Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sedurre

jak sie pozbyc szantazysty

Polecane posty

Gość sedurre

hej wszystkim ;) chcialabym sie poradzic, co robic kiedy byly chlopak cie szantazuje.. kilka dni temu skonczlam 2 letni zwiazek. od poczatku byla to chora relacja, ale nie umialam sie od niego uwolnic. przez 16 miesiecy bylam zdradzana, oczywiscie probowalam z nim zrywac, ale zawsze wiedzial co powiedziec i momentalnie zapominalam, ze cokolwiek sie stalo.. no glupia bylam. mieszkam za granica, raz byla sytuacja, ze pojechalam do polski na wakacje i zdarzylo mi sie z kolezankami wyjsc na ognisko, wypilam troche ale zawsze bylam mu wierna. kiedy wrocilam on mnie pobil, bo ubzdural sobie, ze go zdradzilam.. to nie byl jedyny raz, z czasem probowalam sie bronic, ale on zawsze byl silniejszyy. znecal sie nade mna fizycznie i psychicznie (od zawsze szantazowal).. teraz sprawa wyglada tak: kila miesiecy temu wzielam nam telefony na abonament (glupia ja!) mialam dwa, teraz nie mam zadnego. powiedzial ze jak do niego wroce to mi odda... ale ja juz nie chce! i nie wiem co mam zrobic. mama doradzila, zebym zglosila na policje kradziez, ale ja sie troche boje.. nie zawsze mialam pieniadze, kiedy bylism razem, wiec od niego niby pozyczalam.. tzn w zwiazku powinno sie miec wspolne pieniadze ale on sobie to wszystko liczyl i teraz chce zebym mu to oddala.. bliscie kiedys w takiej sytuacji? co zrobic?! sorry, ze tak zanudzam, ale nie mam sie komu wygadac. przez ten zwiazek zerwalam wszystkie kontakty i teraz nie mam nawet do kogo geby otworzyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karjina
krotko: on chce, zebys mu jakas tam wczesniej pozyczona od niego kase zwrocila? ..jesli tam to powiedz mu, zeby sie pi...lil i zglosisz na policje kradziez telefonu...wdawanie sie w dyskusje z czupkiem sa bez sensu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym te dwa telefony dała na straty i kazała mu wypierdalać z mojego życia razem z nimi jeśli będziesz żądać czegokolwiek od niego, to się nie uwolnisz tak to widzę niestety lepiej mieć o dwa telefony mniej, za to dwa razy więcej świętego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pro100tak
nad czym sie zastanawiac. Idz na policje przedstaw jak sie sprawy maja. Juz oni cos wymysla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony1
A dlaczego pożyczałaś???? A jak wspólna kasa ...to jaki byl Twój udział w tej wspólnej kasie????? Umowa pożyczki ...to również umowa słowna. Jeżeli taką z nim umowę zawarłaś a nie wywiązałaś się z niej....to masz odpowiedź ...dlaczego jest między wami tak a nie inaczej. Jeżeli faktycznie chcesz się od niego uwolnić ...w sposób honorowy ...zwróć to co pożyczyłaś.On ma prawo tytułem zastawu na poczet pożyczki ....telefony zatrzymać . Pamiętaj też ....że od pożyczki ...naliczane są odsetki.... jeśli nie było umownych .....to odsetki ustawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licencjusz
masz umowy na telefony, bierzesz je i zgłaszasz kradzież na policję. to raz, a dwa, że skoro coś mu jesteś winna, jakąś kasę to niech Ci to udowodni(paragony, itd). Jeżeli nie ma nic takiego to gucio Ci może zrobić. a jak się go boisz to możesz wystąpić o sądowny zakaz zbliżania się do Ciebie. i tyle. walcz o swoje, bo jak dasz sobie dalej jeździć po głowie to całe życie taka będziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska22222
