Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość matylda81

mleko krowie dla niemowlaka

Polecane posty

Gość matylda81

mam dziecko 8 msc i chcialabym mu podac budyn,czy moglabym go zrobic na mleku uht 3,2? I czy takiemu malemu dziecku mozna dac kisiel? Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela 19
Krowie dopiero po 12 miesiącu. Budyń i kisiel? Ok, pod warunkiem, że własnej roboty - taki domowy od A do Z, a nie z torebek. Jak chcesz podać taki z proszku z torebek, to najpierw przeczytaj skład, może oprzytomniejesz (...no offence here).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli lekarze
w Uk można już po 6 miesiącu, tylko w Pl naciągają, żeby kupować modyfikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kumam za chiny egipskie
Dodam, ze ja sie prawie wychowalam na budyniu do picia na krowim mleku, mama piersia mnie nie karmila (bo ponad dwa miesiace w inkubartorze lezalam) i jak wrocilam do domu, to modyfikowanego prawie nie chcialam pic. Pilam wiec krowie albo krowie z budyniem i zyje i mam sie dobrze:) A mojemu dziecku poklecila podawac mleko z budyniem polozna-kobieta starsza od mojej mamy-ona na tym tez dzieci chowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela 19
Ponadto dzieciom poniżej roku nie powinno się dawać sacharozy (cukru stołowego), który wchodzi w i tak już niezbyt zdrowy skład takich gotowych deserów w proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kumam za chiny egipskie
Ewela, patrzac na to , to kazdy powinien hodowac swoje swinie i krowy-dla miesa i mleka, miec kury-dla miesa i jajek i miec ekologiczny ogrodek i sad-dla wlasnych zdrowych warzyw i owocow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta222
większość z nas od urodzenia piła zwykłe krowie ze szklanej butli ;) i żyje bez skaz itd. Ja bym dała troszkę na próbę, jeśli synek nie będzie miał bóli brzuszka, dałabym spokojnie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jasne,ze tak
po 6 miesiacu kaszki czy budyn na mleku krowim jak najbardziej! przeciez nie dajesz budyniu caly dzien!tylko raz na jakis czas.a nawet gdybys codziennie kaszke na m.krowim zrobila to nic sie nie stanie nie sluchaj tych nawiedzonych,ze mleko krowie po 12 miesiacu!W zadnym innym kraju takich glupot nie gadaja jak kretynki w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulka26..
Autorko nie podawaj budyniu na krowim mleku , poza tym sprawdź ile jest obcych dziecku składników chemicznych w budyniu (my dorosli je tolerujemy ale nie niemowlak). Jeżeli chcesz zaoferować dziecku coś smacznego to zrób mu kaszkę owocową na mleku modyfikowanym , możesz też do mleka modyfikowanego dodać kaszkę jaglaną albo kukurydzianą i dodać banana zmiksowanego blenderem i uzyskasz coś w rodzaju budyniu tyle że naturalnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli lekarze
Ewela a gdzie ja pisałam, że całkiem??? Autorka pyta o budyń, więc nie da dziecku 5l tego mleka nie kumam za chiny egipskie dokładnie i to na bezludnej wyspie, żeby przypadkiem ołowiu ze spalin nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela 19
@nie kumam za chiny egipskie: Nie chodzi mi o to, że trzeba mieć wszytko eko, ale akurat kisiel czy budyń da się niewielkim nakładem pracy wykonać w zaciszu własnej kuchni, bez tych wszystkich 'pysznych' dodatków w postaci aromatów, barwników, regulatorów kwasowości i substancji wzbogacających. No ale to tylko moje zdanie. Autorka i tak zrobi jak zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgroza zgroza i jeszcze raz
mleko krowie w tych czasach dla malucha!!!????? A czy wiesz pindo jedna ,z ekrowy dostają szczepionki i nie są one obojętne dla dziecka ?! po drugie kiedyś można sie było napic wody z rzeki -twoja położna pewno sie na tym wychowała - a teraz napiłabyś sie? co za durne podejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kumam za chiny egipskie
Moja bratowa swojemu synowi zaczela dawac wylacznie krowie jakk skonczyl 5 miesiecy i jest zdrowy-kazdy robi, jak uwaza. A z tym, ze prawie kazda z nas dostawala kiedys krowie mleko, to fakt. Ewela, Ty swojemu nie dasz-ok, ale prosze nie oceniaj zle tyc, ktorzy postepuja inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela 19
tepe jestescie i malo rozumiecie, proste kobity ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kumam za chiny egipskie
I afera gotowa... norma na kafe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela 19
Kasiulka26 ma rację. Jest tyle innych łatwych do wykonania, prostych zdrowych opcji, które można przygotować jako deser, że naprawdę można się obejść bez tych gotowych kupnych cudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda81
