pomógł skóra jaka była taka jest, czy jest coś co mi pomoże przede wszystkim wygładzi skore ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umpa lumpa
moze masz uczulenie na nabial? Czy czesto sie kapiesz? Czy myjesz obsesyjnie rece, twarz? Czy pracujesz w budynku, gdzie jest klimatyzacja? Probuj innych lekarzy oraz innych kremow. Rowniez polecilabym badania krwi, moze cos tam u ciebie nie gra. Tarczyca moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elena4
Kąpie się codziennie i nie myje rąk i twarzy obsesyjnie. Nie mam styczności na co dzień z klimatyzacją. Kiedyś miałam robione testy i nie wykazały one że jestem uczulona na nabiał. Gdy odwiedzam dermatologów każdy wymyśla cos innego a skóra cały czas jest szorstka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elena4
Tarczycy nigdy nie badałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umpa lumpa
dobrze wiec byloby porobic badania hormonalne. Czy ktorys z lekarzy sugerowal zapalenie skory, jakiekolwiek alergie, glicerynowe mydlo, chlodna wode do kapieli? Jak o siebie dbasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze to poszukaj lekarza o dwoch specjalnosciach: dermatologia i alergologia. Tak wiem ze to trudne ale sie opłaca - taki bedzie wiedzial co jest na rzeczy. Po drugie przyjzyj sie swoim nawykom: musisz duzo pic - min. 1,5 L dziennie najlepiej wody min, skoncz z fastfoodami, zacznij uprawiac jakis sport - to poprawia krazenie wiec i skora jest fajniejsza (nie mowiac juz o innych aspektach). Nie kap sie codziennie, bierz prysznic. Kąpiel najwyzej raz w tyg z dodatkiem oliwki dla dzieci (2 lyzki na wanne) - kąpiele wysyszaja, zwlaszcza te w goracej wodzie. Zapomnij o mydle i wszelkich myjkach na bazie mydła - wysusza. W ogole zapomnij o kosmetykach "normalnycg" Przejdz sie do apteki i wybierz jakies dermokosmetyki. No na poczatek cena cie pewnie nie zachwyci ale zapewniam cie ze na 3 balsamy za 15zł, które ci nic nie dadza lepuiej kupic 1 za 45zł :P Ja miałam podobny problem - tak sucha skóre ze czasami jak przejezdzalam reka po nogach to sie sypało. I żaden balsam Nivea, Garnier czy Neuragena nic nie pomagał. Jak się wysmarowałam to za godzine znowu skóra była sucha i napięta. Jakies pół roku temu przysłała mi ciotka z Kanady mleczko do mycia i balsam do ciała Cetaphil Restoraderm. I w zasadzie od tamtej pory nie mam takiego problemu - jestem zdziwiona ze po tak dlugich poszukiwaniach w koncu cos mi ulzyło. Generalnie balsam jest bardzo fajny - nie marze sie, fajnie sie wchłania, skóra jest bardzo miękka i sprawia wrazenie wilgotnej. Bardzo fajne uczucie. No i najważniejsze - balsam i myja są bezzapachowe wiec nie koliduja np z perfumem. Tylko nie wiem czy mozna to gdzies w polsce kupic - popytaj w aptekach. No i nie zaniedlbuj tego co pisalam na poczatku - zdrowo sie odzywiaj i zyj. A poza tym to skonsultuj sie koniecznie z lekarzem czy nie jest to jakas choroba skóry albo alergia. POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elena4
Dziekuję za porady i przepraszam ale teraz dopiero zauważyłam że nie dopisałam że mam tylko taką suchą skóre na TWARZY, całe ciało jest okej skora ładna i gładka natomiast cera to jakaś tarka. Praktycznie zawsze biore prysznic i twarzy nie myje zwykłą wodą lecz z dodatkiem mleka, łykam capivit A+E, pije dużo wody i nie zajadam się fastfoodami, stosuje krem nivea bo inne lepsze, które dobrze nawilażają takie jak np. nutritic mnie uczulają i wyskakują mi czerwone krostki :( natomisat po pyhogelu skora mi się czerwieni. Jezeli ktoś ma jeszcze jakieś porady to jestem bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym ci poradziła
cetaphil mają emulsje do mycia i balsam (też do stosowania na twarz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skóramieszana...
Hej, ja mam taką tarkę na czole... Mimo ze mam skóre mieszaną(pryszcze na brodzie) to reszta twarzy jest strasznie odwodniona, próbowałam wszystkiego... Kupiłam w Avonie zestaw do cery suchej, tam był żel, krem na dzień i na noc, i musze Ci powiedzieć że coś wspaniałego:)) tarka z czoła się już prawie wygładziła, niestety mam skóre mieszaną i gdy nałoże krem na dzień to po jakimś czasie zaczynam się błyszczeć, wiec na dzien stosuje inny krem, ten z avonu tylko na noc, ale mówie Ci super (nawet pryszcze mi się lepiej goja:)) A że Ty masz skóre suchą to myśle że możesz spróbować:) może pomogą Ci lepiej niż mi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skóramieszana...
aha i mam 18lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio znalazłam na stronie Apteki pod Smokiem balsam do ciała z olejem wiesiołkowym. Zamówiłam i jestem bardzo zadowolona. Świetnie nawilża skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!! SPUERDALAJ k******a twoja spamerska mać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam krem ATOCURE. Ma bardzo dobry skład. Jest świetny, pomógł mi z problemem suchej skóry. Krem jest bardzo wydajny, łatwo się rozprowadza, nie jest za tłusty. Szczerze polecam każdemu, kto boryka się ze swędzącą, suchą skórą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam od niedawna kosmetyków z kwasami, bardzo dobrze mi działają na głębszy relaks, odświeżenie. Mam wrażenie cały czas takiego peelingu. Marka Lynia z e-naturalne.pl/, to akurat całkiem nowe rozwiązanie przy tworzeniu kosmetyków naturalnych, dlatego zostawiam namiary. W tym sklepie wiele rzeczy brałam do robienia nawet własnych preparatów witaminowych. Można teraz wszystko ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×