telefony zglos do sieci w ktorej kupilas jako skradzine zablokuja natychmiast - i na policje - nic zwracac mu nie musisz - w zwiazku jest wszystko razem - chybaze pozyczylas duza gotowke i obiecalas zwrocic to mu zwroc - jesli to drobne sumy olej telefony ma ci oddac a jak sobie rosci prawa do jakiejs kasy/ TY tez mozesz powiedziec ze pozyczył / to niech zlozy o to do sadu , swoja droga dlaczego pozwolilas sie bic dupkowi iszantazowac? trzeba bylo zglosic pobicie jak cie pobil . To taki sam dupek jak zniecierpliwiony wiec tego co on pisze nawet nie czytaj SZANUJ SIEBIE I NIE POZWOL SIE NIGDY KRZYWDZIC ZADNEMU FACETOWI WIEKSZOSC Z NICH TO EGOISCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony1
""""" nic zwracac mu nie musisz - w zwiazku jest wszystko razem - chybaze pozyczylas duza gotowke i obiecalas zwrocic to mu zwroc - jesli to drobne sumy olej telefony ma ci oddac a jak sobie rosci prawa do jakiejs kasy.... """""" Ot kolejny przyklad logiki.....o uczciwości to już nawet nie wspominam. Skoro w związku jest wszystko wspólne....razem ...... to i telefony też. A czy się pożyczy tyle ...lub tyle .....to naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Liczy się to ,że się pożyczyło. A jak się pożycza to ......się oddaje. Nawet w malżeństwie istnieją pożyczki między małżonkami. Niektórzy swoimi radami ...naprawdę mogą wyrządzić komuś krzywdę. To głupota czy premedytacja????? Ps ...""" olej telefony ma ci oddać"""" Oczywiście mam nadzieję ,że ten mój ostatni przykład ...powołany..... nie zamgli istoty sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada....
Zet - na kilometr widać, ze gorzej się ostatnio czujesz. Pisze to całkiem powaznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licencjusz
zniecierpliwiony a z jakiej racji ma mu oddać telefony, które są wzięte na nią i to ona bedzie płaciła rachunki???co innego zatrzymac sobie tel i przepisac rachunek a co innego zawłaszczyc telefon, do którego praw się nie ma. a w takim przypadku spokojnie można zgłosić kradziez. ale Twoje wypaczone prawo, które próbujesz egzekwować na szczęście nigdy nie znajdzie odbicia w rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony1
Odpowiadam. """""" zniecierpliwiony1 A dlaczego pożyczałaś???? A jak wspólna kasa ...to jaki byl Twój udział w tej wspólnej kasie????? Umowa pożyczki ...to również umowa słowna. Jeżeli taką z nim umowę zawarłaś a nie wywiązałaś się z niej....to masz odpowiedź ...dlaczego jest między wami tak a nie inaczej. Jeżeli faktycznie chcesz się od niego uwolnić ...w sposób honorowy ...zwróć to co pożyczyłaś.On ma prawo tytułem zastawu na poczet pożyczki ....telefony zatrzymać . Pamiętaj też ....że od pożyczki ...naliczane są odsetki.... jeśli nie było umownych .....to odsetki ustawowe. """"""" Tytułem zastawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licencjusz
Zastawu za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedurre
dzieki wszystkim za odpowiedzi! niestety telefonow nie moge mu oddac, nie stac mnie na takie zadluzenie, to bylo by ponad 500 funtow za zerwanie umowy i to tylko na jeden telefon.. a nie bede placic miesiecznie ponad 70 zeby on sobie uzywal.. jeszcze nie wiadomo czy specjalnie nie bedzie chcial mi wiekszego rachunku zrobic.. i tak naprawde nie pozyczalam doslownie od niego pieniedzy, poprostu kiedy nie pracowalam on tak jakby mnie utrzymywal. nie mialam pojecia, ze to wszystko sobie liczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony1
Skoro on Ciebie utrzymywał....powinnaś zaznaczyyć ....na jakiej zasadzie Cię utrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyssssss
zniecierpliwiony , wg ciebie to pewnie powinna mu jeszcze doplacic za zmarnowany czas ? prawda? taki cham co bije kobiete powinien w kryminale ciezkie roboty miec , taki co na corke jak ty nie placi tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×