Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość male dzieci maly problem

3tygodniowy maluch nie moze zrobic kupy

Polecane posty

Gość male dzieci maly problem

witam mam takie pytanie do doswiadczonych mam , karmie dziecko bebilonem 1 i piersią (nie najadal sie moim mlekiem) co prawda coraz czesciej jest butelka zamiast cyca ... no i moj maly jak wczesniej nie mial problemu z wyproznianiem teraz robi sie az bordowy, napina sie i nic , dawalam mu herbatke rumiankowo-koperkowa ale nie pomoglo, wiec pomoglam mu raz termometrem ale co zrobic zeby dziecko normalnie sie zalatwialo? wczesniej kupa byla codziennie a teraz raz na 3 dni i to taka wymuszona , maly placze a ja nie wiem jak mu pomoc, podnosilam nozki do brzuszka, masowalam brzus ale maly rezultat bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość male dzieci maly problem
uppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zamiast herbatek dawaj Mu wody do picia a jak już to sama Mu zaparz rumianek. A może za mało Go przepajasz i stąd problem. Termometra bym nie stosowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbambara
nie dawaj mu termometru do pupki co ty zwariowałaś?jakieś metody prehistoryczne stosujesz? podaj mu jakiś środek na brzuszek np. infacol albo bobotic. i nie stresuj się, że na opakowaniu napisane jest ze stosowac po 2 miesiacu, ja podawałam za radą pediatry i nic się nie działo. maluszek ma jeszcze niedojrzały ukłąd pokarmowy, widocznie coś mu się tam źle trawi. ewentualnie spróbuj masować brzuszek zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara 15 'orkążen' i potem nózki do brzuszka na 6 sekund powtórzyć z 5x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też karmię Bebilonem i miałam ten sam problem, lekarka stwierdziła, ze mała sobie nie radzi z trawieniem laktozy i do każdego karmienia daje 5 kropelek Delicolu. Do picia daje jej też herbatkę rumiankową zaparzaną wodą z dodatkiem kminku. Teraz kupka jest codziennie bez wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasz malec też miał straszne zaparcia, pomógł infacol oraz herbata koperkowa hipp. ale cierpiał strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghnhn
Moj mały tez mial zaparcia od urodzenia a to zasluga mleka (podawalam bebiko) lekarka kazala zmienic mleko dodatkowo pomagal debridat na recepte zreszta robilam rozne dziwne cuda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość male dzieci maly problem
takiego maluszka mozna przepajac wodą? tzn rozumiem ze przegotowana ale czy mineralna czy zwykla? musze sie udac do pediatry z tym problemem , a jakie mleko jeszcze mozna stosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie, że można... Przegotowaną i niesłodzoną. Oczywiście możesz posłodzić glukozą, ale po co? A jak moja miała zaparcia to parzyłam Jej sama rumianek a nie jakieś herbatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość male dzieci maly problem
dziękuje za rady moj maluszek nie bardzo chcial pic te herbatki rumiankowo koperkowe a mam nadzieje ze wode polubi :) faktycznie problem pewnie lezy w tym ze go nie przepajam, wczesniej karmilam wiecej piersią ale tez tym bebilonem i normalnie kupki byly ale teraz pewnie za malo piersi (czyli tego rzadszego mleczka ) i mu ciezko strawic, nastepne mleczko jakies inne kupie moze bebiko --to mleko jest od zawsze i tyle dzieci sie na nim wychowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość male dzieci maly problem
oczywiscie tez go dostawiam do piersi no ale czasami on sie denerwuje wiec daje szybciej butle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×