Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zastanawiająca się nad

LOGOPEDIA czy to ma sens?

Polecane posty

Gość zastanawiająca się nad

Mam skończone studia mgr 5 letnie pedagogike wczesnoszkolną z logopedią, więc jakąś wiedzę już mam. Ale czy jest sens wydawać kasę, uczyć się dla samego papierku? Czy jest sens zakładac gabinet, czy będą chętni by do niego przyjść? Ile kosztuje wizyta u logopedy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nikusiumikusiu
mysle o tym samym co ty Skończyłam licencjat z filologii polskiej i angielskiej oraz magisterke z pedagogiki Pracuje w szkole wiec jakies tam rozeznanie mam Takze zastanawiam sie na podyplomowka z logopedii Prosze chetne dziewczyny o wypowiedz - czy te studia sa trudne, jak z praca po nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaMadzia
ja też myślę o logopedii podyplomowo, skończyłam pedagogikę, uczę w szkole. skąd Ty jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nikusiumikusiu
mała miejscowosc niedaleko włocławka - woj. kujawsko-pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaMadzia
szkoda, bo jakbyśmy mieszkały niedaleko siebie to razem raźniej by było iść na te studia, ja z łódzkiego jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieto, wiesz ile jest dzieci potrzebujących wizyt u logopedy!!! U mnie w 100 tys. mieście jest tylko jeden logopeda!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiająca się nad
a w moim mieście jest poradnia logopedyczna, gdzie logopedzi przyjmują za darmo. miałam tam praktyki logopedyczne na studiach z pedagogiki (wczesnoszkolna z logopedią) i raczej panie logopedki mówiły że zbytu prywatnie nie ma, że nieraz rodziców nie stać na dojazd - bilet na autobus jak muszą dojechać kilka km, a co dopiero na wizytę prywatną, że są tacy co za darmo nie mają czasu przyjść to i prywatnie tym bardziej nie przyjdą... poza tym są gabinety prywatne logopedyczne, naliczyłam 4 w moim mieście... dlatego się zastanwaiam czy jest sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małoszka
Logopedia się opłaca moim zdaniem coraz bardziej, bo patrząc, jakie pokolenie tępaków rośnie przed monitorami, które po odejściu od niego nie potrafią się wysłowić, mają zaburzenia mowy, jakieś afazje itp, bo rodzice w porę nie wychwytują, to zawód wydaje się przyszlościowy. Ja kończę polonistykę i albo zrobię podyplomowe z logopedii albo neurologopedii, bo to drugie duuużo bardziej mnie kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak!!! jak jestes dobra to ma to sens ja chodze z dzieckiem do logopedy prywatnie i ciezko z terminami. Oczyiscie samych logopedow nie brakuje ale ja szukalam kogos sprawdzonnego i poleconego, ktorego metoda mi odpowiada Jak chcesz pomagac ludzia i zarobic kase naucz sie metody prof. Jagody Cieszynskiej (tzw metoda Krakowska). W Krakowie jest troche jej uczniow ( po Uniwersytecie Pedagogicznym ) ale w Wawie jest tylko jedna pani logopeda a rodzice szukaja bo to dobra metoda dla np. dzieci z autyzmem, zespolem downa itp. ps. za wizyte place 60zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różana woda
dziewczyny lepszego zawodu nie moglyscie wybrac, oj jest popyt. Sama szukam dobrego logopedy i mam namiery na ale 100 za wizyte, bo u jednej juz bylismy z synem ale wredna helga byla, tylko pzylozcie sie troche bo to co robicie jest naprawde wzne dla kazdego pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoffiaa3
wredna helga? prywatnie bylas i jeszcze wredna, co takiego mówila, robila? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różana woda
nie ta byla na fundusz, badanie na trzeci migdal, sluchu i nie wiem dlaczego logopeda, no i pani byla okropna,moj syn jest niesmialym dzickiem,mowi cicho wiec go prosilam zeby sie postaral, no i chlopiec dal z sibie wszystko a ta warczala, pokazuje obrazek i pyta co to jest, mysle ze tygrys, maly mowi lew, ta ze zle, wiec on ze tygrys a on ze zle czy on nie widzi? a ja w myslach ze skoro to nie tygrys to co to kur... jest, a ona ze to kot, na koniec cala serie wad mi wymienila i dalszych zalecen, pani nie mila, zimna nieprzyjemna i z dziecmi ma pracowac. A pani prywatnie wykluczula polowe wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoffiaa3
ale krowa!!! a z ciekawosci zapytam jak badala 3 migdal? i myslalam ze laryngolog jest od migdalów... paluch mu jakos tam wsadzila, lusterkiem czy jak.... dla mnie to dziwne bo do tego trzeba rekawiczki, jakis gabinet... jak masz jeszcze chwilke to odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różana woda
na migdal byla inna dr, wprowadzaja specjalna cienka rurke z kamerka i pani dr wszystko widzi na monitorze,to nawet nie rurka,chyba malo bolesne bo maly dal rade, do tego badania sluchu i ta helga, a ona musiala zbadac podniebieni miekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoffiaa3
a ta rurke przez buzie czy nos? i przerosniety mial migdal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyki firmy
ROZANA WODA - czytam bo sama jestem zainteresowana wizyta u logopedy,ale z tym kotem to padlam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoffiaa3
a no wlsnie to juz mi powiedzials, bo mojemu synkowi larybgolog lusterkiem takim jak u dentysty sprawdzil, tylko ze mój ma 2,5 roku i sie darł przy tym badaniu lusterkiem wiec lekarz juz sobie darowal tą kamerke, ale powiedział ze jest wielki ten migdal przez co synek prawie nie mówi, chrapie w nocy, ma czasem bezdechy ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoffiaa3
no helga z tym kotem to wymiata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różana woda
moj ma 6 lat i migdal jet przerosniety, 3/4dziurki jest zatkane a mimo to maly sluch ma ok, nie chrapie,nie ma bezdechu, tylko spi z otwart buzia i w czsie przeziebienia nie moze oddychac nosem wtedy tez chrapie. Wiec dostalismy zalecenie obserwacji obawiam sie niestety ze my czekamy az on zniknie a on pewnie w najlepsze rosnie dalej, ale lusterkirm nikt mu nie zagladal do buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różana woda
a nie dala wam zadnych zalecen? my badanie robilismy w centrum zdrowia dziecka,jesli malemu zdarza sie bezdech to moze trzeba ten migdal ja najszybciej usunac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktoś coś może wie lub słyszał jak jest na studiach podyplomowych z logopedii na UR w Rzeszowie? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logopedia jest bardzo dobrym
pomysłem, w dzisiejszych czasam bardzo dużo dzieci potrzebuje specjalistycznej pomocy z tego zakresu, moje dziecko także w niej korzystało, efekt niesamowity w po pol roku Pani stwierdzial ze już nie ma potrzeby przychodzić, chyba ze chcemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś logopedą i szukasz przydatnych gier logopedycznych? Ja od wielu lat korzystam z gry Aleksander trudne słowa. Uważam, że jest bardzo rozwijająca i przydatna w pracy. Swój egzemplarza zamawiałam w sklepie internetowym CoZaCena - http://www.cozacena.pl . Polecam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla aktywnych zawodowo, polecam akcesoria z www.komlogo.pl które bardzo ułatwiają pracę z dziećmi. Tak apropos zawodu logopedy. :) Miejsce tak w gruncie rzeczy odkryłam stosunkowo nie dawno, ale już przypadło mi bardzo do gustu – polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×