ugotuje mu jutro na probe i zobacze jaka bedzie reakcja organizmu jak nie bedzie zadnych wysypek,boli brzuszka itp.to mysle ze raz na jakis czas bede mu podawac dla urozmaicenia diety. W sumie to danonki juz mu daje i nie widze zadnych skutkow ubocznych a tez sa na mleku wiec moze budyn tez mu nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela 19
To wyżej to kiepski podszyw. Ja nie mam w zwyczaju nikogo obrażać. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewalipska
no jasne,ze tak----->Ja też mieszkam w UK ale mnie padiatra zalecił mieszankę aż do skończonego 2 roku życia a mleko krowie najlepiej po skończonych 2,5 więc jak widać ten sam kraj a różne opinie ;). Co do kretynek w Polsce jak to nazwałaś to w UK jest więcej kretynów i to lekarzy a nie zwykłych szarych rodaków , wystarczy przytoczyć brak prawidłowej opieki prenatalnej od najwcześniejszych tygodni ciąży więc nie wyzywaj polskich metod z środowiska medycznego czy od spraw żywienia bo jest na lepszym poziomie niż w UK (popatrz na dzieciaki w UK jak wyglądają;) ). Powracając do tematu, to ja trzymam się zaleceń swojego lekarza i mleko krowie podam od 3 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja nie wiem skad wy wzieliscie
ze my pilismy mleko krowie i zyjemy. Mam 26 lat. Moja mama mowila, ze mleko dla niemowlat bylo do gotowanie- pamieta ze niebieskie opakowanie. Nie bylo tak jak teraz, kilka miarek, mieszamy i juz. Gotowala, a ja wylam z glodu heheh. A wy ze pilismy mleko krowie. Pamietam, ale to juz bylam wieksza, jak pilam u babci mleko od krowy. Ale jako niemowle niesadze, ze nam rodzice dawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja nie wiem skad wy wzieliscie
I to glownie o to chodzi, ze mleko od krowy ma duzo wapnia. Bo to mleko dla cielaka. Zeby ladnie rogi i kopytka rosly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko kochana jak wy
z tymi dziecmi cudujecie. 8m a ta sie pyta czy dziecku budyn i kiesiel podac :P ale wam te reklamy wode z mozgu robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja córce mleko krowie dawałam CHYBA od 6tego ( albo od 7mego) miesiąca. Przez pierwsze 2/3 razy rozcieńczałam z wodą- nic nie było więc nie rozcieńczałam ;) Ktoś napisał, że w polsce jest przereklamowane picie mleka modyfikowanego do roku- zgadzam się. Jak nie ma przeciwwskazań i dziecku nic nie jest to można dużo wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda81
dziekuje za odpowiedzi i porady widze ze sa rozne opinie. Mi tez pediatra powiedziala ze do 2 lat tylko modyfikowane,ale w sumie inaczej mowic nie moze bo to lekarz i nie wypada.Moja jedna z kolezanek jako baze na budyn robi mleko w proszku te niebieskie,nie modyfikowane moze to jakies rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taa, tylko ilu skladnikow
pokarmowych mu nie dostarczasz dajac krowie mleko i karmiac wg schematow zywieniowych dla 6, 7, czy 8 miesiecznego dziecka, ktore nie je jeszcze dziesiatek poduktow. Zapewne to twoje dziecko ma kupe niedoborow roznych witamin i pierwiastkow... no ale twoja brocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta222
Ja nie wiem skad wy wzieliscie - właśnie zadzwoniłam do mamy i nic takiego nie dostawała/kupowała, a mieszkaliśmy w dużym mieście i normalnie butelkowe przygotowywała. Może to zależy od regionu Polski? Wydaje mi się, że wtedy to butelkowe było lepsze niż dzisiejsze, ale jednak było najzwyklejsze "krowie" a nie modyfikowane. Wszystkie dzieci w mojej rodzinie miały tak samo, a kuzynostwa mam dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taa, tylko ilu skladnikow
Mleko krowie jest ok od 1 roku i nie wczesniej. Ta zasada nie wziela sie z sufitu, a stad, ze od 12 miesiaca dziecko przechodzi na tzw. dorosla diete i moze jest juz wszystkie produkty co dorosly, wiec zapewnia organizmowi caly wachlarz niezbednych skladnikow pokarmowych, ktore dotychczas przez ograniczona diete niemowleca zapewnialo mu mleko matki albo modyfikowane, a NIE krowie. Krowie jest ubozsze dla czlowieka, bo mija sie z jego potrzebami rozwojowymi i zapotrzebowaniem na poszczegolne skladniki pokarmowe. Ono jest na serio dla cielat. Jak ktos tak nie dzierzy modyfikowanych, niech wyciaga cyca i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda81
moje dziecko ma sie swietnie chcialam sie poradzic bo myslalam ze po to jest forum ale widze ze niektorzy tu zagladaja tylko po to by innych krytykowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taa, tylko ilu skladnikow
jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×