Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamili

Ile mleka jedzą 2 latki wasze?

Polecane posty

Gość mamili

i czy podajecie im wit d3? Pytam, bo mam problem z córcią, która ma nieco "kurzą" klatkę piersiową i boję sie krzywicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joilanta frasz3333
mój synek ma 2 latka i pije 2 litry mleka krowiego dziennie. czasem do butli dorzuce mu z łyzeczke kaszki zeby bylo sytsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleka jako mleka nie pije od 13 mies życia. wit D3 podawałam od końca września do końca marca, także po ukończeniu 2 roku zycia, ale małemu wolno zarastało ciemiączko i dopiero jakoś po 2 urodzinach zarosło. jeśli coś cię niepokoi to odwiedź pediatrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamili
no właśnie byłam na bilansie... skierowała mnie do ortopedy, ale tam są chore terminy :( a możecie mi zobrazować, jak wygląda klatka piersiowa waszych dzieci? czy jest całkowicie płaska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no całkiem płaska nie jest :P pediatra jak i ortopeda (u którego byłam z innym problemem, ale przy okazji obejrzał całego syna) nie widza żadnych nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego ja poszłam prywatnie, jakbym miała czekać państwowo to właśnie miałabym termin na sierpień!!! a chodziło o ...problemy z chodzeniem po stłuczeniu stopy w ...lutym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamili
zaje...fajnie z tą służbą zdrowia :( moją córcię też widziało wcześniej wielu innych lekarzy, w tym ortopeda, i nie zwracali mi uwagi na tą kwestię.. a powiedz mi jeszcze, czy Twój maluch poci sie przed zaśnięciem? Wiem, że to może być objaw, ale u nas, w blokowej sypialni jest tak gorąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joilanta frasz3333 - dobra rada : nie dawaj dziecku pic tyle mleka, bo rozwalisz mu nerki ! Moja corka ma 2 tata i 4 miesiace i pije tylko rano butle ok 200ml. Oprocz tego do 2 posilkow dostaje cos mleczngo (jogurt, serek, deserek)...no i czasami zje kawalek sera zoltego, sera koziego albo camembert'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko jak cały nakryje się kołdrą :P co ostatnio robi! no ale to normalne. jak nie przykryje się calutki to nie, nie poci się wcale, ale ja mieszkam w domku, otwarte ma 2 okna w pokoiku i jest chłodno na tyle na ile się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamili
zazdroszczę ci domku ;) moja córcia poci się, mimo, iż wietrzymy sypialnię, co i tak w sumie niewiele tu daje... no cóż, muszę ją przebadać, pewnie bez badań krwi się nie obejdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamili
dziewczymy, a powiedzcie mi jeszcze - czy wasze maluchy codziennie jedzą mięso?Jeśli tak - to ile i jakie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki temaciku
moj syn ma poltora roku i pije od 250 do 500 ml mleka. miesa je dosc duzo,uwielbia mieso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie codziennie mięsa nie je. jakoś nie jest aż tak mięsożerny :P a jakie, chyba większość z dostępnych - trochę drobiu, trochę wieprzowiny, cielęciny, wołowiny, czasem królik jak akurat mam dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie podawalam witamin, to jest praktyka czysto polska. mleko moj 2 latek pije ze szklanki a nie zadnej butli, zadnej kaszki itd, mysle ze na to juz jest dawno za duzy. niestety ale z bialkeim trzeba uwazac bo wykancza nerki. takze w normie jest pol litra do max 1 litra mleka dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamili
hm, wychodzi na to, że moja je tak normalnie.... 210 mleka, jakaś kaszka, gofry, warzywa i owoce, trochę mięsa...nie wiem, czy mam się martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zona- wcale nie czysto polska... we Fr tez podaja :) Corka dostawala do 18 mz codziennie a teraz dostaje jednorazowa dawke (taka na 6 miesiecy w okresie jesiennym :) Zgadzam sie ze z bialkiem trzeba uwazac. Corka nie je miesa codziennie miesa, raczej 3-4 razy w tygodniu, w pozostale dni dostaje zamiennie jajka (omlet,jajecznice, sadzone) albo ryby. No i nigdy nie dostaje duzo miesa (choc lubi) : jesli mieso albo ryba to jakies 40-50 g dziennie, jesli jajka to 1-1.5 jajka. Z mies je praktycznie wszystkie : wieprzowe, wolowe, cielecine, drob, krolika... nie podawalam baraniny ale sama nie lubie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie tylko polska ale takze francuska, nie wiedzialam... myslalam ze w polsce tak szaleja z tymi witaminami. ja sie nigdy nie przejmowalam jako ze ciemiaczko dosc szybko zaroslo. ja jakos nie moge sie przemoc do krolika, kiedys zrobilam sos z miesem i nie dosc ze mi smierdzialo to przed oczami mialam te krolicze futerka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamili
dzięki za pomoc dziewczyny :) wysłałabym wam kwiatka lub inne serduszko, ale nie umiem :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, ja jako dziecko z dziadkiem "lupiki krolilam" .... moze dlatego zahartowana jestem i nie mam uprzedzen ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sama w domu...
mój skończył 2 lata w czerwcu i od 3 miesięcy nie pije wcale mleka czasem kakao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkl/()=?
10 l na dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dwulatka do sniadania (jako napoj) pije 150ml mleka, pozniej na drugie sniadanie je mleko z ok 120 ml mleka (Bebiko oczywiscie) i przed snem,ale tez juz po kolacji wypija 180ml, czasem na kolacje przed tym mlekiem je np kaszke na mleku. klatke ma dos cnormalna,ale niepokoi mnie, ze troszke wypina tyłek do tyłu, a klatke troszke do przodu. za tydzien idziemy na bilans, wiec bede wiedziala juz cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×