Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Forum - strona główna.

Buraczki na ciepło.

Polecane posty

Gość Forum - strona główna.

Dziewczyny ma któraś z Was może swój sprawdzony przepis na buraczki na ciepło? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ale nie dam
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta se go trzymaj
chytrusko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja ci za to dam
upiecz buraki (albo ugotuj, jezeli chcesz miec wywar na barszcz) zetrzyj na tarce wrzuc do rondelka zapraw mala iloscia masla i smietany dodaj troche soli i pieprzu wg uznania podgrzej wszystko razem niektorzy lubia dodac troche czosnku (moze byc w proszku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja ci za to dam
fuj fuj fuj tylko nie cukru do wszystkiego wala cukier jak uzaleznieni buraki same sa bardzo slodkie chyba ze wczesniej postanowisz wygotowac z nich caly smak i wylac wode do zlewu kapka octu lub soku z cytryny jak najbardziej ozezwi smak pomoze zachowac piekny kolor mi smakuja z czosnkiem ale napisalam ze opcjonalnie jak ktos nie lubi byle nie z cukrem na jowisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieke do miekkosci w foli aluminiowej kazdy zawiniety osobno, jak przestygna scieram na tarce ,dusze z maslem i wczesniej podsmazona cebulka ,pieprz,sol,cukiem i sok z cytryny. czasami robie zasmazke. pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gotuje,obieram, scieram na najdrobniejszych oczkach, rozpuszczam maslo, wrzucam odcisniete z soku buraczki, doprawiam sola, pieprzem oraz octem balsamicznym ktory dopiero nada odpowiedniego smaku. chwile sie podgrzewa i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyocera
ugotowane buraki zetrzec na tarce. W rondelku podsmazyc cebule na masle. Jak cebula sie zeszkli wrzucic buraki, wymieszac dodac musztarde i smietane (ilosc zalezy od smaku) i wymieszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie najlepsze ,
najłatwiejsze i najzdrowsze buraczki - mrozone z horteksu zagotowuję w rondelku, dodake trooche smietanu lub jogurtuczy mleka , troche soli, koniec. Delikatne , nie traca smaku, Nie lubię takich z zasmazkami i cebulkami. A tarcie burakow to męka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyśkaaaaa.....
Jarzynka z buraczków, moja, mojej mamy i babci: Gotuję buraki na miękko, obieram i trę na drobnej tarce. Do rondla wlewam trochę oleju, wrzucam buraki doprawiam do smaku: sokiem z cytryny, ewentualnie kwaskiem cytrynowym solą odrobina cukru, albo i nie tylko odrobiną, bo buraki mają być słodko-kwaśne Duszę , ok 15 minut ,wyparowując sok, za to dodaję oleju.. Naprawdę można nie żałować, bo buraki nie sa wtedy "suche". Czasem dodaję koncentrat buraczany w butelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co wy gotujecie
te buraki? lepiej piec w piekarniku - maja wtedy slodszy smak i nie straca witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
Oooo :D dzięki Wam za wszystkie propozycje.Na pewno nie omieszkam je wypróbować:p Jeśli jeszcze ktoś ma inne swoje pomysły, proszę pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje ulubione może niezbyt zdrowe, ale zawsze "wysprzątane" do ostatniego okruszka. 1. Umyć, ugotować w łupinkach, obrać, zetrzeć na drobnej tarce. 2. Doprawić solą i octem do smaku. 3. Zawsze robię więcej na raz, pakuję do słoików i gotuję 20 minut, potem mam gotowe w kilka chwil. 4. Zrobić jasną zasmażkę z masła i mąki. 5. Wrzucić buraczki ze słoika lub (świeżo starte po ugotowaniu. 6. Dodać soli, pieprzu i octu do smaku, do tego odrobinę słodkiej śmietanki, zasmażyć, aż zacznie "bąbelkować". Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×