Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młoda kucharka..

Co gotujecie z cukinii ?

Polecane posty

Gość młoda kucharka..

Do tej pory gotowałam leczo no ale ile można ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy od kontekstu
Ewa juz n-ty raz widze post o twojej "ratatui" po pierwsze ilez mozna o tym samym, po 2 to sie inaczej pisze. A z cukini gotuję zupe krem, robię focaccię z podsmazona cukinia z cebulką, relish (z octem i cukrem), ale jednak wiekszosc cukinii pakuję w sloiki na zimę, wole ją w wersji przetworów niz na surowo. Dobrze smakują placki ziemniaczane z dodatkiem utartej cukini. Albo pyszna jest tez opanierowana i usmażona jak kotlet mniam (takie plastry oczywiscie). A hitem jest faszerowana - przekrajam wzdłuz, wydrążam pestki i reszte tego srodka, tak, ze zostaje centymetrowej grubosci lódeczka. Ten nadajacy się miąższ cukinii mieszam z mięsem, innymi warzywami, albo kasza, cokolwiek mam, na wierzch ser i zapiekam w piekarniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapiekanka z cukinii. Obierasz cukinię, kroisz wzdłuż na pół, wydrążasz środek, wrzucasz do środek farsz z podsmażonego mięsa mielonego, sosu pomidorowego, trochę cebulki, przyprawy jakie kto lubi, na to ser żółty i zapiekasz. Pyyyyszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz jakiś problem z moją ratatują? a jak sie pisze, jeśli łaska? bo chyba nie masz na myśli oryginalnej pisowni, czyli ratatouille?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda kucharka..
Jak długo trzeba zapikać taką cukinię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jak dla mnie żałosne
mam na mysli oryginalna pisownie. Poza tym na kafe wchodze raz na kilka dni i gdzie sie nie pojawie, tam jestes Ty, a o tej twojej ratatui to juz czytam ktorys raz, a to kiedys pisalas, ze ugotowalas ratatuje i gosciom smakowala, a to znowu ze nagotowalas jej na kilka dni. No ile mozna ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jak dla mnie żałosne
no zapiekasz aż bedzie miekka, to zalezy, czy farsz jest surowy, czy ugotowany. Jak farsz jest gotowy, tylko wystarczy, zeby sie zapieklo, to mysle, ze pol godziny starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dodaje do sosu do lasagnie. Pomidory cebula cukinie i mięso mielone z patelnie. Tym przekładam płaty makaronu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniam uwielbiam cukinie
:) Uprawiam własną w ogródku więc mogę się pochwalić :p Robię z niej: leczo placki panierowaną jak kotlety faszerowaną mięsem mielonym i papryką musake z dodatkiem cukini zaprawiam w słikach (też pycha i świetna jako zagrycha do wódki :p) zapiekanki z cukinią szaszłyki na grilla z cukinią i wiele innych potraw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fritatta z cukinią
i kozim serem lub fetą, tarta z cukinią, papryką i fetą (uwielbiam fetę, a połączenie feta + młoda cukinia w szczególności). Poza tym często robię różne wariacje na temat leczo, ratatui (przepraszam za nieoryginalną pisownię), i innych takich, np. sos pomidorowy do spaghetti z cukinią, zupa wielowarzywna z cukinią. Robiłam kilka razy cukinię faszerowaną, zapiekaną z mięsem, ale nie wychodzi mi i chyba nie bardzo smakuje. Cukinia u mnie do dań warzywnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fritatta z cukinią
Placki zrobiłam raz - wypiły tyle tłuszczu ze smażenia, że były niejadalne. Nie lubię tłustych potraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniam uwielbiam cukinie
Nie zdarzyło mi się, żeby placki z cukinii wyszły tłuste i nasiąknięte olejem... Może masz zły przepis? Wszystko zależy od ilości mąki jaką dodajesz, cukinia musi być mocno wyciśnięta z soków i najlepiej dodać do tego jeszcze innych warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :P trelelelelelelelele
wegańskie leczo czyli ratatouille'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda kucharka..
Proszę o przepis na musakę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40 tc
Ja robię cukinię faszerowaną mięsem. Łatwe i zdrowe. Przekrajasz cukinię wzdłuż, łyżeczką wydrążasz środek, nakładasz mięsko podsmażone z pomidorami i przyprawami, posypujesz żółtym serem i do piekarnika na pół godziny. Pyyyycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGOS Z CUKINIĄ 80 dag cukinii 2 duże cebule 0,5 kg marchwi 25 dkg pietruszki mały seler 20 dag chudego boczku wędzonego 0,5 kg łopatki pokrojonej w kostkę i uduszonej do miękkości 2-3 łyżki przecieru pomidorowy 2-3 łyżki keczupu pikantnego sól, pieprz,oregano Cukinię obrać, wybrać miąższ z pestkami, pokroić w słupki lub kostkę, wrzucić do wrzącej wody, chwilę obgotować, odcedzić. Na stopionym tłuszczu podsmażyć pokrojony w kostkę boczek, chwilę smażyć, dodać pokrojoną w kostkę cebulę, jeszcze trochę smażyć.Dodać mięso.Marchew,pietruszkę i seler zetrzeć na grubej tarce ,podsmażyć na oleju i dolać wody-udusić warzywa do miękkości. Dodać ugotowaną cukinię, posolić, dodać przyprawy i dusić. Dodać przecier pomidorowy i keczup. Dusić jeszcze przez chwilę od czasu do czasu mieszając. Na końcu dodać pokrojoną natkę pietruszki.Do tego bigosy można dodać jeszcze z pół kg ugotowanej do miękkości,poszatkowanej (młodej)białej kapusty. Inne przepisy autora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardz drogo
polecam -leczo -cukinię faszerowaną zapiekaną w piekarniku -cukinię panierowaną w bułce tartej -placki tarte z cukinii (robisz jak placki tarte z tym wyjątkiem że zamiast ziemniaków dodajesz cukinię startą na grubych oczkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wczoraj wypróbowałam fantastyczny przepis z netu :D gotujesz ziemniaki - normalnie. gdy już będą ugotowane na patelni smażysz cebulkę, pomidory w plasterkach (wiadomo sparzone żeby skórek nie było), paprykę w kawałkach, i cukinię w kostce. doprawiasz sól, pieprz, zioła jakie tam masz, typu majeranek, zioła prowansalskie, oregano, bazylia, ja daję tez ostrą paprykę bo lubie ostre rzeczy. jak to się udusi (a trwa to chwileczkę) wrzucam do tego te ugotowane ziemniaki, mieszam i gotowe. rewelacyjne danie zarówno do jakiegoś mięcha jak i samo. i świetnie sprawdza się gdy zostanie resztka ziemniaków z obiadu a nie ma się co na kolację zjeść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 z ? ***
Oliwa z olwek,czosnek,cukinia-podsmazamy i dodajemy woreczek ugotowanego ryzu.Szybki i pyszny dodatek do mieska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdeczko
co do pysznosci tego ryzu z woreczka, to nie wiem ;) 5 minut dluzej i mozna miec juz naprawde dobry, aromatyczny, naturalny, nieprzetworzony i nieplastikowy ryz :) ale pomysl sam w sobie - git majonez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze sie cukini
a nie cukinii, barany....:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placki kiedyś robiłam, ale średnio mi smakowały. Bardzo za to lubię leczo z cukinią, smażona tak po prostu w panierce z jajek i bułki tartej. Bardzo dobry jest też pasztet z cukinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię
krążki zapiekane z serm typu lazur, żurawiną i orzechami włoskimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×