Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiedyśbyłamróżą

Mój były mąż chce spłaty

Polecane posty

Gość kiedyśbyłamróżą

Rozwiodłąm sie.On oswiadczył że po rozwodzie połowe domu zapisze naszej córce .Teraz zmienił zdanie.Chce sie wyprowadzic i chce 50 tyś.Mało zarabiam i mam na utrzymaniu córke która zostaje ze mną.On zabiera również samochód.Twierdzi że on jest tylko jego.Chce mu odpisac działke budowlana należącą tylko do mnie on nie che.Chce pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załóż sprawę o podział
majątku, nich sąd rozstrzygnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyśbyłamróżą
Boje sie że bede wtedy musiała zaplacic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli razem na to pracowaliscie,to dlaczego Twoj byly ma nie dostac polowy?? co innego,gdyby to bylo tylko Twoje... nie bądź egoistką.. --chociaz nie powiem,nie jestem wcale po jego stronie, GDYBY FACET MIAŁ TROCHE kultury,to ZOSTAWILBY DOM CÓRCE... ale takie przypadki,to juz na wymarciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pineska255
To dom czy mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyyśbyłamróżą
Dom.Po rozbudowie .Byl budynek gospodarcy ktory dostałam od babci.Rozbidowalismy go , działka tez jest moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczotkowalnia
Skoro działka jest Twoja to dom jest także Twój :) Nie żałuj kasy i idź do dobrego prawnika bo Cię dziad wydyma. I niczego nie pozwól mu zabrać przed sprawą lub podpisaniem ugody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość działak jest twoja bo
darowizny od rodziców i dziadków(linia prosta) stanowia majątek odrębny.Masz na to dokumenty notarialne , testament czy coś?Może tylko domagać si ę połowy tego co zainwestował w rozbudowę , ale musi miec faktury itp.Działka i budynek jest twój.NIech założy sobie pacan sprawę i udowadnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedysbyłam roża
Nie ma faktur.Ja za to moge mu udowodnić na co prtzeznaczał swoje pieniądze.Zmieniał co jakis czas samochody a moje pozyczki szły na wykonczenie domu.Napewno cos tam zainwestował ale to jest niewielka kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na spokojnie wszystko bierz
z doświadczenia wiem, ze emocje z czasme opadają, jak się nie dogadacie, to pozostanie podział majatku, ale na pewno nic nie rób na gębę, bo potem zostaniesz z niczym, nic mu sama nie oddawaj, niech birze auto, przepiszcie, ok, ale nic więcej, sąd nie pozoli, zebys yt lub córka cierpiała niedostatek z powodu rozwodu, więc nic wiecej nie rób. moze oboeje przepiszcie dom na córkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Ty mu zabrałaś córkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyśbyłamróżą
Nie zabrałam mu córki.Ma z nia kontakt.Ona jest dorosła sama zdecydowała z kim chce zostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
A to niby dlaczego on by miał nie chcieć spłaty?????? Jakiś szantazik .....córką?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
PS . A jak ona dorosła ....to dlaczego Ty ją utrzymujesz. I od jak dawna ją wychowujesz....sama??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyśbyłamróżą
Ona jest pełnoletnia ale sie uczy studiuje.To ja jej szykuje jedzenie w słoiczki .Teraz sa wakacje a mój były nie zapyta czy mamy za co zyć .Dodam ze zarabia 3 razy więcej niz ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
A co Ciebie obchodzi ile on zarabia???? To na pewno nie jest Twoja zasługa. Ty się zastanów ile Ty zarabiasz.A ,że ona studiuje to studiuje dla siebie.Ty podaj jej jeszcze nocnik.No i kto ją wychowywał i miał na nią bezpośredni wpływ??? Podejrzewam ,że nie on.A dlaczego ma zapytać za co wy macie żyć . A Ciebie obchodziło za co on ma żyć .... ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chwila moment
Przepraszam, ale jeśli pracowaliście na to oboje to z jakiej racji on ma teraz odejść z niczym...? 50 tys. w przypadku domu to i tak nie tak wiele, mógł zażądać więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chwila moment
skoro córka studiuje to niech mąż płaci alimenty. Natomiast w imię czego ma Ci oddać wszystko na co razem pracowaliście...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chwila moment
Skoro masz działkę budowlaną to ją sprzedaj i z tego go spłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina -wrocek
Musi być podzial majątku w takim wypadku.Teraz weżmie od Ciebie 50 tys ,za rok drugie?W ten sam sposób stawiając sprawę? Bez notariusza nic nie będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina -wrocek
"Byl budynek gospodarcy ktory dostałam od babci.Rozbidowalismy go , działka tez jest moja." To znaczy ,że nie ma prawa domagać się (ewentualnie).podzialu domu na poł. Budynek gospodarczy i dzialka jest Twoją odrębna własnoscią.I jeśli by doszło do podzialu domu to tylko w częsci która została rozbudowana.Takie koszty musi ocenić rzeczoznawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RUBA
I musi mu oddac koszta poniesionych inwestycji(plasikowe okna,ogrodzenie itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeehgh
Mąz poznał nowa kobiete i mnie opuscił. Równiez długo żądał spłaty, bo myslał, ze moze fagasa do domu sprowadzę, dodatkowo jego nowa Pani parła na niego o kasę. My ludzie z klasą , po 40 po długich dyskusjach dogadalismy sie odnosnie majątku tak, ze on swoja całą czesc przepisuje na synów i ja swoją też przepiszę na synów ( 18 i 21 lat). On został bez niczego, ale ja też zostałam bez niczego. Dalismy wszystko naszym dzieciom. Mieszkam z dziećmi. On z kochanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×