Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ioiuiuuthghbvbvuif

Parowce

Polecane posty

Gość ioiuiuuthghbvbvuif

Dziewczyny poradźcie jak zrobić dobre parowce i czy można je mrozić??? A i jak najlepiej je parować?????? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A prawda jest taka, że...
No właśnie, chciałaś powiedzieć PAROWAŃCE chyba. Mam przepis z którego kiedyś korzystałamparę razy, lecz musiałabym poszukać. Jesli nikt nie poda przepisu, to może jutro ci podam. Jednak nie mroziłam i ich i nie wiem czy nadają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta w kuchni
drożdze 8 dkg mleko 0,5 litra lekko podgrzane mąka ok. 4 szklanki cukier 1 łyżka szczypta soli do smaku z drożdzy, 2-3 łyżek maki, cukru i kilku łyżek mleka, ok. 6-ciu robisz zaczyn, powinien mieć konsystencję gęstej śmietany, odstawiasz do wyrosnięcia ok. 15 -20 minut połowe mąki wsypujesz do miski dodajesz zaczyn i po TROCHU mleko, wyrabiasz ręką, na zmianę dosypując mąkę i dodajac mleko, ciasto powinno "odchodzić" od ręki dlatego ilośc mąki w przepisie nie jest scisła odstawiasz do wyrosnięcia w misce po ok.20 minutach urywasz kawałki ciasta i formujesz w dloniach jak pączki, odkładasz ponownie do wyrosnięcia na sciereczce posypanej mąką w dużym garnku gotujesz wodę ok. 1/3 -1/2 litra, na górę naciągasz sciereczkę lub pieluchę tetrową , ja mocuję je za pomoca gumki i układasz wyrosnięte parowańce, niezbyt blisko bo ROSNA w czasie parowania, parujesz ok. 8 minut każda porcje pod PRZYKRYCIEM z miski lub innego garnka pamietaj o dolewaniu wody przed wyłożeniem kolejnej porcji co do mrożenia,nigdy tego nie robiłam polecam ze smietana i jagodami oraz do miesnych sosow smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Oczywiście, że można mrozić.Zawsze robię więcej , co nadbywa to do zamrażarki.Po rozmrożeniu , ponownie je paruję przez kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ioiuiuuthghbvbvuif
Dziękuję za odpowiedź co do nazwy to u mnie mówią na to parowce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
a u nas pyzy na parze lub pampuchy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pewnie parówki
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A prawda jest taka, że...
Do ...... lotta 23 A jakie mrozisz, takie od razu zrobione, czy wyrośnięte? Co do powyższego przepisu, to uważam, że jest na dużą rodzinę. Także, jak sie weźmie polowę składników to będzie ok. W moim przepisie są jeszcze 2 jajka i 5 dkg masła lub margaryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahahaaaaaaaaaaaaa
20:44 [zgłoś do usunięcia]Safari co to są parowce ? a to az tak ciezko skojarzyc po podanym wyzej przepisie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
do A prawda- gotowe uparowane i wystudzone kluski wkładam do woreczka i mrożę. po rozmrożeniu ponownie je paruję , smakują jak świeże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas te kluchy nazywają się pampuchy,robię je z sosami owocowymi, albo z dobrym gulaszem.Pychota.Kobietka w kuchni podała super przepis- dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobie je chyba dzis, a nie przypominam sobie smaku, chyba jeszcze nie jadlam...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głodny w robocie
też chcę taką kluskę, przynieście mi do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja je widze z gulaszem, tylko mam problem - nie mam mieska, chyba zastepczo pojda parowki, papryka, cebula...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez będa dobre,one ze wszystkim są super!Czasem jem je tylko polane masłem i posypane koprem i też ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×